Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends MMR működése?

League of Legends MMR működése?

Figyelt kérdés

Hali! Valaki eltudja magyarázni nekem az MMR lényegét? Azt hittem, hogy 3 év játék után sikerül megérteni, de mégsem....

Tehát értem, hogy aszerint keres csapatot, ill. hogy egy adott divízióhoz, adott MMR tartozik (mármint ha jól tudom).

A kérdésem, hogy rangsorolt játékok után, hogyan osztja be a veszített és megszerzett LP-t? Tehát, ha az MMR-em rossz, akkor több LP-t veszítek, mint amennyit kapok. Azonban mi történik, ha magasabb? Értem ezalatt azt, hogy S2 divízióban G5 MMR-t mutat, akkor elvileg többet adna, mint amennyi veszítek, igaz?



#League of Legends #MMR #divizió #rangsorolt játék
2017. aug. 4. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy az mmr ezzel összefüggésben lenne, szimplán játékbeli teljesítményed alapján mutatja a szintedet és a csaptod meg az ellenfeled kapod még ez alapján.
2017. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig összefüggésben van vele.Ha olyan 23-25 lp-t kapsz egy win-ért,az a jó,és kb fele annyit von a vereségért.Láttam már olyat,akinek olyan rossz volt az mmr-je, hogy ilyen 1-2pontokat kapott egy win-re.
2017. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Wikin fent van hogyan működik az Elo rendszer (Élő Árpád után) sakkban. Ez az alapja a lol mmr rendszerének és az lp szerzésnek is.

Elo 1v1-re van kitalálva. 5v5-ben eloszlik az elo. A csapatokat az match making úgy állítja össze, hogy kb egyenlő erejű legyen a kettő.

Ha a csapatban neked van a legkisebb mmr-od akkor te kapod a legtöbb pontot győzelemkor és te veszíted a legkevesebbet vereségkor.

Ez azért van, mert a leggyengébb játékosként a te győzelmed várható legkevésbé.


Namost, a rito kitalálta, hogy milyen jó lenne, ha mindenki kb uygan annyit nyerne mint veszítene, ezért az 50% winratehez normalizál.

Ez azt jelenti, hogy ha 50% felett vana winréted (persze az utolsó 3-10-20 játék winrate-je súlyozottan szerepel) akkor erősebb ellenfeleket ad (nagy winrate, kevés lp, sok lp győzelemkor, kevés lp vesztés vereségkor).

50% alatt egyre gyengébb ellenfeleket sorsol(persze a két csapat kb azonos eséllyel kell induljon, tehát a te csapattársnak is egyre gyengébbeket sorsol), egyre nagyobb esélyt ad a győzelemrre, viszont ha nem nyersz azért jobban bűntet, több lp-t veszítesz, kevesebb lp-t nyers, hiszen a 10 emberből neked van a legnagyobb esélyyed a győzelemre.


Ezeken kívűl van még sok módosító algoritmus amivel súlyoznak, de ez az alalp logikája.

Ha jól tudom nem nyílt a pontos számítási mód, ezért csak tippelni lehet a tapasztalatok alapján, hogy miket vesznek még számításba.

2017. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mindenkinek sok sikert rankeden :)

2017. aug. 8. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!