Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan jussak ki bronz-bol?...

Hogyan jussak ki bronz-bol? (League of legends)

Figyelt kérdés

Elhatároztam magamban, hogy rágyúrok a rankedre. Elkezdtem mindenféle championnal gyakorolni, hogy legalább 3 hőssel tudjak játszani minden lanen. Úgy éreztem hogy sikerült. Levittem a 10 meccset bedobott bronz IV-be. (Majd utólag kiderül, hogy miért) Innentől minden 3. meccsem normális. Pl: Ma 3 rankedet mentem abból egy win azt is én carryztem le. Csináltam olyat is, hogy valaki megkért, adjam át neki a midlanet, hogy ne keljen suppolnia. Megtettem. Mi a hála? Leafkolta a meccset. A másik meccsemen pedig tartottam a midlane-t (nem voltam feed, az ellenfelemmel nagyon döntetlenül játszottam, ezért nem nagyon tudtam roamolni. Az ötödik percben dőlt az első bot torony, úgy voltam vele hogy majd a jg-sünk megoldja.... Rá 2 perccel már a második botlane tornya is dőlt. Ott már mondtam magamban hogy leszarom midet Megyek le segíteni. Útközben nézem a statokat és látoom, hogy egy 0/10-es vayne-ünk van. A game 20. percben lose.


Valami csoda kell ahhoz, hogy kijussak bronzból? Mert én mindent megpróbálok tenni de sehogy sem sikerül...



2017. jan. 26. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell semmiféle csoda. Lehetne itt most papolni arról hogy mit s hogyan kellene csinálnod, én azonban csak pár alapérvényű aranyszabályt mondanék el neked.


- A hibát mindig magadban, és ne másokban keresd (csakis így lehet fejlődni, a siránkozás nem vezet előre)

- Akkor kezdj el rankedelni ha már kellő szinten tudsz játszani 1-2 lanen és ismered a championok jelentős hányadát (ez nem azt jelenti hogy tudnod kell velük játszani, csupán annyit hogy ismered a képességeiket)

- És az előbbiekből adódik hogy nem kell tudni minden lanen játszani, elég ha csak kettőn tudsz, de akkor azokon normálisan és magabiztosan, széles champion pool-t felsorakoztatva, melyekből tudsz counter pickeket választani

- Szerezz magad mellé egy társat aki közel azonos szinten van veled és "jó játékosnak" számít

- Játssz higgadt fejjel, okosan, koncentráltan és lehetőleg az esti órákban elkerülvén a sok 12 évest


Bronzban az a legnehezebb (és ne vedd sértésnek) hogy baromi gyenge képességű, mentálisan éretlen, megfontolatlan és toxic játékosok játszanak főként. (Nem is véletlen vannak ott ahol) - Ez persze egy kezdő player számára egyenesen a pokol, de hát nincs mit tenni. Ha nem vagy vak és félkarú akkor előbb utóbb sikerül feljutni silverbe, ne aggódj.

2017. jan. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaz, MOBAkban nem rankedeztem, csak normal mecccseket toltam, de nagyon sok hasonló esettel találkoztam, mint amit írtál.

- AFK-val annyit tudsz csinálni, hogy reportolod. Minden multis játékban van ilyen. Tegnap Overwatchban toltam le a besorolókat és 4 meccset leszámítva mindig volt min. 1 AFK, de volt olyan is, ahol a 6-ból 3-an maradtunk csak a meccsben. Ez azért gáz, mert instant lose ígyis-úgyis. Normális rendszer vélemény szerint az lenne, ha X idő után nem csatlakozik újra, akkor nem ad/nem vesz el pontot meccs végén.

- Ahogy írtam nekem is gyakran volt olyan, hogy hiába voltam jó a lanemen, mikor mások feedelnek. Egy módszert találtam erre, ami sok MOBAban bejött (LoL, Dota2, HoTS, Smite), az pedig, ha mész segíteni az adott lanera. Ez viszont csak akkor tudod használni, ha nagyon dominálsz a saját laneden. Arra figyelj, hogy ilyenkor a killt a társadnak ad. Mondhatod azt, hogyha saját magad szerzed be, akkor tudsz hamarabb cuccot venni és lecarryzed. Viszont a társad továbbra is totál noob lesz, és semmi itemet nem tud venni magának, amivel talán nem feedelne. Persze OFC, ez is akkor működik csak, ha olyan a csapattárs, ha full agyhalott és látod már ezt az itemvásárlásán akkor inkább te szerezd meg a killt (pl.: AP hősnek AD itemet vesz). Ehhez viszont olyan hősök kellenek, akikkel tudsz roamingolni, mert a saját lanedet se hanyagolhatod. Amint meghalt a társad lanen a hős érdemes visszamenni a sajátodra, kivéve, ha tornyot vertek be.

Ez a módszer nem fog téged instant kihúzni a Bronzból, de legalább megadja az esélyt neked. Arra viszont készülj fel mindenhol írták hiába mész feljebb Div-ben, akkoris lesznek hasonló kaliberű játékosok.

2017. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem sértésnek mondom, de ha bronzban ragadsz, az azért van, mert olyan szintű játékos vagy. Én elhiszem, hogy vannak afkerok, feederek, meg tőled függetlenül is veszíthetsz. De egy bronz meccs olyan színvonalú, amit egy gold környéki egyedül lehozhat 1v5-ben. Most lehet, hogy csak minden 3. meccsed nyered meg, de ha feljutnál silverbe, lehet 1 meccset se nyernél és akkor te lennél az, akit szidnának a 0/10 miatt.


Ha eljutsz arra a színvonalra, hogy bármely lane-en csúnyán alázod az ellenfelet, majd gankelsz és 2 lane-t is megnyersz majdnem minden meccsen, akkor elmondhatod, hogy nem vagy odavaló. Viszont, ha sikerül megnyerned 2 lane-t is egyedül, akkor elég feed-et kapsz, hogy egyedül lehozd a bronz meccset. Amíg azt látod, hogy neked segítség kell, vagy sokszor megvernek a saját lane-eden, de sokszor remekelsz is, addig ott a helyed, az a veled egyszintű játékos.


pro tipp afker ellen: 3 perc után /remake paranccsal egy szavazás útján új meccset kezdhetsz és nem fog beszámítani a korábbi meccs. Ennek előfeltétele, hogy legyen nálatok afker a 3. percben és ne szerezzetek kill-t.

2017. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Linkeld be az opgg profilodat, biztos vagyok benne, hogy sokszor rossz tárgyakat veszel, rossz summoner spelleket viszel, stb.
2017. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
[link] Egyébként nem hiszem, hogy rossz itemeket veszek. Általában megnézek néhány netes buildet összevetem + hozzáadom azokat a dolgokat aminek én jónak gondolok. (És mindig mepróbálok a helyzethez alkalmazkodni pl: Ha ap ellen vagyok veszek valamit ami dmg-et is ad és némi varázsellenállást.)
2017. jan. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!