Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Shadow of the Colossus...

A Shadow of the Colossus hogyhogy ennyire túlértékelt?

Figyelt kérdés

évekig hallgattam hogy legjobb PS2 játék, zsenális emiatt, szuper amiatt, minden idők egyik legjobb játéka úgyhogy néhány napja nekiültem miután kölcsönkaptam PS3-ra

a játék lassan 3/4nél járok és eddig egyáltalán nem nyűgözött le

a művészeti megvalósítása a játéknak pazar elismerem, a karakterek és colossusok dizájnja tényleg kalapemelést érdemel, de itt ki is merül a játék

a zene jó, egyszerű mégis hangulatkeltő, ez is plusz pont noha messze a vizuális megvalósítás az ami itt dicséretreméltó

viszont a játék ezen felül nem tud semmit sem teljes értékben nyújtani

a történet az úgy van, annyit tudunk hogy Wander fel akarja éleszteni a lányt és Dormin aki valami istenféleség azt mondja neki hogy a colossusokat el kell pusztítania

miért? mi rosszat tettek ezek a lények? ki egyáltalán a lány? Wander szerelme? Húga?

7 órája játszok de semmit nem tudtam meg egyik szereplőről sem, nem tudok velük azonosulni, nem tudok velük együtt érezni, akkor mi motiváljon hogy játszak

ha a végén derül ki minden, akkor az viszont meg dramaturgiai hiba, mivel történetvezetést nem lehet úgy csinálni, hogy a történet 95%-ban a sötétben tapogatozva néhány dolgot is csak sejteni lehet, majd az utolsó 5%ban derül ki minden

eddig a pontig a történet abból áll, hogy egy srác önös érdekektől vezérelve ártatlan lényeket gyilkol a világ végén

ez elég morbid

játékmechanikailag is defektes az egész

az irányítás borzalmas, főleg a ló irányítása

az AI nagyon amatőr, nem egyszer volt hogy ott állok a colossus előtt az meg megfordul és elindul a másik irányba

a játék nehézségi szintje még az ami jól el van találva, mert kell egy kis idő mire az ember kibogarássza hogy kell legyőzni ezeket a colossusokat és utána sem piskóta némelyiket lenyomni de azért mégsem egy Hitman színvonalon vannak ezek a fejtörők



2017. febr. 6. 00:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

A lények semmi rosszat nem tettek, ez adja a játék dramaturgiáját hogy békés, ártatlan lényeket mészárolsz le, hogy feléleszthesd a lányt.

A maga idejében nem volt még egy ilyen játék amiben ennyire jól meg volt csinálva a lovaglás. És igen, szerintem is az egyik legjobb ps2 játék.

2017. febr. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a GUN is abban az évben jött ki és abban jobban meg volt csinálva a lovaglás...
2017. febr. 6. 10:25
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem mondanám hogy jobb volt, max egyszerűbb. :) Colossusban ahogy húzod a gyeplőt és a ló feje úgy fordul mint a valóságban, elég realistán meg van csinálva. A stúdió játékaira amúgy jellemző a nehézkes irányítás, a The Last Guardiant is emiatt kritizálják sokan, de ha ráérzel utána nincs vele gond.
2017. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
igen az hozzám is eljutott hogy a Last Guardian kap hideget az irányítása miatt
2017. febr. 6. 10:53
 5/19 anonim ***** válasza:

én sem értem mi ez a nagy felhajtás

mármint nagyon jó játék azt nem vitatom de azért abban a generációban a Silent Hill 2 vagy a Metal Gear Solid 3 azért magasabb pantheonon állt mint a SotC

2017. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

na a silent hill 2 még a gyerekhibáival együtt is majdhogynem tökéletes

azóta semmi nem tudott úgy megfogni mint az a játék

2017. febr. 7. 16:40
 7/19 A kérdező kommentje:

na végigvittem a játékot

hát elég vegyesek az érzelmeim

bár a végén a nagy csavarok kiderültek azért dramaturgiailag nem erős darab

overall egyébként jó játék, sok gyerekhibában szenved az tény, de azért erre azt mondani hogy minden idők legjobb játéka nagyon erős túlzás

2017. febr. 8. 23:21
 8/19 anonim ***** válasza:

az a baj a SotC-sal és sok másik 'istenített' játékkal (mint pl. a Skyrim vagy a Dark Souls) hogy ezek a hibák mindig is jelen voltak csak a játék köré szerveződött közösség ezt ignorálja

és itt az igazi hiba, nem a játéknál

vegyük a már említett Silent Hill 2-t

az irányítás szörnyű, a harcrendszer el van cseszve mivel fáziskésésekkel reagál James az általad kiadott támadási parancsokra, a karakter animációk hagynak kivetni valót maguk után (és nem lehet a játék korára róni mivel akkor jelent a másik nagy Konami cím a Metal Gear Solid 2, ami messze jobb karakteranimációkkal büszkélkedhetett)

tessék, elismerem a játék hibáit, ennek ellenére nagyon szeretem a mai napig, nem egyszer végigvittem több platformon (PS2, PC, PS3) és nem tudom a hibáit komolyan venni mert a vizuális megvalósítása, a szimbolizmusa, története és atmoszférája ami a játéknak van ezeket elfeledteti

de a Shadow of the Colossus-nál (tapasztalatból mondom egyébként) ha az ember bármelyik hibáját kiemeli a játéknak a rajongók vagy úgy kezelik mintha az a hibája a játéknak nem is lenne (pl. a gagyi AI-ra annyit mondanak "én ilyennel nem találkoztam pedig hatszor végigvittem), vagy megmagyarázzák miért a játékos hibája aki felhozza, és miért nem a játéké

és emiatt egy olyan kép születik a játékról ami minden szempontból hibátlannak tünteti fel azt, hozzád ez a kép jut el és a magas elvárásaid miatt a játék a hibái ellenére nem tudja azt a hatást elérni nálad, mintha úgy játszanál vele hogy előtte nem hallottál róla sokat

de ha visszatérünk a Silent Hill 2-höz hasonló a SotC is: igen nehézkes az irányítás, a harcrendszer, az AI ostoba tud lenni, de a vizuális és művészi kivitelezés majdhogynem hibátlan, a zene ötös, és a koncepciója a játéknak páratlan - és ezért lett ekkora kultusza a játéknak

csak mint említettem ez a kultusz néha már árt is talán a játéknak , hisz a tudomásul kell venni a hibáit is, nincs azzal gond ha ez nem érdekel valakit, de úgy csinálni mintha nem lennének azt viszont nem lehet

2017. febr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
nos így nézve a dolgokat van benne van valami :o
2017. febr. 9. 11:09
 10/19 anonim ***** válasza:
Valami nem attól lesz tökéletes hogy hibátlan, hanem hogy olyan élményt, katarzist nyújt amit más játék nem.
2017. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!