Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A LoL-ban az alábbi hősökkel...

A LoL-ban az alábbi hősökkel hogy szoktatok játszani? Mit szoktatok buildelni nekik?

Figyelt kérdés

Jelenleg elmozdultam a több skillt igénylő champek felé.Az alábbi karakterekkel hogyan szoktatok játszani(early és late gameben is),mit szoktatok nekik építeni?Milyen jó kombókat ismertek hozzájuk?

Syndra

Vanye

Orianna



2017. ápr. 20. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én Syndrázni és Oriannázni nagyon szeretek.


Bevallom, mikor elkezdtem Syndrával játszani, nagyon béna voltam. Kicsit hagytam is, majd mikor kipróbáltam később, sokkal jobban ment... Ez alapján szerintem mindenképp érdemes pro játékosok meccseibe belenézni, mert ők sok hasznos tippel tudnak ellátni.

Syndrával early gameben farmolgatás talán nem annyira nehéz. Ha tudsz rendesen Autoattackokkal minionokat ölni, akkor minél több Q-val próbáld eltalálni az ellenfelet, de próbáld ne elfogyasztani a manád. Nyilván a thunderlord miatt AA+Q+AA is jó, vagy W+Q+AA ( https://www.youtube.com/watch?v=RPpXWMP-gUw - Ez egy Q+E+AA bemutatása, nem olyan nehéz, de sok damage thunderlorddal, és válaszolni is nehét az ellenfélnek a stun miatt) Első három szinten Q, W, E-t érdemes ilyen sorrendben először választani, majd fejleszteni is. Javaslom, hogy az E-t csak akkor használsz, ha van rá esély, hogy megölöd, vagy ha elég visionod van: azaz biztos, hogy az ellenfél junglere nincs melletted. Próbálj ne visszaszorulni teljesen torony alá, de nem is érdemes annyira pusholni a laned. Torony alatt a képességek segítenek farmolásban. A bokrokat wardold be, vehetsz control wardot is, 75 gold nem olyan sok érte ;)


Törekedj farmolásnál, hogy szerezd meg a 6-os szintet te előbb, mert mikor ez megtörténik, meglepetésszerűen nagy damage miatt meg tudod ölni az ellenfeled. Próbálhasz néhány Blue buffot elkérni a junglerestől, ilyenkor Q-t folyamatosan próbálhatod az ellenfélre nyomni. Mikor már esetleg teamfightoltok, sok Q-t rakj le, akár a semmire, mert a viszonylag kevés életű hősöket csak az ultid meg is ölheti. Sokszor érdemes az ultid tartalékolni, ha az ellenfélnek van egy sok killes embere.


Később W+Q-val könnyen farmolhatsz, néha ajánlom, hogy ha épp nincs boton/topon senki, néhány miniont elvihetsz. Ha sárkányoztok, baronoztok, az ellopás elkerülése miatt az E-vel próbáld az ellenfeleket lestunnolni.


Mindenképpen Morelloval kezdenék, utána én szeretek sebzésre menni, tehát Rabadon, Luden, Void staff. Azért ha nincs olyan jó kezdésed, Zhonya, Abyssal, esetleg Rylai is jó. Páran Tear of Goddesst vesznek mana miatt. Nem rossz választás, én jobban szeretema többi itemet. Tehát az ilyen tipikus mágus itemek tökéletesek. Flash+Ghostot érdemes szerintem vinni. Ghosttal esetleg midről van lehetőséged topra-botra lejutni "gankelni" neked is.


Összességében, csapatharcokban ne menj túl előre, használd ki, hogy nagy hatótávú, területi sebzésű mágus vagy. Próbálj E-vel stunnolni, ez egy jó kezdése a teamfightnak, illetve ha tudsz, a kevés életű (pl. adc-t) próbált az ultiddal kiiktatni.


Syndrát elég erősnek tartom személy szerint, egyre többször látom bannolva. Sok gyakorlással biztosan sikerül kigyakorolni. Mivel 3 képessége skillshot, nem feltétlen könnyű, de nem a legnehezebb hős a játékban. Szóval early gameben farmolás, kis tradek, nincs nagy pusholás. Utána ultidhoz minél több Q-t lerakni, kiiktatni az alacsony életszintű ellenfelet. W, E lassítása és kábítása rendkívül hasznol teamfightban, és ellenfél visszaszorításában (pl. menekülés, sárkány).


Nem hiszem, hogy olyan bonyolultakat írtam, tulajdonképp sok játék után egyértelmű, hogy mit akarsz csinálni. Ha nem mászkálsz sokat egyedül, a late gameben sem lesz baj.

2017. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most pedig Orianna :D


Őt már kicsivel nehezebbnek tartom. Szeretem az early game-jét, az AA passzív varázssebzése jó farmolásra, Q-val könnyű kisegíteni, ha épp nem sikerül megölnöd a miniont. Szóval szerintem vele is érdemes szinte csak AA-val farmolni, hiszen úgysem akarod teljesen pusholni az ösvényt, nincs hozzá elég menekülő képességed. A Q-val kicsit vissza is szoríthatod az ellenfeled. Általában első 3 szinten Q, W, E sorrenddel kezdek. De ha úgy érzed, hogy az ellenfeled már korán sokat tud sebezni beléd, 1-es, 2-es szintre is előre kerülhet a pajzs. Vele is érdemes Autoattackokkal, képességekkel a thunderlorig trade-lni. (Pl. aa+q+aa, nagy távról q+w+e)


Vele is Flash + Ghostot szoktam vinni. Összességében szerintem 20 perc előttig kevesebb sebzése van, mint Syndrának, de az ultija nagyon jó csapatban. Tehát előfordulhat, hogy 1v1 nem feltétlenül tudsz ölni kezdetben, érdemes junglertől ganket kérni, vagy lemenni botra 3v2-t kialakítani. Egy jó R egész harcot megváltoztathat. Én elhibáztam ott, hogy próbáltam minél tökéletesebb ultit találni, utólag, érdemesebb lett volna többször használni, még ha nem is biztos a siker.


A legnehezebb dolog maga a labda helyzete. Ugyanis maga a Q nagyon lassú, így kiszámítható. Az E-vel azonban gyorsan már hősökre érkezik. Tehát sokszor érdemes valamelyik hősön hagyni a labdát, és onnan Q-t használni, ha közel az ellenfél. Ha jó kis "beugrós" hős, tank van a csapatodban, rajta is használhatod az ultidat, egész hatásos. W jó csapattársak gyorsítására, és ellenfél sebzésére is, de sok manát fogyaszt, ezzel érdemes vigyázni.


A Q szintén ad rálátást, visiont, tehát érdemes bokrokat avval lecsekkolni. A teamfightokban érdemesebb vele is hátrébb maradni, nagy távból is nagy sebzést ad le.


Én személyesen a teljes sebzésre szoktam építeni. Morelloval kezdem, majd Rabadon, Luden, Void staff, Liandry, Zhonya. Late game-ben sok hőst akár egy Q+W-vel meg lehet ölni. Szóval ha úgy látod, hogy meg fogsz halni, próbálj magaddal vinni valakit a sírba. A Q+W tényleg rengeteg sebzést ad, ne becsüld alá ;)


Egy érdekes kombója, hogy ha rajtad, oriannán van a labda, akkor elkezdi használni az ultiját, majd a végén hirtelen flashet használ, így hatását már ott fejti ki. Ez gyakori meglepetéses hatással jár, ki lehet gyakorolni az új Practice Tool-ban.


Összességében earlyben sokat farmolj, és ellenfél hősökre is autoattackolhatsz. Későbbi szakaszban próbálj csapattal mozogni, hogy nehezebben öljenek meg, és próbáld meg one-shotolni az ellenfeled. Q visiont ad, de lassabb, E egy ellenfélre, majd onnan Q jobban meglepi az ellenfelet. Ultizni lehet simán, magadon, ellenfelen, flash-sel szintén az a "meglepetés"-szerűség gyakran öléshez vezet.


Személy szerint vagy early gameben ragadok le, mert az ellenfél legyőz 1v1-ben, vagy lateben nem sikerül a csapatot jól kihasználni, tehát nem feltétlen olyan tökéletes az Oriannám :D


Itt azért több nem egyértelmű tippet is találhatsz, mint Syndránál. Minél több gyakorlással egyre több dolgot ki tudsz majd használni vele. Sok sikert! :)

2017. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagy köszi és ment a zöld pacsi :D
2017. ápr. 21. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:

három közül orianna a leggyengébb szerintem, imádom a mdies hősőket és pont orianna az egyik amelyik nem áll kézre és nem érzem azt a hatalmas sebzést se, főleg az ultijától


Syndra az egyik kedvencem, szerintem kicsit OP még mindig, főleg a stunja miatt, kevés champ tud egy teljes csapatod lestunnolni...

2017. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!