Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Gamer-ek figyelem! Windows 7...

Gamer-ek figyelem! Windows 7 Ultimate vagy Windows 8.1? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az volna a kérdésem, hogy a két fent említett operációs rendszer közül melyik lenne a megfelelőbb számomra.


Jelenleg nincs túl korszerű gépem de sok játékot visz rendesen úgy 2012-13-ig bezárólag.


Mondom miből élek:


-Windows 7 Ultimate - Service Pack 1 (64bit)

-Processzor: 2 magos 2,5GHz

-Memória (RAM): 4GB

-Grafikus Kártya: 1GB sajna :(


Azért érdekel, hogy jelen esetben melyik oprendszer kellene a gépemre mert olvastam olyat, hogy egyes játékok jobban futnak win.8.1-en és ha ez így van akkor felrakom inkább azt. Azt nem néztem még meg, hogy mennyivel több RAM-ot zabál a w8 mint a 7, de csak nem olyan vészes.


Egyébként több olyan játék is van amihez állítólag megvan az ajánlott gépigény de még sem mennek full beállításokkal akadás mentesen. Sőt az egyik kedvenc játékom a Fable 3 és annak megvan a minimum gépigényem és az ajánlotthoz is csak a proci gyengébb egy 0,4GHz-el ami nem hiszem, hogy olyan nagy dolog lenne, de ennek ellenére is csak a legalacsonyabb grafikai beállítások mellett megy elviselhető teljesítménnyel. Lehet, hogy ez az oprendszernek köszönhető?


Most a Prototype 2-vel szeretném letesztelni a dolgot bár ahhoz már komolyabb processzor kéne de a minimumhoz bőven elég a mostani.


Volt köztetek tehát olyan akinek a windows 8.1 operációs rendszer meghozta a kívánt eredményt vagy az csak rontana a helyzeten?


Még annyi, hogy mielőtt valaki bombázna az ilyen "cseréld le a géped" vagy "vegyél újat" hozzászólásokkal csak szólok, hogy rajta vagyok csak hát mindenki tudja, hogy ez nem egy olcsó mulatság és ha már újat veszek akkor az legyen jó még az "upcoming" játékokhoz is mert máskülönben felesleges pénzkidobás az egész.


Előre is köszönöm a válaszokat ;)

20F



2016. dec. 12. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ultimate teljesen fölösleges bármelyik Windows ból. Elég a pro, de akár a home is. Legyen 64 bit, sok játék alá kell. A géped... Nos az nem mondanám gamernek.
2016. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy nem gamer a gépem de nem válaszoltál igazán a kérdésemre :S


Most akkor érdemes felrakni a win8-at vagy sem?

Csak a játékélmény javítása érdekében kérdezem mert hallottam olyat, hogy valakinek ez segített...

2016. dec. 12. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem win7 pro van. Egy játékkal sem volt soha semmi gond.
2016. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most akkor ez alatt azt kell értsem, hogy az Ultimate már lassítja a gépet vagy ront a minőségen vagy teljesítményen?


Van aki kipróbálta mind a kettőt?


Inkább windows 8 vagy maradjak a 7-nél?


Valaki mondhatna konkrétumokat is mert így nem vagyok előrébb....

2016. dec. 12. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Ultimate tele van olyan szolgáltatásokkal, amik neked NEM kellenek. Átlag felhasználónak a Home bőven elég. Hogy 7 vagy 8.1, teljesen mindegy, a játékok futási teljesítménye szempontjából elhanyagolható a különbség, akár 10-et is tehetsz fel.
2016. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha régi játékokkal is akarod tolni, a 7 a legmegfelelőbb a kompatibilitás miatt.
2016. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi két kommentet!!!


Már le is töltöttem a Windows 7 Home Premium ISO-t és már csináltam is belőle egy telepítő lemezként funkcionáló pendrive- ot az usb/dvd tool-al szóval minden készen áll az újratelepítéshez csak előbb még megvárom az ncore-os 48 órás seed-eket xDD


Köszi még egyszer ;)

2016. dec. 12. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!