Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nincs olyan FPS-játék,...

Miért nincs olyan FPS-játék, ahol storyline-singleplayer módban lehet menni német katonával a szövetségesek/szovjetek ellen?

Figyelt kérdés

Láttam egy-két játékot, de azok is olyanok voltak, hogy "Jajj a német katona rájön hogy Hitler rossz, aztán a németeket kell ölni az egész játékban".


Miért nincs egy olyan mint a Call of Duty vagy Battlefield, ahol én vagyok Fritz, aki egy német átlagember és mértékkel de egyetért Hitlerrel és részt veszek Lengyelország, Franciaország, Norvégia, Görögország elfoglalásában.

Aztán harcolok a Szovjetunió ellen és Normandiában, vagy Afrikában, aztán a játék vége az lenne mondjuk, hogy meg kell szökni a szövetségesek elől, nehogy hadifogságba kerüljek a háború végén. Vagy ilyesmi.


Japánokkal ugyanez. Jó dolog gyilkolni őket mindenhol, de mikor lesz majd hogy a japánokkal elfoglalom a csendes-óceáni térség felét?


De nem vagyok náci: Olyan játékkal is játszanék ami a hidegháborúban játszódik és én egy szovjet vagyok az amcsik ellen. Hidegháborúban játszódó játéknál is mindig az van, hogy amcsiként kell irtani a vörösöket. Eddig terjed csak a kreativitás?

Vagy terroristaként harcolni a US Army ellen az utóbbi 1-2 évtizedben. Mittudomén. Csak legyen már valami változatosság, mert ezt hogy mindig csak John Smith-nek lehet lenni, mocskosul unalmas


2017. febr. 23. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:

2 ok: tortenelem es marketing.

Lehetnel nemet, de akkor a jatek vegen meg vesziteni kellene. Ez igy nem szimpatikus.

A marketing resze mar mukodik. Nemeteknel tiltolistas a Wolfenstein, araboknal a Cod, stb. Ha most amcsikat gyilkolasznal ott lennenek kiakadva, nyilvan sok jatekfejleszto nem csinal olyan jatekot ahol a sajat embereit kell csak meszarolni, a jatekosok meg nem vennek meg.

2017. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Elképzelhető azért, mert ugye ők voltak a tengelyhatalmak, akiknek a célja a leigázás, rombolás, pusztítás, megszállás volt.


Értem én, hogy embert ölni nem másabb amcsi angol szovjet oldalon sem, mint német japán olasz oldalon, csak ugye a mögötte lévő ideológia és felfogás nem egyezik a két oldalon.


Például a horogkereszt teljes mértékben bannolt jelkép, olyan szinten, hogy még egy második világháborús játékban sem jelenhet meg. Nézz meg bármely játékot, nem fogod megtalálni, csak az utalást rá maximum. Egyik másik régebbi játékban ott van, most kerestem rá egyre kettőre, pl. MOHAA, szóval nem tudom mióta él ez a dolog, de én ma már nem látom sehol játékokban.


Filmben is maximum a történelmi reprezentáció és korhűség miatt van ott, mert ettől lesz korhű, de játékokban nem nagyon engedik.


A vörös csillag nem mindenhol tiltott, de pl. itthon igen.


Úgy hogy necces a téma, alapvetően nem ellenezném egy ilyen jellegű játék létrejöttét, mert történelmi szempontból biztos érdekes lenne a másik oldalt is átélni, de valószínű több országban bannolva lenne az ideológia és egyebek miatt.


Mondjuk az is érdekes, hogy akkor miért van engedve egyáltalán a tengelyhatalom a játékokban, mint járművek meg ilyesmik, elvégre azok is az ideológia részesei. Tehát hogy most FPS-ben német oldalon harcolni egy katonával, vagy repülős játékban német géppel repülni, vagy Silent Hunterben német tengeralattjáróval süllyesztgetni szinte majdnem ugyanaz.


De osztom andrysh véleményét, hogy valószínű pozitívabb hatás átélni a győztes oldalt, mint a vesztes oldalt.

2017. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 nem hiszem hogy bannolt jelkép lenne mert a 2014-es Wolfensteinekben és az Enemy Frontban is benne van,illetve a májusban érkező Battalion 1944-ben is.
2017. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3, jatekja vallogatja, peldaul War Thundreben bannolt, pedig sok jatekos kerte hogy legyen feloldva.
2017. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor elképzelhető, hogy országonként változik a jogszabály rá, mert pl. War Thunderben egyáltalán nincs ott egy német gépen sem.


IL-2 szériában is csak ennyi van.

[link]

[link]

2017. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen játék (igaz, nem a legjobb):

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

2017. febr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Bár a második válaszolóval sokban nem értek egyet és szerintem sok butaságot mondott az elején. Már az első mondatába is ezerszeresen bele lehet kötni, gondolom nem véletlenül kapott nélkülem is 0%-ot.


Akkor tartson a játék csak 1942-ig, amikor még úgy tűnt hogy a németek nyerhetnek talán, ha az emberek nem szeretnek veszíteni.


6:

De ebben van storyline mód is? Tehát párbeszédek, cutscene-ek, te XY nevű katona vagy háttértörténettel, stb.

Mert a Call of Duty-ban is lehet menni multiban a németekkel, meg vannak stratégiai játékok is ahol lehet a németekkel menni, csak engem az érdekel, ahol singleplayer módban a játék köré egy sztori van írva FPS játéknál.

2017. febr. 24. 09:48
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!