Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen hibára utalhat, ha...

Milyen hibára utalhat, ha elkezd fagyni a PS4, kikapcsol, nehezen kapcsol vissza, nincs kép, villog a kék led?

Figyelt kérdés

Van egy legelső kiadású első napos Killzone kamerás bundle csomagos PS4-em, ami úgy néz ki meghibásodott. A garanciája már lejárt.


Közel 3 éve sosem volt panaszom rá, nem fagyott le, ilyesmi. Viszont a közelmúltban kijött 4.00-ás update óta problémás lett.


Az első jelenség az volt, hogy miközben digitális játékot és játék frissítéseket töltött le a netről, egyszer csak kikapcsolt. Utána nem kapcsolt be, csak többszöri próbálkozásra, majd a fekete háttéren először megjelenő PS logós képnél kifagyott és a szétcsúszott képen színes "krix-krax" jelent meg. A bekapcs gomb hosszan nyomásával újraindítottam, majd system check jött, ami közben kifagyott.

Megint reset és utána a kék hibajelző szövegnél, ahol kóddal jelölte, hogy mi baja, még annyi időm volt, hogy a kurzort rávittem a jelentés küldésére, de megfagyott.


Ezután még pár alkalommal használtam, elindult gond nélkül.

Volt, hogy a kar fehéren villogott és újra kábellel kellett a gépre dugni.


Volt, hogy kifagyott az Uncharted 4 közben. Ezután is nehezen kapcsolt be. Több reset. Kék villogó led, nincs kép. Majd elindult. Végig úgy voltam vele, mivel sosem volt baja, hogy elrontották a 4.00-ás rendszerfrissítést. Vártam a javításra.


Csak azért kapcsoltam be egyszer egyszer, hogy van-e update. Ma találtam. Felraktam a 4.01-et.

Megint bekapcsolva hagytam, mert talált játék frissítést is, hogy hagy töltse le. Megint kikapcsolt.


Azóta nem tudom bekapcsolni. Kék villogó led, nincs kép. Cseréltem HDMI kábelt. Kihúzgáltam a 220-ból, resetelni is próbáltam. Olvastam, hogy le kell esetleg húzni a hdd-t, majd vissza. Megtörtént, de nem kapcsol be.


Ismert számotokra a hibajelenség?

Mire számítsak, mi történt vele?



2016. okt. 5. 22:02
 1/5 ókútyafáját válasza:
Életemben nem láttam még PS4-et, de én túlmelegedésre gondolok. Az nem lehet?
2016. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az az egy, amit kizárnék. Tiszta, pormentes, jól szellőző helyen van 3 éve.


Annyi újabb infóm van, hogy a neten megtaláltam, hogy van ezeken "Safe mode", így este kipróbáltam.

Úgy be tudom kapcsolni. Próbálkoztam ott a "Rebuild database"-el, majd újraindulás után annyit vettem észre, hogy néha be-bevibrált a kép a menübe egy pillanatra. Leállítottam, majd bekapcsoltam próbaképp és megint kék led és semmi kép a tv-n.

Megint Safe mode és felbontás állítás. Megint újraindult, jó volt majd 10-15 perc múlva leállítottam. Utána megint nem kapcsolt be. Újra Safe mode és factory reset.

Ezután megint bekapcs majd ki próbaképpen. Újraindítás és szétesett a kép már a PS logónál és kifagyott...


Meguntam. Viszem szervízbe.

2016. okt. 6. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 hát így látatlanba én is csak annyit tudok mondani hogy szerviz, a leírtak elég komolyak, remélhetőleg meg tudják csinálni

egy ismerősömnek meghalt a PS4e (mondjuk túlhajszolta 10-12 órákat ment) és mivel gari már nem volt rég (neki is asszem 2 vagy 3 éve megvolt) ezért most vett egy újat :-/

2016. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt mondta a szervíz, hogy javíthatatlan, mert az alaplapnak van baja.

Dobjam ki vagy adjam el alkatrésznek!

Reggel bekapcsoltam, hogy körbefotózom a menüvel együtt (dátum látsszon, szoftver verzió) és nyomtam rá egy Initialize PS4-et, hogy töröljön le róla minden adatot.

Bekapcs után nem vibrált a kép, vártam egy fél órát és mivel ne halt be, próbaképp vissza bejelentkeztem rá és elkezdtem a Store-ból egy tucat korábban megvásárolt digitális játékot letölteni rá. Kb 7 órája megy hiba nélkül. Még játszottam is vele.


Szétidegel, hogy akkor most adjam el sz.rért h.gyért, mert rossz vagy jóként adjam el és kockáztassam, hogy cirkusz legyen belőle?! :S

Mindenképp el lett volna adva ígyis-úgyis, mert elő van rendelve a Pro már egy jó ideje.

2016. okt. 7. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:

nos akkor én azt javaslom hogy NE vaterán vagy ilyen helyen add el

vidd be olyan boltba ahol vesznek be használt gépet (576 például)

ott általában ott kell hagyni pár órára-fél napra, hogy rendesen megnézzék és utána mondanak egy árat, hogy ha beveszik egyáltalán, akkor mennyiért

ha náluk nem produkálja ezeket akkor beveszik és onnantól kezdve a bolt baja ha lesz vele valami, téged visszamenőlegesen nem tudnak elővenni, hiszen "nálad semmi baja nem volt", és náluk sem rendetlenkedett mikor bevizsgálták

2016. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!