Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha Steamen veszek egy játékot,...

Ha Steamen veszek egy játékot, majd újra telepítem mondjuk a gépet, akkor megint meg kell vennem, vagy kapok kódot?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen kód nem kell, újra megvenni meg pláne nem. Ha megvettél egy játékot, az örök időkre a felhasználói fiókodhoz (Steam Account) lesz kötve. Bármikor letörölheted, bármikor újratelepítheted. Elköltözöl egy másik országba, veszel egy új PC-t, feltelepíted a Steam klienst, belépsz a felhasználóneveddel és jelszavaddal, és a játékaid ott esznek a Steam Könyvtáradban, csak újra le kell tölteni őket. Ha egy játék támogatja a felhőmentést (alapból a legtöbb támogatja), akkor ugyanonnan folytathatod az adott játékot, ahol itthon abbahagytad.

Csak a felhasználónevedet és jelszavadat ne felejtsd el és ne add ki senkinek, ez a legfontosabb. Ha nem tudsz bejelentkezni a fiókodba, minden játékod elveszett.

2017. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azta, ez nagyon jól hangzik, akkor jobb mint a CD, ami karcos lehet. :D Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2017. jún. 8. 18:28
 3/12 anonim ***** válasza:
#2: Sőt, a játékokról készíthetsz biztonsági mentést is a winchesterre, pendrive-ra, vagy akár DVD-re is, és ha valaha is becsődölne a Steam, ezeket internetkapcsolat nélkül, offline módban is tolhatod. De remélhetőleg erre sosem kerül sor.
2017. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, egyáltalán hogy merül fel a kérdés, hogy kiadsz egy játékért ugyanannyit, mintha dobozosan vennéd és csak addig érvényes, amíg újra nem telepíted vagy le nem cseréled a géped. Már az első héten csődbe ment volna a rendszer.
2017. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4: Ez a kérdés egyidős a Steammel, és még komoly felnőttek is félnek a digitális tartalmaktól, mert amit nem lehet kézbe fogni, az nem is létezik. Még legalább egy generáció eltelik, mire ez megváltozhat.
2017. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én 20 éves vagyok. :)

Egyre több játéknál vezetik be, hogy csak egyszer lehet feltelepíteni, ha pedig újratelepíted a gépet, megszívtad. Ilyen alapon szerintem jogos a feltételezésem. Lehet, hogy számodra egyértelmű a válasz, de én nem vagyok jártas ebben. Egy kicsit bunkósságnak tartom amit írtál négyes.

2017. jún. 8. 22:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy játéknál sem vezetik be. Régebben az EA próbálkozott, hogy egy aktiváló kulccsal csak 3-szor lehet telepíteni valamelyik játékát (talán Spore?), de elhasaltak vele és az Origin mellett már nincs is rá szükség.
2017. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem így tudom, hallottam az egyik kocka rokonomtól, és olvastam is a gyakorin egy-egy ilyen esetről. Vagy te vagy tájékozatlan, vagy én vagyok félre informálva.
2017. jún. 8. 23:19
 9/12 anonim ***** válasza:

De most komolyan nem érzed át ennek az életszerűtlenségét? Egy játék nem kis helyet foglal manapság. Leteszel érte 50-60€-t, amennyi platformfüggetlenül a bevett ár főleg tőlünk tehetősebb országokban, egyszer végigjátszod, aztán letörlöd mert kellett a hely, és nem játszhatod újra, csak ha megint megveszed? Minimum a kutya nem venne meg egy ilyen játékot, de igen valószínű, hogy a fogyasztóvédelem és a játékosok rágyújtaná a székházat a kiadóra.


Vagy te, vagy a kocka haverod, vagy a gyk mély értelmű megmondóemberei valamit durván félreértettek. Valószínűleg azt, hogy egy játékot csak egy accounton lehet aktiválni, viszont ettől függetlenül azzal az accounttal akárhányszor akárhány gépre lehet telepíteni (viszont egyszerre csak egyről futhat online kapcsolódva).

2017. jún. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#6: Jelenleg nem létezik olyan játék, amit korlátozott számban lehetne telepíteni. Az ismerősöd valamit nagyon félrehallott.
2017. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!