Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Steamről vettem a Dying Light...

Steamről vettem a Dying Light nevű játékot telepitettem és inditáskor az az üzenet fogad hogy nem elég a konfigurációm hozzá?!

Figyelt kérdés

CPU típus.2x QuadCore Intel Xeon E5405, 2000 MHz (6 x 333)

16 GB RAM és 1 GB Nvidia gts 250-es videó kártya.Elvileg el kellene hogy menjen rajta de mégse indul. Köszönöm a válaszokat.



2017. máj. 6. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Gt 250es videokártyával miért indulna el? Ennél azért komolyabb vga kell neki
2017. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
gondolod akkor hogy egy videókártya csere megoldaná a problémát? A régi gépem gyengébb volt (4 magos Q6600 proci, 5 GB Ram)és ott is csak 1 GB volt a videókártya és ott elment a játék...igaz fps nem volt valami nagy de játszható volt. itt viszont hibaüzenet...
2017. máj. 7. 00:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetted volna előtte is, mi megmondtuk volna, hogy ez a gép nagyon kevés hozzá (amúgy ütném szívlapáttal, aki kitalálta, hogy több GB=jobb videokártya).

HA még nem játszottál vele 2 órát, kérhetsz visszatérítést a Steamtől.

2017. máj. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem a gigabyte számít, hanem a minőség.

Ott van a GT740 4gb irodai kártya, 20e újonnan, szemben egy rx 460 2gb 35e újonnan, mégis 3-4x erősebb játékokhoz.


Miért lehet ez? Azért, mert fontosabb a gpu (videokártya processzora), az abban található cuda magok(nvidia)/streamprocesszorok (amd), renderelők száma, lebegő képpont számolás másodpercenként, shadow mapping unitok száma, utána jön memória elérése és az átviteli sebesség (hogy a rendszer többi tagjával hogy tud kommunikálni), milyen a hűtés, milyen a driver támogatottság (ha nincs rendes szoftver hozzá bármilyen brutál kártya se tud semmit csinálni), vége felé számít csak az órajele a procinak, memóriának, és a legutolsó adatok közt kullog a memória mérete (hány GB).


Értem én az átlag embert is, oda van írva hogy ennyi meg annyi GB, 1 szám, könnyű megjegyezni, de pont nem az a fontos, mert rengeteg más fontos adat van előtte, csak ugye ehhez már venni kell a fáradtságot utána nézni, mert ezek túlnyomó többségben nem találhatók meg a sima specifikációinál a videokártyának. Tudni kell, hol keressed, hol járj utána, és bizony ez a folyamat néha 1-2 óráig is eltart mire összevadászod őket.


Ez kb annyira hibás nézet, mint a ford mustang miért megy gyorsabban a lamborghini traktornál mikor a traktornak sokkal nagyobb kerekei meg motorja van? Érthetetlen.



Ahogy feljebb írták, ha nem indul el 2 hétig vissza lehet adni, ha 2 vagy kevesebb órát játszottál (mivel nem indul, ezért ez nem lesz gond).


Régi gépedben szerintem valami HD 7770, 7790 1GB volt, ami teljesítményben úgy 2-2,2x-e a gts 250 vga-nak.

2017. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor videókártya mehet kukába.Sajnos már az első részét végigjátszottam ami több órát vett igénybe...és eközben volt egy számitógép cserém is a jelenlegire.
2017. máj. 7. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!