Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hol lehet (Magyarországon)...

Hol lehet (Magyarországon) megvenni a "Minecraftot"?

Figyelt kérdés

A fiam szívja a véremet ezzel, de nem találtunk sehol sem telepítő CD-t, amit hivatalosan árulnának. "Letöltöm" dolgokat látok ipari mennyiségben, de tartok tőle, hogy nem legálisak.

Hogyan lehet ehhez így, hivatalosan hozzá jutni?


2017. márc. 2. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

PC-re nincsen dobozos verzió, csak digitális:

[link]

2017. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van dobozos verzió, csak nem cd-t adnak hanem letöltőkódot. [link]
2017. márc. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2: Ja igen, lemezest akartam írni. Sorry.
2017. márc. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hivatalos oldalról eredeti másolatot kapsz. Vannak játékok, amik nem jelennek meg lemezes formában, ilyen a Minecraft is (vagy pl Payday2). Ezeket csak online tudod megvenni, vagy boltban letöltő kódot adnak amit be kell váltani a neten.
2017. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben legálisak, az #1 válaszadó az eredeti honlapot küldte, 100%ban megbízható. (konkrétan ott jelent meg a játék)

Manapság már szerintem az emberek többsége digitálisan vesz játékot, pl az én gépembe CD-t max a gépházba dobok be, mert olvasó az nincs :D

Ha sikerült valahogy boltban hozzájutnod az sem legálisabb, sem hivatalosabb.

2017. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
576 kb "nincs raktáron". Ez azt jelenti, hogy valaki képes volt 11 ezerért megvenni a játékot "dobozos" verzióban mikor a hivatalos oldalon 5-6 ezerért meg lehet kapni?
2017. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

@16:50


Bár a kérdező szerintem nem ebbe a kategóriába tartozik, de vannak idősebb korosztálybeli szülők, akik esetleg bizalmatlanok még a számukra ismeretlen külföldi oldalakról való netes vásárlásokkal kapcsolatban. Így inkább megveszik drágábban egy boltból fizikailag a játékot.

2017. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

@17:03

Bizony ebbe a korosztályba tartozok. De nem a korom, hanem a "szakértők" hozzá nem értése, és az ellenséges bírói gyakorlat miatt akarok, kézzel fogható bizonyítékot, hogy megvettem ezt a játékot is. Az egyik kollégámnál megjelentek, felforgatták a lakását, és megbüntették rendesen. Több "Free" dolgot beáraztak neki, és ki kellett fizetnie a CD írójához kapott programokat is, mert már nem tudta megmutatni a CD lemezt... És még sok mindent mesélhetnék... Az autója ráment.

Ezek után, már szinte használni is alig merem a gépet, attól meg kimondottan félek, hogy a gyerek mit művelhet. Eddig csak Ubisoftos játékokat vettünk. Az kézzel fogható, ha ott letölt valamit, attól nem is tartok. Ezeknek a telepítőit csak azért használom, mert a letöltés sokkal lassabb lenne.

A játékokat nem is merem, soha nem is érdekeltek, nem vagyok az a régi vénember, csak rosszul viselném, ha rámenne az autóm, ilyesmire. Hogy a 6 órakor kezdődő házkutatást ne is említsem. Bele is halnék, ha olyan korán kellene kelnem, és tűrnöm kéne, hogy idegenek kutassanak nálam...

Ezzel viszont, ezek szerint gondban leszek. :-( Mindenkinek ment a piros pacsi, és várom a további ötleteket.

2017. márc. 4. 00:51
 9/12 A kérdező kommentje:
A hü...e, vén f...z. "ment a piros pacsi" dehogy is, rosszul írtam, a zöld pacsi ment, mindenkinél a "Szerinted a válasz hasznos." feliratot látom. Csak a lámpáknál ne induljak a pirosra... :-)))
2017. márc. 4. 00:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Húúú....

Válasszuk el akkor a dolgokat:

Vannak free (ingyenes programok), mint tegyük fel, amit használsz böngésző (google chrome, firefox, stb), de még sok más. OP rendszer terén pl a Linux.

Vannak havi, éves előfizetések, amiket gyakran pl virusirtóknál láthatsz.

A következő kategória pedig az, hogy megveszed és örökké a tiéd. Üzleti célúakat mellékelve.


Ezekből neked semmiféle károd nem fog származni, még ha valaki ártani akar akkor sem. Teljesen mind1, hogy az adott terméket online, vagy pedig kézzel foghatóan vásárlod. Egy jogtiszta programot azért fel lehet ismerni + tudod bizonyítani is. Egy online vásárlásnak nyoma van, még nagyobb, mint egy boltinak :D


Egy házkutatás pedig azért nem szokott csak úgy megtörténni... oda azért nyomós ok kell. Az emberek nagy része torrentezik (na az így leszedett dolgokból származhat károd), de Magyarországon ebből károd nem fog származni, de csak akkor, ha magán célra használod!


Ami a kollégáddal történt olyan nincs. Nem azért mentek ki hozzá, mert mint átlag felhasználó letöltött valamit és minden online rendelésnek ott van a nyoma. Valami információ nem pontos, valamit nem úgy közölt veled, ahogy kellett volna. Mert, ha a gyereked letölt egy torrent oldalról mindent amit találok, akkor sem fognak kimenni hozzád :D Ha meg valakinél nem szakszerűen járnak el... azért azt sem hagynám annyiban...


Néhány játék pedig egyszerűen nincs, nem létezik dobozosan. Nyugodtan megveheted, tényleg nem származhat károd és nem kell ennyire parázni az online vásárlásoktól :) Még tényleg jobban nyomonkövethető, mint ha megveszed dobozosan, mert az eltűnhet, stb, viszont az online ott marad örökké a fizetés is + a kulcs is. Legyen az ubisoft, steam, origin. Vagy más.

Remélem nem hagytam ki semmit + érthető, még azért reggel van :D

2017. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!