Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Érdemes-e Nintendo Switchet...

Érdemes-e Nintendo Switchet venni?

Figyelt kérdés

Eléggé megfogott a Switch koncepciója, és valószínűleg meg is lenne rá a pénzem. Az itt a fő kérdés, hogy mennyire éri meg megvenni a konzolt?

Ez lenne az első konzolom, és a Nintendo cuccai eléggé bejönnek nekem...



2017. máj. 12. 15:49
1 2
 11/14 anonim válasza:

#10 plusz a Wii óta az otthoni konzoljaik mindig le vannak maradva hardveresen majdnem egy generációval

(a Wii egy erősebb GameCube-nak felelt meg, a Wii U meg egy erősebb PS3-nak, a Switch sincs egy Xbox One vagy PS4 szintjén)

2017. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Krisipoke ***** válasza:

Egy pár dolgot azért tisztázzunk.


"Alkalmazások", mint mondjuk egy mobilon vagy tableten, sosem voltak Nintendo gépeken. Pár kivétel van, pl. a YouTube alkalmazás, viszont egyelőre semmi ilyesmi nincs Switchre. Rendes bongésző sincs egyelőre (csak egy elég nehezen elérhető), de elvileg majd az is jön, az elmúlt 10+ évben minden Nintendo gépre volt.


De igazából ez egy játékkonzol, és úgy is kell kezelni, tehát játékok játszására alkalmas. Minden, ami ezen felül van, az maximum extra. Régen senkit sem zavart, hogy ha játék nélkül kapcsoltál be mondjuk egy NES-t, akkor semmi nem jött be, ha kazettával, akkor pedig a játék :)


A Skyrim konkrétan be lett jelentve és többször meg lett erősítve, hogy pár hónapon belül érkezik, tehát már gyakorlatilag olyan pozícióban van, hogy szinte lehetetlen, hogy ne jelenjen meg. A Dark Souls 3-t pedig soha, senki nem ígérgette, csak egy pletyka volt róla. A Super Mario Odyssey pedig csak a "holiday season"-ben jön, vagyis a téli ünnepek körül, de nyár végéig is jönnek ki még elég nagy címek a gépre, például az eddig megjelentek mellett a Splatoon 2 vagy az Arms.


A Wii U valóban gyengébb volt, mint a PS4, vagy az Xbox One, viszont azok előtt jelent meg, tehát gyakorlatilag a legerősebb konzol volt a piacon, amikor megjelent. Nyilván ez nem sokat jelentett egy évvel később, de akkor is. A Switch pedig nyilván gyengébb egy kicsit, mint a rivális két nagygép, de ha azt nézzük, hogy ez gyakorlatilag egy hordozható konzol is egyben, és hogy mekkora az egész, szerintem még többet is mutat, ami elvárható tőle. Annak ellenére, hogy a Nintendo az elmúlt években a minél erősebb gépek helyett valóban inkább az új élményekre és ötletekre fektette a hangsúlyt.


Az, hogy mi lesz a gép jövője, és hogy milyen sikeres lesz, még nyilván nem lehet előre látni, de az eddigiek alapján sokkal jobban szerepel, mint a Wii U, és ha kézi konzolként is nézzük, akkor pedig a Nintendo handheldjei mindig is fantasztikusan szerepeltek a piacon. Annak ellenére is, hogy mennyire semmi nem volt az első évben se 3DS-re, se a világ második legeladottabb konzoljára, a Nintendo DS-re. És Switchre már most vannak abszolút kihagyhatatlan játékok.



TLDR: Ha eléggé érdekelnek az eddig megjelent, és a közelben megjelenő játékok a gépre, szerintem nyugodtan vegyél, biztos lehetsz benne, hogy később még egyre több fantasztikus cím fog rá megjelenni, amiből sokat máshol nem is játszhatsz. Viszont ha várnál még egy kicsit, azzal is jól jársz, mert sokkal nagyobb választékod lesz játékokból. Persze nem tudjuk még, hogy mit hoz az E3, bár állítólag nagyot fog durranni...


Ja, egyébként én közel két hónapig majdnem csak a Zeldával játszottam, mire sikerült végigjátszani, és ezután még rengeteg dolog van, amit még nem csináltam meg, szóval ez az egy játék is rengeteg időre le tud kötni. :D

2017. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"De igazából ez egy játékkonzol, és úgy is kell kezelni, tehát játékok játszására alkalmas."


Amiből töredéke lesz elérhető rá, mint a másik két konzolra és a legnagyobb részét a saját belsős címeik hatszázhuszonnyolcadik részei teszik ki.


"A Skyrim konkrétan be lett jelentve és többször meg lett erősítve, hogy pár hónapon belül érkezik"


Egy 5 éves játék. Azt hiszem, ez tapsot érdemel.


"ha azt nézzük, hogy ez gyakorlatilag egy hordozható konzol is egyben, és hogy mekkora az egész, szerintem még többet is mutat, ami elvárható tőle"


Ez hardvererőben egy felső kategóriás telefon vagy tablet. Még csak nem is abszolút csúcs. Egy 2 éves Tegra X1 SoC butított változata dolgozik benne, ami még dokkolva sem pörög fel referencia órajelig.


"Az, hogy mi lesz a gép jövője, és hogy milyen sikeres lesz, még nyilván nem lehet előre látni, de az eddigiek alapján sokkal jobban szerepel, mint a Wii U"


Maga a Nintendo sem fűz hozzá sok reményt, hogy akár csak a Wii U népszerűségét elérjék. A Piaci elemzők pozitívabbak, szerintük pár százezerrel felülmúlhatják az eladásait.

[link]

A Nintendonak egyszerűen van egy nagyon hűséges rajongótábora, ezért a kezdeti időszakban tud jó eladásokat produkálni, ami aztán meredeket zuhan.


"a Nintendo handheldjei mindig is fantasztikusan szerepeltek a piacon"


Mert azoknál nem csinálták ki a 3rd party játékokat. Még. PS4-re például két és félszer annyi játék jött, mint Wii U-ra és Xbox One-ra is majdnem kétszer, utóbbira nagyjából annyi, mint 3DS-re. És még nem néztük meg, mik is azok a játékok. Hogy is mondjam, nem pont a AAA kategóriás sikerjátékok.

2017. máj. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Krisipoke ***** válasza:

Még egyszer, nem lehet előre tudni, hogy mi lesz a jövőben. A gép nagyon az életciklusa elején jár, és elég ritka, hogy egy konzol a megjelenésekor már sok-sok fantasztikusan szereplő játékkal rendelkezzen. Azt nyilván pontosan te is tudod, hogy a legnagyobb sarkítással sem igaz, hogy a Switch játékok nagyrészét a Nintendo címek teszik ki, bár a "must buy" címeknél nagyobb valószínűséggel lehet ez a helyzet, de továbbra is, nagyon korai ilyesmivel kapcsolatban bármit is mondani. A cég összes korábbi gépére (talán a Wii U kivételével) rengeteg vásárlóbevonzó 3rd party cím volt, akár otthoni, akár handheld gépekről beszélünk.

És oké, hogy a Mario Kart 8 Deluxe tulajdonképp a Wii U rész kibővített változata, viszont pl. az Arms egy teljesen új széria, a Splatoon 2 és az új Xenoblade nagyon távol állnak az adott sorozat "hatszázhuszonnyolcadik" részétől, és tekintve, hogy az új Zelda mennyi oldalról tudott újat mutatni mind a sorozatban, mind mint videojáték, és hogy a Mario Odyssey is jelentősen másnak ígérkezik, mind majdnem bármi más a szériából, szerintem egyáltalán nem baj, hogy gyakorlatilag egy régóta létező sorozat részét képezik.

Persze, a Nintendo is nagyon jól tudja pár játékánál hozni a rókabőr stílust (elég itt pl. majdnem bármelyik Mario sportjátékra gondolni, de az Animal Crossing címek vagy a Fire Emblemek sem feltétlenül kivételek), sok másnál viszont folyamatosan képesek újat és érdekeset mutatni. Ha rossz játékokat adnának ki folyamatosan, akkor hidd el, hogy közel sem lenne ilyen hűséges a rajongótábora.


A Skyrimet azért említettem, mert valaki megkérdőjelezte, hogy valóban jön-e. De még egyszer: nem system seller, és nem is a legújabb játék, de továbbra sem rosszabb egy fokkal sem annál az elképesztően sikeres jelenségnél, ami 5 éve volt. És plusz jó játékok sosem ártanak egy gépen, akár újak, akár nem.


Az a cikk, amit linkeltél, elég valószínű, hogy valami összetákolt dolog, sehol máshol nem sikerült ugyanezt az információt megtalálnom, mindenhol pont, hogy azt írják, hogy ezt a mennyiséget az első évben várják el tőle, illetve hogy a Nintendo a Wii-hez hasonló (kb. 100 milliós) eladásokra számít a gép életciklusa alatt (ami mondjuk így elsőre nekem nem túl realisztikus, de majd meglátjuk). Szóval nem tudom, hogy sikerült pont ezt a nevenincs oldalt megtalálni, de oké. :D Nekem egyszerűen úgy tűnik, hogy a meglehetősen figyelmetlen cikkíró nem vette észre, hogy a számok az első évre vonatkoznak.


Oké, a Wii U-nak sajnos sok problémája volt, de mi a baj a 3DS-sel? Nyilván van rá shovelware, de a többi gépre ugyanúgy. 3DS-en is megvannak a fantasztikusabbnál fantasztikusabb címek, és ezt csak bővíti a teljes DS könyvtár, és az eshop, amibe beletartozik a Virtual Console is megannyi Game Boy (Color), NES, SNES, Mega Drive, és egyéb népszerű konzol játékai. Persze, egy átlagos 3DS játék költségvetése nincs annyi, mint egy átlagos PS4 játéké, nyilván mert ott kicsit mások az értékrendek, és szerintem ezzel nincs is semmi baj.

2017. máj. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!