Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kb. hány darab AGS-101-es...

Kb. hány darab AGS-101-es Gameboy Advance SP-t gyártottak összesen? Európába mennyi került belőle? (további részletek lent)

Figyelt kérdés

Nemrég elkapott a retró hangulat, és régóta szerettem volna szerezni egy GameBoy-t. Kicsit utánanéztem a neten, és arra jutottam, hogy egy Advance-ra van szükségem, mert az lejátszik minden GameBoy játékot. Találtam is egy hirdetést a jófogáson, postával együtt alig több, mint 4 ezer ft-ért sikerült vennem egy megkímélt állapotút. Kazettám még nem volt hozzá, így egy időre el is feledkeztem róla. Aztán mikor lett az is, látom hogy milyen gyenge a kijelzője. Azt hittem átvertek.


Erre olvasom a neten, hogy ezeket háttérvilágítás nélkül gyártották. WTF? Ez gyárilag ilyen gagyi? Hogy adhattak el belőle millió darabokat így? Sötétebb részeket alig látni rajta, napfényben meg használhatatlan. Ennyire spórolt a Nintendo? Ezek szerint igen.


Emlékszem még mikor megjelent az Advance SP, Tesco-ban játszottam vele és lenyűgözött, milyen szuper kis szerkezet, gondoltam beszerzek egyet, ez már háttérvilágításos. De azért most alaposabban informálódtam.


Ekkor találtam rá, hogy létezett egy AGS-101 kódjelű sorozat, ami olyan kijelzőt kapott, hogy a többi a nyomába sem ér. Na, mondom ilyen kell nekem. Az egész országban nem találtam eladót, így felmentem az Ebay-re. Ott persze volt rengeteg, de horror árakon. Végül Ebay-en keresztül egy német konzolboltból sikerült vennem egyet a napokban kemény 36 ezer ft-ért. Nem vagyok normális ugye? :) De akkor még szerencsésnek mondhatom magam, mert ez egy kiváló állapotú gép, zsírúj töltővel. De egyre kevesebb van már és brutálisan megindultak felfele az árak, 80 ezer ft-ért is láttam hasonlót. Állítólag csak az USA-ban és Japánban volt népszerű, Európába nagyon kevés AGS-101-es jutott, ezért ilyen drága. Na meg a mindent verő kijelző miatt. Több, mint 4-5-szörösébe kerül egy sima GBA-nak.


Kíváncsi lennék, nagyjából mennyi ilyen gép készülhetett és Európába mennyi jutott belőle. Sehol nem találtam infót róla, pedig érdekelne. Vajon jó befektetés lehet? Több retró konzolom van és elég durván mennek fel az árak, nem beszélve a speciális kiegészítőkről, ritkább játékokról, flashkazettákról, stb. valaki tud erről valamit? Mert nem mindegy hogy 5000 vagy 1 millió darab kering a piacon.


2016. szept. 25. 19:14
 1/4 anonim válasza:

1. Ne ócsárold az akkor Nintendo csodákat!


2.Európában Speciális kiadásnak számít nyiván az AGS-101.


3.Ha utána néznél a dolgoknak. Akkor. Láthatod hogy van:

Gameboyra:Light boy,Utána.


-Game Boy Light Háttér világítással.Elég nehéz beszerezni de én betudtam egyet. Csak japánban kiadott verzió.


-Gameboy Color:Frontlight kit 10$ Megrendeled és berakják neked Egy videójáték üzletbe én is így használom.


-Gameboy Advance: Spéci AGS-101. De erre is van frontlight kit.


-GBA SP. AGS 101 Szerintem nincs frontlight kit.


Ennyi :)

2017. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A horribilis árakról meg ne is beszéljünk. Minden retró cuccank felment az ára. Ott a SNES. jófogáson láttam 35.000ért. PS2 40.000 PS1.10.000

Első XBOX:100.000 FT

Szerinted?

2017. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Komoly. Ha kell PS1 vagy PS2, fele árért adok, akár chippeltet is :)
2017. aug. 18. 00:55
 4/4 anonim válasza:
Köszönöm nincs rá szükségem. megfogadtam hogy nekem soha nem kell semmilyen konzol. hamar ráunnék :)
2017. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!