Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szeretnék elkezdeni a Magic...

Szeretnék elkezdeni a Magic the Gathering-el játszani, hol kezdjek?

Figyelt kérdés
Már van némi (nagyon kevés) tapasztalatom a videó játék(ok)kal , viszont sokkal jobban érdekelnek a kézzel fogható lapok . A környékemen senki sincs aki játszik , és barátok nem vennének maguknak kártyákat , szóval nekem kéne annyi kártya ,ami elég 2-4 paklira is , ami annyira nem zavar . Viszont fogalmam sincs , mit kéne vegyek elöször , mi érné meg leginkább , melyik kiadással kéne kezdjek , stb. A válaszokat előre is köszönöm !

2016. dec. 12. 21:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve , vannak e magyar MTG csoportok Erdélyben ?
2016. dec. 12. 22:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Kezdetben úgy jársz a legjobban, ha veszel ömlesztett pakkot, ahol ilyen 5-10ft áron vannak a lapok (főleg külföldről, még a postaköltséggel is sokkal oclsóbb, mintha hivatalos forgalmazónál vásárolnál). Így lesz 1-2000 lapod, amik kiindulásnak jók, ha találsz partnert, akkor el lehet kezdeni a tanulást. Később ha még tetszik, és van pénzed, úgy jöhetnek a boosterek és egyéb csomagok, na meg a single vásárlás. Csak győzzed anyagilag, mert ez a hobbi brutális pénztemető.
2016. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Amarok Tonrar ***** válasza:

Ha egyetlen kártyád sincs, akkor egy nem túl régi kiadás Deck Builder's Toolkit-je lenne jó kezdetnek. Elég olcsó (Magichez képest), sok lap van benne, és több pakli összerakható, főleg, ha minimum két színnel játszol. Sajnos nagyon egyéni témás paklikra nem alkalmas, de neten vadászhatsz hozzá magánszemélyektől olyan lapokat, amikkel szerinted érdemes bővíteni. Továbbá ott vannak a boosterek, csak ugye nem tudod mi van benne. De mindben van egy garantált rare/mythic rare, csak nem tudhatod, hogy az neked hasznos lesz-e.

Itt egy példa: [link]

A fentebbiek standard játékra érvényesek. Én inkább EDH (Commander) párti vagyok, ha arról lenne kérdésed, többet tudok róla mondani/ajánlani.

2016. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ömleszett pakk ? Az Booster Pack , nem ? Olyanokat nem hiszem, hogy vennék igy kezdetnek , talán hogyha már rákattanok a dologra :)

Egyenlőre nekem nem fontos az egyedi paklik összerakása , szóval a Toolkit elég jól hangzik . Csak melyik változatot éri meg a legjobban full kezdőnek ? Vagy nincs hatalmas külömbség kettő között ? Illetve utánnanézhetnék Google-on , de nagyon örülnék itt egy Standard \ EDH játék stb. magyarázatnak :)

2016. dec. 13. 00:10
 5/13 Amarok Tonrar ***** válasza:

Minden toolkit tartalma le van írva, könnyen rá tudsz keresni. A főbb kártyák fixek (egy erőteljes rare minden színből), de van néhány kisebb "csomag" benne, ami félig random. Nem emlékszem rá, de mondjuk van 6 féle összeállítás, amiből te random 3-at kapsz. A többi része adott.

A standard 1-1 elleni csata, általában (minimum) 60 lappal, ahol egy lapból maximum négy egyforma lehet a pakliban, kivéve a basic landeket.

Az EDH pontosan 100 lapos, minden lapból csak egy lehet (kivéve a basic landeket), és direkt arra van tervezve, hogy többen játszotok. Ketten is lehet, de bizonyos képességek 3-4 játékostól mutatkoznak meg. 20 helyett 40 életetek van, ha valaki egymaga lever rólad 21 vagy több életet, kiestél (két játékos esetén nyilván nincs értelme). Mindenkinek van egy kijelölt parancsnoka, ami megszabja a pakli színeinek összetételét, illetve egy plusz zónából indul. Bizonyos lapokat tilos használni EDH játékban. A mulligan szabályok szintén módosulnak EDH esetén.

Én azért szeretem ezt jobban, mert 100 lapból, ahol mindenből csak egy van, sokkal több kombináció születik és változatosabbak a párbajok.

2016. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ömlesztett pakk, amikor van 100 vagy 1000 vagy 2000 vagy akármennyi lap egy csomagban. Lehetnek gyakoriak, de ritkák is, nyilván eltérő árral. Ezek használt lapok (ettől függetlenül lehetnek hibátlan állapotúak), de mivel meg vannak válogatva valamilyen szinten, így jóval olcsóbb, mintha boosterekből szednél össze 100 vagy 1000 lapot. Akár színek szerint is vásárolhatsz pakkot, ilyenkor mondjuk veszel minden színből 200 lapot, és akkor simán összedobhatsz működőképes, alapszintű paklikat. Én vettem külföldről ilyeneket, 1,5 euróért 100db gyakori lapot, meg 2,5 euróért nem gyakorit. A postaköltség volt vagy 15 euró, de még így is jóval olcsóbb volt, mintha boltban vettem volna random lapokat.
2016. dec. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! Szerintem egyenlőre egy Shadow over Innistrad toolkit-et fogok venni , és ha minden jól jön össze , azaz rá tudok venni pár barátot , akkor venni fogok egyéb pakkokat is csakhogy picit változatosabb legyen . Igaz , nagy kompetitiv játékos valószinüleg nem leszek , mivel errefele nincsenek klubbok , vagy emberek akik játszanának , de talán jól fogok tudni szórakozni 1-2 barátommal :) Mégegyszer köszönöm a rengeteg remek tanácsot és infót ! Imádlak benneteket :D
2016. dec. 13. 16:24
 8/13 Amarok Tonrar ***** válasza:
Ha bármi kérdés felmerül még, írj nyugodtan. Ha lesz csomagod, néhány próbajátékban is szívesen segítek.
2016. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem csak jövőhétre lesz meg , viszont annak ellenére ,hogy van némi tapasztalatom a játékkal , nagyon jól esne egy kis "élő" oktatás , mivel igy hamarabb megérteném :)

Viszont egy kérdés : A külömböző kiegészitők , mind behoznak a játékba új szabályokat\új egység tipusokat ? Ezek a szabályok meg tovább mennek a következő kiegekbe ?

2016. dec. 13. 20:40
 10/13 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Szerintem csak jövőhétre lesz meg , viszont annak ellenére ,hogy van némi tapasztalatom a játékkal , nagyon jól esne egy kis "élő" oktatás , mivel igy hamarabb megérteném :)"


Szólsz és egyeztetünk, csak akkor azt privátban. Én sem vagyok profi játékos, de elég sok időt öltem szabályelméletbe.


"A külömböző kiegészitők , mind behoznak a játékba új szabályokat\új egység tipusokat ?" Általában igen. Új mechanikák szoktak megjelenni, amik aztán vagy előkerülnek újabb lapokon is, vagy csak elvétve. Az alapképességek, amik régóta megvannak (lifelink, deathtouch, first strike, vigilance stb.) gyakoriak maradnak, míg a blokk/kiegészítő függők (wither, bushido, myriad, madness, stb.) előfordulása ritkább.


"Ezek a szabályok meg tovább mennek a következő kiegekbe ?" Az érvényességük megmarad, de ritkul a későbbi kártyák száma, amin szerepelnek.

2016. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!