Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudnátok ajánlani valamilyen...

Tudnátok ajánlani valamilyen szerepjátékot kezdőknek?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtek el érdekelni a szerepjátékok, de teljes mértékben kezdő vagyok és fogalmam sincs, hogy kéne hozzáfognom a dologhoz, szóval szívesen fogadnék tippeket és tanácsokat.Fontos lenne, hogy magyar nyelvű legyen a játék, mert az ismerőseim nem boldogulnának el az angollal.

2016. okt. 31. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Heló!


Így eléggé leszűkül a kör.


Innen választhatsz esetleg: [link]


űegyébknét ami még szóba jöhet, azok a társasok. Amitn em fordítottak le magyarra, ahhoz is nagyon sokszor lehet rajongók átlali fordítást találni, mondjuk az egész szabályköynvről - lásd The Elder Sing.

Érdemes elgondolkodni az oylan játékokról, mint a Descent: Journeys in the Dark, Arkham horror, vagy a lightosabb Elder Sign mondjuk...

Egyik hosszabb, másik rövidebb, összetettebb, lightosab... Mindenki talál kedvére valót, és szerintem egy próbát megér - jobban kaphatóbbak rá az emberek, mint az igaz szerepjátékra, ahogy én látom.

2016. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mindenkinek elsőre a Kard és Mágiát ajánlom. Magyar, ingyenes, és kiválóan magyarázza el, mi is ez a játék (a kalandmesternek szóló Mesélői Irányelvek egyenesen a legjobb ilyen kiegészítő, amit valaha is olvastam).

[link]

Még egyszerűbb a DungeonSlayers:

[link]

És még annál is a Barebones Fantasy:

[link]

Valamint személyes kedvencem, a D6 Fantasy:

[link]

Az lfg.hu-ról történő letöltésekhez regisztrálni kell az oldalra, de ennyit igazán megér.

2016. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a testvéreimmel saját szerepjatekot találtam ki, térképeket rajzoltunk, minden fajhoz mágiákat rendeltünk hozzá, a fegyvereket is külön megterveztuk (sebzőértékek, ügyesség pontok), és nagyon szoktuk élvezni. Nálunk nincs kalandmester, mindig egymásnak meséljük, hogy mi is történik velünk. Két testvérem van, ők találják ki, hivx velem mi történik, én nékik... Azt ajánlom, pár barátoddal vagy testvéreddel csináljatok egyet
2016. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az írás alapú szerepjátékot ajánlom :) a facebookon vannak csoportok, ott szoktak partnert keresgélni. Mindig kiírnak egy-egy ötletet, aztán ha jelentkezel rá akkor csináltok karilapot magatoknak vagy felhasználtok egy már meglévő karaktert és annak a nevében "játszotok" (írtok) egy történetet :) Nagyon izgalmas!
2016. nov. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: De csak halvány árnyéka annak, mikor a barátaiddal leültök egy asztalhoz, és élőben játsszátok el a történeteket.
2016. nov. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5, ez szubjektív szerintem. Én tudom mindkettőt ugyanannyira élvezni :D A szó elszáll, az írás megmarad. És én, ( aki írónak készülök) számomra ez maradandóbb hosszútávon. Persze hatalmas bulikat lehet csapni, ha jó társasággal asztalizik az ember ^^
2016. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!