Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Számítógép joystick probléma...

Számítógép joystick probléma a kamera nézetet nem tudom rá rakni a forgatható x vagy y tengelyes nyomó körös gombokra?

Figyelt kérdés
Az x- tengelyesen csak mozog az y- tengelyesen nyomógomb funkció megy, de ez nem jó mert bár x jobban lehet állítani akkor se tudja a kamera nézetet le, fel, jobbra, balra nézni és az y sem és ha valamelyik átvált a másik beállítást rontja el és akkor hogyan lehet úgy beállítani hogy le, fel, jobbra, balra tudjon nézni az irány gombokkal és a többi funkció is elérhető legyen a x és y tengelyes irányító irányzékos gombokra?
2016. nov. 12. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, a "joystick" kontrollert jelent, a "forgatható x vagy y tengelyes nyomó körös gombok" pedig az analóg karokat. Az olcsóbb kontrollereket az újabb játékok nem ismerik fel, bizonyos funkciók nem működnek velük.

1. megoldás: veszel egy eredeti Xbox 360 kontrollert, az garantáltan 100%-ig kompatibilis mindennel, az összes játék felismeri (ugyanis az az alapértelmezett Windows játékvezérlő).

2. megoldás: rendelsz egy utángyártott Xbox360 kontrollert Kínából, és reménykedsz, hogy ugyanolyan jó (amit én eddig rendeltem, az mind jó volt):

[link]

3. megoldás: letöltöd az X360CE nevű szoftvert, és bekonfigurálod, hogy a Windows X360 kontrollernek higgye a tiédet. Sajna ez nem 100%-os, pl. a FIFA jobb analóg karos cselezése így sem működik.

2016. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyéb megoldások ami az eredeti pc joystickot illeti? Valahol talán van rajta olyan gomb hogy minden gombot le vesz nullára akkor talán a játékon belül kellene beállítani a gombokat és akkor tudná a nézeteket a x vagy y tengelyes beállításra a körforgásos gombok? Vagy a hardver valami beállításnál kell és ott beállítani valahogyan az x és y körforgó gombokra a nézetet? Vagy benyomni valamit és a x vagy y nyomkodni és talán tudja? Valami gombokkal tenni a játékon vagy a hardver valaminél vagy csak úgy elindítva beállítva működik ezekre a gombokra analog, select, start, turbo, auto, clear kellene még hozzá a x és y tengelyes gombokat állítgatni hogy működjön az egész valahogyan? Nekem az kellene hogy minden gombot lehessen kezelni és az x vagy y tengelyes irányzék körforgásos gombok egyike értse a le, fel, jobbra, balra nézetet? Milyen megoldások lehetnek vannak?
2016. nov. 13. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: Ebből egyetlen mondatot sem értettem, és ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül.

Még egyszer: a Windowsnak az alapértelmezett kontrollere az Xbox kontroller. Ha egy ilyet csatlakoztatsz a PC-hez, és elindítasz egy 10 évnél újabb játékot, akkor az a játék automatikusan felismeri és beállítja magának, semmi mást nem kell csinálnod. Ha a játékon belül mondjuk meg szeretnéd cserélni két gomb funkcióját, akkor azt az adott játék beállítási menüjében megteheted.

2016. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
El kell olvasni az egészet és akkor látszik hogy mi kellene a gombok nevét kiírtam és abból kell kiindulni még játékon belülre hardver valami és egyéb kezelés vagy utána kezeltető külön illesztők használata? Ezeket kérdeztem és ezekre várok bővebb válaszokat?
2016. nov. 13. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!