Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Fahrenheit: Indigo Prophecy-be...

Fahrenheit: Indigo Prophecy-ben kéne egy kis segítség?!

Figyelt kérdés
Most ott tartok, hogy a rendőrnő (akinek nem tudom hirtelen a nevét) lement a pincébe, hogy elővegye a Keane aktát és ugye utánanézzen. Amikor mennék be a játék kiírja, hogy a nyilakkal kell szabályoznom a légzését, de amikor belépek egyből megy felfele hiába nyomkodom a nyilakat. Leírná valaki hogy csináljam? Köszönöm.

2017. ápr. 30. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Jaj, épp erre keresem én is a választ! Két év alatt miért nem írt erre senki semmit? :'D Szerencsétlen Carla már mély depressziós, annyiszor próbálkoztam!


A feladat előtt valami kiírási probléma lehetett, mert nem az A és D billentyűk voltak feltüntetve. Az A helyett nem írtak semmit, csak az üres helye látszott, a D helyett pedig felkiáltójel volt. De gondoltam, hogy az A és D gombot kell nyomkodni, angol gameplayben is leellenőriztem. De egyszerűen nem csinál semmit! Angol fórumokra is rákerestem, de nem jöttem rá mégis mi a baj??? Bugról van szó, vagy én nem csinálom jól?


És nem akarok átváltani a másik nyomozóra, mert akkor gondolom Carla nem jut hozzá az információhoz, ami biztos fontos...


Mégis MIT és HOGY kell ezen a vackon nyomkodni?

2020. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Á, javítom magam, három év. :'D Már számolni se tudok annyira felidegel ez a jelenet. Meg úgy az egész irányítás, ami katasztrofális, és teljesen tönkreteszi a játékélményt.
2020. ápr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Huh, oké, szóval. Ha már kidühöngtem magam itt, és végre valahára túljutottam ezen az idegtépő jeleneten, akkor leírom a trükköt.


Az zavart be, hogy ha az ember ránéz arra a csíkra, amin be kell állítani Carla lélegzetét, azt lehetne hinni, hogy mindig csak egy gombot kell megnyomni. Tehát ha jobbra fele megy el a vonal, akkor majd az A-t kell nyomni, hogy balrább menjen, és ugyanezt fordított esetben. Na, de nem így van! Az volt nálam a gond, hogy Carla mindig rögtön kimenekült, és így nem tudtam rájönni, hogy nem így működik a rendszer, ajh…


Valójában úgy működik a dolog, hogy a vonalka MINDIG jobbra kezd elmozdulni. Az A-t és D-t felváltva kell nyomkodni, hogy visszacsússzon a vonal balra. Ezzel mindig balra fog mozdulni! Persze figyelni kell, hogy ne vigyük túlzásba, mert könnyen elérhetjük a bal oldali szélső értéket is.

Miután felváltva nyomkodtuk a két gombot, egy ideig akár meg is állhat egy helyben a vonal, majd lassan, vagy épp gyorsabban megint elindulhat jobbra. A játék hevében nem tudtam pontosan figyelni, de azt hiszem, olyan nincs, hogy hosszan nyomjuk egyik, vagy minkét gombot. Bár kárt nem okoz. Mert én pl. miközben próbáltam irányítani Carlát, sokszor azon kaptam magam, hogy amikor még biztonságos értéken belül voltam, az ujjaimat a gombokon nyugtattam, mármint konkrétan folyamatosan lenyomva tartottam őket. Így kényelmesebb volt, könnyebb volt innen újra ráállni a felváltva nyomkodásra, amikor a vonalka túlságosan jobbra csúszott.


Amúgy nem csak emiatt volt problémás ez a rész. Az is zavaró volt, hogy a szekrények közti szűk folyosóknál egyszerűen megakadtam, és picit el kellett mozdulni valamelyik irányba, hogy tovább haladhassak. Ja meg ugye maga a haladás… Mivel az A és D billentyű a légzést irányítja ebben az esetben, át kell állni a másik alternatív mozgási módszerre: egyszerre le kell nyomni az egér jobb és bal részét, és a mozgatással kell irányítani a haladási irányt. (A játék eleji tutorial részben nekem még ez volt a szimpatikusabb, de magában a játékban a furcsa kamerakezelés miatt ezt kb. soha nem használtam, mert teljesen más, mint a tutorialban.)

A másik dolog, ami itt még bezavart párszor, hogy miközben ugye figyelni kellett a légzésre, és közben eltekergetni a szekrények kerekeit, sokszor, ha tovább akartam mozogni az egérrel, akkor hiába nyomtam le duplán a gombjait, mert a játék ezt úgy érzékelte, mintha megint a kereket akartam volna VISSZATEKERNI. Te jó ég, hogy mennyire borzalmas az irányítás ebben a játékban!!!!! Na, ilyenkor az a trükk, hogy az S lenyomásával hátrébb kell lépni, és onnantól jöhet az egérirányítás.


Slusszpoén, hogy közben rájöttem, nem olyan egyszerű megtalálni azt a nyavalyás fájlt se. Erre is már direkt kerestem megoldást, mert már semmi energiám nem volt még ezzel is bajlódni. Ha valakit érdekel, itt egy angol hsz erről:

[link]

2020. ápr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!