Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Overwatch tippek egy kezdőnek?

Overwatch tippek egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A számláló alapján jelenleg 10 órám van az Overwatchban (bár legalább 2x annyinak érzem). Kezdem pedzegetni a játék lényegét, nem túl bonyolult (Battleborn után főleg nem), viszont van pár dolog, amiben nem vagyok túl ügyes, és ezen dolgok korrigálásában kérnék olyanoktól tippet, akik játszanak a játékkal. Olvasgattam külföldi fórumokat is, de mindenféle véleménnyel találkoztam, hol ezt olvastam, hol azt. Egyébként tetszik a játék, még mielőtt valaki félreértene.


- Úgy látom hogy a legtöbb karakternek, kinek van valami erőssége, annak van valami hátránya is. Ez így van jól minden hasonló jellegű játékban, és nagyjából itt is el van találva minden, viszont az alábbi karakterekkel egyenlőre problémáim vannak:


- Pharah: Nem sok gondot okoz, de az egyetlen countere az az, hogy lelövöm az égből és kész? Kicsit furcsa, hogy bizonyos karakterek az egekben repkednek, nagyokat sebeznek, és csak annyi hátrányuk van hogy jól kell velük célozni. Nem túl nehéz lelőni, de ilyenkor csak az égre lehet koncentrálni, így szerintem eléggé elüt a játéktól ez a karakter. Ezt persze mondom úgy, hogy kb. 10-15 órám lehet az egészben, még lehet nem látom át jól.

- Genji. Ennek a karakternek van valami hátránya? Külföldi fórumokon azt olvastam hogy healelni kell, meg hogy gyengét sebez. Hát szerintem ez egy baromság. A karakter annyira mozgékony, hogy az a minimum, hogy legalább ennyi hátránya legyen, de ezen kívül gyakorlatilag nem találtam mást. Soha nem játszom vele, mert OP-nak érzem magam. Életem első körében mikor kipróbáltam Quick matchben kíváncsiságból, megfordítottam a meccs állását teljesen, annyira KÖNNYŰ vele ölni. Ugrál, pattog, sebezve dashel (ami még újra is töltődik), megmondom őszintén, kifejezetten szánalmasnak tartom a karaktert. Amikor ellenem volt, sokáig szívtam a fogam, de szerencsére Winston személyében megtaláltam a kis Ninja ellenszerét, de talán már azért is utálom ennyire a karaktert, mert minden egyes létező mérkőzésben ott van, és mindig felkerül a leaderboardra. Fognak vele csinálni valamit? Szerintem szigorúan a többi karakterhez képest túl erős. Nem látom hátrányát a karakternek, abszolút semmit. Szerintetek van?

- D.VA: Nem túlzás egy kicsit, hogy kétszer kell megölni?

- Ha Lucio healelésre passzív, és szabadon lehet lőni közben, akkor a többi healer karakter (pl. Mercy) mennyire értékes egy ilyen mellett?


- Az egér sebességet úgy hallottam érdemes alacsonyra venni, és megtanulni egész alkarból mozgatni az egeret. Egész életemben csak a csuklómmal mozgattam az egeret, soha nem céloztam jól, de most próbálok áttanulni erre a másik módszerre. Szerintetek ez jó ötlet? (mivel ez a dolog eléggé szubjektív és emberenként eltér, nem arra vagyok kíváncsi hogy ez konkrétan jó lesz e nekem, hanem hogy külső szemmel, a ti tapasztalatok alapján jó ötletnek tűnik e.


Összképben tetszik a játék, egy egy kicsit nehezen van balanszolva, szerintem bőven ráférnek a játékra pár skálázás újraírásra. Kb van 4-5 olyan karakter, akik mindig ott vannak a meccsekben, mert egyszerűen jobbak a maradéknál. Ezt a "git gudos" hülyeségtől, és a rajongói véleményektől függetlenül mondom, ezekre nem is vagyok kíváncsi. Objektív, tényszerű véleményekre vagyok inkább kíváncsi.


2017. máj. 15. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor Üdv néked is!

Igaz nagyon pro nem vagyok, csak szórakozásból játszom, kb. 64-65-ös vagyok (most pontosan nem tudom), így csak kicsit vagyok előrébb, mint te. A leírt karaktereknek mind bőven van hátránya, csak nagyon alacsony szinten ilyen OP-k.

Pharah: hiába sebeznek nagyot a rakétái, ha baromi lassúak. Messziről lő, akkor ki tudod kerülni őket. Közelről lehet nehezebben kerülik ki, viszont pillanatok alatt megölik. McCree, Widow, Soldier, ezekkel szokták counterelni általában Pharaht.

Genji: hiába OP a karakter, ha nagyon sokan nem tudnak vele játszani, mivel olyan nagy a tanulási görbéje. Nagyobb szinten nem olyan sokat vizet tudnak zavarni, E-jét könnyű kijátszani, ha meg Stunt kap Genji akkor az általában instanthalált jelent neki. McCreevel elég könnyen leszed a stunja miatt.

D.va: hiába kell kétszer megölni, ha a Mechjét is elég könnyű leszedni + mech nélkül elég könnyű megölni.

Lucio: nem rég nerfelték, már jóval közelebb kell álniuk a társaidnak, hogy healelni tud őket. Metaban mellette ugyanúgy ott van Ana (hiába nerfelték őt már többször is) + a Pharah-Mercy kombó miatt egyre több a Mercy is.

2017. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló egész jól összefoglalta :)


Pharah: Ha jól célzó játékos van az ellenfélnél, akkor pillanatok alatt kiszedik. A rakétái lassúak, így kilehet kerülni őket könnyedén. Plusz elég nehéz vele jó időben elnyomni az ultit. Nem hiába lett meme abból, hogy gyakorlatilag már azelőtt lelövik, mielőtt végig tudná mondani, hogy "Justice rains from ab...." :)

Genji: Meg kell mondjam én bűn rossz Genji vagyok :D Idegesítő, de közel sem halhatatlan karakter. Ráadásul papír. Egy jól célzó Roadhognak instakill. Plusz az olyan karakterek mint Mei és Symmetra hamar lekapják. Meg Winston természetesen.

DVA: Őt szintén távolról kell kilőni, amikor épp nem használja a defense matrixot. Nagy célpont, szóval könnyű eltalálni. Ha pedig kiesett a mechából, akkor gyakorlatilag a szél is elfújja. Bár szerintem messziről egész pontosan lehet vele célozni.

Lucio: Neki az AOE, azaz a terület alapú gyógyítás az erőssége. Képes egyszerre akár az egész csapatot gyógyítani, viszont viszonylag lassan teszi azt. Mercy egyszerre csak egy karakterre tud koncentrálni, de azt pillanatok alatt felgyógyítja. Egy olyan szituációban például, amikor nyomultok előre és mindenkit a tankotokat lövi, akkor Mercy a legjobb választás. Plusz az ultija nem egyszer fordított már meg elbukottnak látszó meccseket :)

2017. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Genjin kívül a többivel nagyjából egyetértek, valóban mindenkinek látni valami negatívumát, illetve a megfelelő skill megszerzése után mindenkit lehet counterelni. Egy Phara életét megnehezítettem Soldierrel, D.VA mechjének felrobbanása után kifejezetten haszontalan, stb. stb.


Az egyetlen bajom a célzásommal van, egész életemben csuklómozgással játszottam magas egérérzékenységgel, de az ebbe a játékban egyszerűen nem kifizetődő, nem bírok normálisan célozni. Próbáltam lelassítani az egeret és alkarból nyomni, de az meg annyira szokatlan, fura... ez nagyjából igaz rám az összes FPS játékra.


Egyébként miért csak Arcade módban lehet extra loot boxokat találni? Nekem egyik benne lévő játékmód se tetszik. A 3 vs. 3 még elmegy, de sokszor rengeteget kell várni egy meccsre. Az 1v1-et soha nem szerettem, nem vagyok ügyes az ilyen játékokban, így csak arról szól az egész hogy kinyírnak. A Capture the Flag pedig egyáltalán nem illik a játékba, nagyon bele van erőltetve. Ezek a játékmódok változni fognak a jövőben?

2017. máj. 16. 20:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig Genji tényleg a nagyon alacsony szinteken OP. Utána már mikor a játékosok kezdik sejteni mit is csinálnak elég könnyen leszedik. Még ultizva is könnyű leszedni egy stunnal.

Extra lootboxokat meg azért kapsz Arcadeban, hogy népszerűsítsék a játékmódokat és többen játszanak vele.

2017. máj. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!