Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraft - eltűnt a csirkém?

Minecraft - eltűnt a csirkém?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Túlélő módban játszom, a csalások ki vannak kapcsolva.


Hosszú barangolás után végre találtam egy csirkét, nagy nehezen haza is csalogattam, de alig mentem el egy kicsit, mire visszaértem, eltűnt.


Fontos lett volna, mert ha sikerül létrehoznom egy kisebb csirke-telepet, akkor tudnék nyílvesszőket gyártani - közelharcban nem vagyok annyira jó, de elég körülményes dolog elkergetni a mobokat (főleg a creepereket) a tanyámról (éjszaka unatkozom, szeretnék akkor is dolgozni)


Csirkével tudok tenni valamit? Ő volt az egyetlen, akit odakint találtam, a többiért még messzebb kéne mennem, de sajnos még ágyam sincs, hogy "nomádkodjak".

(szégyellem, de régen tudtam egy módot, hogy engedélyezzem a korábban letiltott csalásokat. Ha csak egy csirkeidéző tojást tudnék magamnak adni, már örülnék - egy kicsit igazságtalannak érzem, hogy despawnolt a csirke.)



2016. dec. 4. 11:30
 1/6 anonim válasza:
/give [játékosnév] minecraft:ès az item neve most pontosan nem tudom
2016. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De le vannak tiltva a kódok
2016. dec. 4. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a passzív mobok nem despawnolnak. Az lehet esetleg, hogy meghalt a csirke.

Ha megnyitod a világot lanban, akkor elvileg be tudod újra állítani a csalásokat.

Vagy ha nem akarsz csalni, megcsinálhatod azt, hogy elindulsz csirkét keresni egy adag földdel, és az éjszakákat úgy vészeled át, hogy felépítesz magad alá egy jó magas földoszlopot és ott vársz reggelig. Én régen mindig így csináltam, amikor még nem létezett ágy.

Amúgy a csirkét pont könnyű farmra telepíteni, mert egyszerűen csak gyűjtened kell sok tojást, hazavinni őket és otthon eldobálni, és néha lesz belőle kiscsirke.

2016. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)


Bunyóztam ugyan egy csontvázzal, lehet hogy kilőtt felém egy nyilat és pont szerencsétlen csirkémre esett, és egy nyílból megölte?

(nem túl valószínű, de ki tudja)


Sikerült találnom négyet, de kettőt hátra kellett hagynom, most egy földbe ásott lyukban nyomorgunk hárman, mert ránk esteledett (én meg minimális felszereléssel elindultam egy irányba, ne kérdezzétek miért)

2016. dec. 4. 11:58
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, a LAN-os megoldással csináltam, köszi :D


(úgy tűnik mégsem fog kelleni, csak érjek haza a csirkéimmel)

2016. dec. 4. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha dzsungel közelében vagy, akkor ocelote-ok bemennek és megeszik a csirkét.

húzhatsz csirkét is, ott a lasszó.


A másik: Miért nem fáklyázod tele a telepedet? 5-8 távolságba építesz egy 3-4 magas kocka tornyot, rányomsz 4 fáklyát és többet nem éled oda a mob. Nagy veteményesnél meg felülre húzol 6-7 blokkonként egy teljes veteményesen átívelő tartót, lelógatsz róla 1-1 blokkot és telefáklyázod.


Annyi megoldás van, mégis szívatod magad :D

2016. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!