Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek a League of...

Mi a véleményetek a League of Legends nevű játékról? Miért ilyen divatos szídni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 13. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Számomra az egész MOBA stílus elképesztően unalmas és fárasztó.
2016. dec. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A jatek meg ugy ahogy elmegy. A jatekosait szidjak, es nem divatbol. Mivel roppant nepszeru es ingyenes, igy boldog boldogtalan tud jatszani vele, beleertve a rengeteg agyhalott, kommunikalni keptelen csak anyazni tudo 10 eves verpistikeket is.
2016. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Népszerű, nagy játékos közösséggel (akik a legfőbb oka, hogy szidják a játékot). Főleg a fiatalabb, tizenéves korosztály köréből. Nyilván, ami népszerű, azt több kritika is éri. De eredendően azért népszerű, mert végtelenül egyszerű játékmenetre épül, amit a legegyszerűbb emberek, vagy gyerekek is megértenek.


Ez a játékműfaj tőlem is nagyon távol áll. Megpróbáltam többször is nekifutni, LoL, Dota 2, de köszönöm, nem kérek belőlük. A játékmenetek unalmasak, egyszerűek, a LoL esetén a grafika és a stílus egy gyerekeknek készült rajzfilmével vetekszik, a közösség többnyire borzalmasan infantilis, és gyakran asszociálják mindkét játékot komoly függőséggel és agresszióval, nem véletlen. Miután egy ismerősöm Skype-beszélgetés közben beleüvöltött a mikrofonba torka szakadtából, és mindeközben majd' szétverte a billentyűzetet/egeret, mert nem nyerte meg az adott meccsét ilyen-olyan okokból, hát nagyon sokat vesztett az egész műfaj a szememben. És ő nem az egyetlen ilyen példa.


LoL-ban 12 évesek anyáznak megállás nélkül, és leszidnak a sárga földig, ha amatőrként véletlen merészelek nem tudni valamit. Nekem az ilyen közösségből nem kell. Ilyenkor jönnek azzal, hogy barátokkal élvezhető: az ismeretségi körömben lévő MOBA-játékosokból kiindulva, nem, nem az. Ott is ugyanez megy.


Arról nem is beszélve, hogy mindenek előtt utálok egy játékhoz ilyen szinten kötött lenni. Mert 14-17 évesek panaszkodnak, hogy anyuci vacsorázni meri hívni őket, de ők nem tudják félbeszakítani az adott meccset (amiből persze az aznap esti 50. sem elég), mert BÜNTETÉST von maga után, ha otthagyod a játékot. Nekem ne egy játék akarja már megmondani, hogy mikor és mennyi időt szánok rá.

2016. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Tökéletesen leírták előttem. Annyit tennék hozzá, hogy ha azért játszol,mert szeretsz akkor pontle....od a community-t és ha ez megvan akkor nagyon jó játék. Játszani egyszerű, jól játszani már korántsem.

Nem is értem azokat akik 1 vesztes meccs után tiltelnek és szidják a sok "12 évest" holott ő sem lehet túl érett ha egy játék felhúzza. Vagy szimplán ahoz van szokva, hogy minden úgy történik az életben ahogy ő azt akarja.

2016. dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:


Nem egy vesztes meccs után adtam fel. Írtam, hogy többszöri nekifutással próbáltam megkedvelni akár a LoL-t, akár a Dota 2-t. Nem titok, hogy nem nyerte el a tetszésem a játék (egyik sem különösebben), de a közösség volt a LoL-nál, ami betett.


Ha valaki élvezi, szereti, semmi bajom vele. Az olyanokról szólt a válaszom, akik 10 000. órájukat ölik bele, és artikulálatlan formában átkozódnak az egész miatt. Sok ilyennel találkoztam, találkozom. Mivel ez egy csapatorientált játék, nehéz nem tudomást venni az ilyenekről, akikkel óvatlanul is összekerülsz (még ha a csapattagjaid 1 kivételével mind haverok is pl.), és máris ugrik az egész.

2016. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3#

A játékmenet végtelenül egyszerű? Rengeteg tényező van a játékban, kb 130 különböző karakter, tárgyak, rúnák stb. Ilyen alapon az összes létező FPS játék is rém egyszerű mer csak mész aszt lősz...


Igen, büntet a játék az afkolásért (Hozzáteszem 1-2 alkalomért még nem). Azért, mert ahogy te is mondtad ez egy csapat orientált játék ahol ha egy ember kilép azzal NAGYON megnehezíti a csapata dolgát. Persze bárkivel előfordulhat, hogy el kell mennie, de egy egy ilyen alkalom még bele is fér. És nem a játék dönti el, hogy mennyit játsz vele, hanem te döntöd el, hogy mikor kezdesz bele egy átlag 30-40 perces meccsbe. Egy sakkpartiba is akkor kezd bele az ember ha van ideje nem? Persze mivel azt ketten játszák nyilván félbe lehet hagyni, de a Kulcsszó itt az, hogy a LoL egy csapatorientált, valós idelyű játék, ennyi. Egy ilyen játéknál katasztrófa lenne, ha a rendszeres afkolást nem büntetnék.


A Community pedig szerintem megint csak azért ilyen rossz alapvetően, mert 30-40 percig "össze vagytok zárva" és itt minden hibának következménye lehet, ha a legelején meghalsz, az máris hatással van az egész meccs kimenetelére. FPS játékoknál ez nem így van. RTS-eket pedig alapvetően 1v1-ben szoktak játszani. Szóval egyszerűen arról van szó, hogy sok ember nem elég éredt, higgadt egy ilyen szintű egymásra támaszkodásra. De ettől még a kontextus szerintem kifejezetten érdekes, szeretem a játék felépítését, annak ellenére is, hogy őszintén engem is felidegel néha.

2016. dec. 13. 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem közönbös, teljesen hidegen hagy, mint minden MOBA, vagy mint a legtöbb online játék (különösen az esport címek). Ha multi akkor max valami könnyed (GTA IV, V, MP3, DayZ, AoM, AoE II...), a moba nem nekem való, mert nincsen többszáz órám beletanulni egy játékba.
2016. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha kissé ellenségessé váltam. Összességében, elismerem az érveidet, és persze, ha valaki értelmesen (időbeosztás, mennyiség, hozzáállás) játszik vele, minden tiszteletem az övé és egészségére. Csak sajnos ez a kevésbé jellemző, ha a LoL vagy a Dota 2 felmerül.


#3 voltam.

2016. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szidni lehet,mert : a játékosok több,mint 50-60%-a 14 év alatt van,vagy életkorban,vagy szintben.

Illetve szidható,mert a RIOT nem profi,de magasabb szinten gondolkozik,mint a játékosok.

Ugye a lolban van ~ 7 szint (bronztól challengerig) ,és hát mondjuk azt,hogy az ún. 4 szint környékétől mondhatók a játékosok jónak (plat környékétől fel),persze vannak vett,kapott accok de most hagyjuk,és a profibb játékosokra van asszociáció,80%-ban a frissítések,őket szolgálják,a riot nem foglalkozik a játékosokkal,hogy kell-e vagy sem valami.

Nyugodt szívvel kivesznek valamit,mint pl draft.

Aki Challenger volt nem érdekli,de aki gyakorolna vagy ilyesmi,ott nem tud sok mindent ,mert nincs draft csak blind,ahol nem bannolsz,counterpickelsz,taktikázol már meccs előtt stb...

Vagy nem érdekel senkit,hogy a játékosok 50%-a az új klienst eldobná a régiért,all in-be váltják újra.

2016. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én játszom vele, és szeretem is. Persze sok játékos nem szimpatikus, de attól függően sokszor örülök, ha épp jó csapatban vagyok.


Egyébként szerintem minden egyes játékban vannak olyan emberek, akik miatt sokan megutálják akár az egész játékot. Én sose voltam nagy kocka, és szerintem van egy határ. Tudni kell különbséget tenni egy játék és a valóság között, és ez sokaknak nem megy.


Divatos szidni? Hát, van benn igazság. Tulajdonképp sok ember van, akinek egy jó szava nincs életében, és csak szidni tud. Egyszerűen ha valakinek nem jön be a játék, elkezdi szidni, sajnos sok ember ilyen manapság.


Természetesen sok hibája van a LoL-nak, és megérdemel néhány kritikát, de ami megy róla az túlzás. Szerintem ugyanolyan mint a többi játék: sok időt vesz el, sok hülye ember játszik, néha még fel is idegesíthet, függővé lehet válni.. Én is kezdek az lenni, de még tartom a határt. Remélem egy idő után leszokom a hasonló játékokról..

2016. dec. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!