Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha el akarom kezdeni a Legend...

Ha el akarom kezdeni a Legend of Zelda-t, melyik játékkal érdemes kezdenem?

Figyelt kérdés
mindegyik megoldható a Breath of the Wild kivételével, de amiatt kaptam fel a fejem a sorozatra és ha bejönnek a játékok akkor rááldozok 30ezret egy használt Wii U-ra, hogy játszhassak azzal is..

2017. máj. 14. 00:09
 1/6 Amarok Tonrar ***** válasza:
Ha az egész világa érdekel, akkor az elejétől. Ha csak a játékélmény, akkor a harmadiktól (A Link to the Past). Egyik sem hasonlít a legújabbra.
2017. máj. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a Breath of the Wild gyökeresen szakított a hagyományokkal, az előző Zeldák teljesen más stílusú játékok voltak.
2017. máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amelyikkel akarod.
2017. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ocarina of Time
2017. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisipoke ***** válasza:

Én mondjuk a Link to the Past-tel kezdeném, ami a 3. rész.


Miért?


Az első kettő is fenomenális játékok, de főleg csak a saját idejükben. Egy mai játékosnak sokkal nehezebb őket megemészteni minden szempontból.

A Link to the Past volt az első "modern" Zelda. Leginkább erre épül az összes későbbinek a működése, és abszolút fogyasztható mai szemmel is, minden probléma nélkül.


Sokan az Ocarina of Time-ot tartják a legjobb résznek, de ez is inkább olyan, hogy mert közel 20 éve hihetetlen játék volt, és az első 3D-s Zelda. Ne érts félre, továbbra is egy nagyon jó játék, csak készült utána pár, ami szerintem, és nagyon sok más ember szerint is jobban sikerült, nyilván részben amiatt, hogy még több tapasztalatuk volt.


Első 3D-s játékként amúgy jó az Ocarinába vágni, már csak azért is, mert a leginkább "straightforward" 3D Zelda. Vagyis nincs benne 3 napos, folyamatosan visszatekerhető és kihasználható időlimit, mint a Majora's Maskban, se hatalmas, az utadat nem igazán korlátozó óceán, mint a Wind Wakerben, vagy hasonló. Szóval sok szempontból talán azzal a legkönnyebb kezdeni a 3D részek közül.


Viszont azért ajánlanám mégis a Link to the Pastet inkább előbb, mert találkoztam már pár olyan emberrel, akik a 3D részekkel játszottak előbb, és így kevésbé tudták értékelni a 2D-s részeket, pedig azok is mind fantasztikusak. Az én kedvenceim közülük amúgy a Game Boy Color-os trilógia, vagyis az Oracle of Ages, Oracle of Seasons, és a Link's Awakening DX.

2017. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Én is a 2D-sekért vagyok oda, nálam a The Minish Cap a favorit.
2017. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!