Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Az ASUS X551MA laptopomon a...

Az ASUS X551MA laptopomon a Stronghold Crusader játék nagyon vontatott. Tehát amikor az egérkurzort a képernyő szélére viszem, akkor kb.20 fps-sel mozgatja. Az egész játék alapvetően lassú. Miért van ez?

Figyelt kérdés

A konfig:


- Intel Celeron n2815 CPU 1,86Ghz

- 4GB DDR3 RAM

- Intel HD Graphics

- 500GB HDD


2017. márc. 24. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a 2002-es Stronghold Crusaderről van szó, akkor annak elvben még el kéne futnia a gépeden normálisan, mert nincs túlzottan nagy gépigénye.


Te bőven rendelkezel az ajánlott gépigénnyel:

[link]


De az tény, hogy a laptopod nem kimondottan játékra lett kitalálva. Jó lenne tudni pontosan melyik verziója van a HD Graphicsnak, bár nagyon nem lennénk vele előrébb. A proci is, meg az integrált VGA is arra elég ebben a gépben, hogy valamit tudjon kezdeni egy Windowssal, filmmel, internettel, stb-vel.


Ha van valami program, ami a háttérben fut (bármi), az esetleg be tud még kavarni játék közben. Driverek fent vannak? Chipset, Intel driver, stb?

2017. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen op rendszer van a gépen? Az xp-s játékoknak nincsen rendes illesztőjük win 8-tól felfele, már túl régiek és nincs rendes támogatás.


Nekem ugyan ez volt a Desperados 1-2 játékkal, megvettem steamen leárazásban mert gyerekkoromban sokat játszottam vele, i5 4690k-val meg gtx 970nel 16gb ram mellett ment 15 és 1 fps közt (overwolffal mérve). Vissza is adtam, mert túl új a mostani gépem neki, nem akar rendesen futni rajta.

2017. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Windows 8.1 64bit-es op. rendszerem van.
2017. márc. 24. 21:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és igen minden driver fent van.
2017. márc. 24. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Géphez adták a Windowst? Mert ha nem, akkor lehet érdemes lenne inkább egy Windows 7 64 bitet feltenni, abból is inkább a Home Premiumot. Vagy egy Professionalt, ahhoz van hivatalos XP Mode, kompatibilitási problémákra lett kitalálva. Csak mert a hivatalos oldal szerint nincs támogatva az XP driveresen a gépedhez, és semmi más 32 bites verziója. Egyik másik oldalon van XP driver, de az nem az Asus oldala, én meg ezeknek nem nagyon hiszek.
2017. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

XP mode programokhoz van, mint számlázó program, raktározó program stb., játékokat nem támogat.


Viszont a laphoz van win 7 támogatás, ami tényleg segíthet rajta.

2017. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Előtelepítetten volt rajta a windows 8.1. Windows 7-et nem lehet rá tenni, már próbáltam, de nem is kéne. Sokkal gyorsabb a 8.1.
2017. márc. 25. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kompromisszumot kell kötnöd, mert jó eséllyel az OP rendszer a ludas. Nem rossz, ne értsd félre, egyszerűen olyan régi a játék, és annyira új az OP rendszer, hogy a kettő együtt nem jön ki jól egymással. Tehát, ha marad a Win 8.1, akkor marad a lag, meg a 20 FPS.
2017. márc. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!