Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Bennem lehet a hiba, vagy...

Bennem lehet a hiba, vagy csak szimplán elkapta őket a bunkóság roham?

Figyelt kérdés

Évekig játszottam SWTOR-t két barátommal. De csak utoljára most januárban volt alkalmunk közösen. Február végén megkérdeztem őket, hogy volna e kedvük játszani, de elutasítottak, mondván dolguk van, beszéljünk meg időpontot valamikor máskor. Oké, ezzel semmi gond.


Júniusban egyik este pont fent voltunk egyszerre skype-on, amikor is ismét felvetült a közös játék kérdése. Ekkor viszont egyikőjük agya elpattant valamiért, és "figyu *** ne zaklassál már". Ok, gondolom "ennek meg mi baja, nem is kérdezem napi szinten a dolgot". Lenyugtatnám, hogy higgadjon le, nem akartam felhúzni semmivel, de erre puff, letiltott. Na mondom szép, örüljél magadnak öregem -.-

A másik is csak forgatta a szemét ezen a hülyeségen, de vele viszont sikerült megbeszélni játékot (tegnap estére egy olyan 3-4 órás kalandozás a galaxisban). Eljött a tegnap este hét óra, feljövünk skype-ra. Ráköszönök, hogy "Helló, mehet a játék?". A válasz amit kaptam, az se volt épp kellemes. Hagyjam békén, ő most épp vacsorázik, játszam egyedül ha annyira akarok játszani vele, ne zaklassam mint egy b**i... -.- Felveszem megint a kesztyűt és ráállok, hogy ugyanmár moderálja már magát. Veszekszik velem úgy 1-2 perc erejéig, beszólogat és társai, majd ő is letiltott.


Hozzáteszem mindketten lányok. De elvégre nem kéne annyira meglepőnek lennie ez, mert egyes lányok és nők azt képzelik hogy mindent megtehetnek, csak mert ők lányok/nők. Még csak nem is mondhatják, hogy zaklattam őket a dologgal, mert pár hónapos időközzel kérdeztem meg mindegyik alkalommal.


Volt egy harmadik ilyesfajta eset is. Tavaly valamikor kisegítettem egy másik barátomat pénzügyileg. Akkor és ott megígérte, hogy majd viszonozza a segítségét amint módjában áll/kérhetek valamit cserébe majd. Nos elsuhant azóta egy év és eljött az idő, hogy úgymond behajtsam a tartozást. Nincs bankkártyám, viszont szerettem volna előfizetést venni SWTOR-hoz. Múlt héten találkoztunk skype-on épp. Ráírtam, hogy a segítségét kérném a pénz elutalásához (de az előfizetést a játékhoz természetesen én fizetem, nem ő), emlékeztetve az ígéretére és hogy is menne a fizetés. A következő zajlott le az előbbi mondat után.

Ő: "Helló. Öm, miért nem intézed a saját kártyádról?"

Én: "Izé, tudod, hogy nincs kártyám."

Ő: "De akkor miről utalnád? O.o"

Én: "Elutalom a számládra a szükséges összeget holnap délelőtt és este héttől fent leszek itt skype-on, ahogy szoktam, feljössz te is és megcsináljuk"

Ő: "Bocs, de ilyeneket nem szoktam csinálni. Esetleg intézd el anyádéról."

Én: *fél perc csend és -.-* "Nem akarok veszekedni, de megígérted, hogy viszonzod a dolgot."

Ő: "Én sem akarok veszekedni, de nem vagyok köteles elrendezni a játékbeli vackaidat. Na agyő, intézd el ahogy akarod."

Én: "Ritka egy szemét dög vagy, ugye tudsz róla?"

Ő: "Hát tudod, ilyen az élet. Viszlát te ****"

És letiltott. Másnap elmentem hozzá, de senki nem kegyeskedett ajtót nyitni. Meglátjuk mit szól, ha a rendőrség kopogtat be hozzájuk. Ugyanis 12 ezer forinttal segítettem ki, és amit kértem tőle, hatalmas segítség lett volna, mégha csak egy MMO-ról is van szó. És nem hiszem, hogy annyira teljesíthetetlen kérés lett volna a részemről.


2017. aug. 13. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy benned van a hiba. Aki ilyen semmiségekről ilyen kisregényt tud írni, az nagyobb gazságokra is képes. :)


Na de komolyra fordítva a szót: a fenti illetők nem a barátaid, sosem voltak azok. A lányok már nem fognak többé játszani, mert a legtöbbjük így működik: hatalmas elánnal veti bele magát a gamingbe, a zenélésbe vagy a sportba, aztán abbahagyja, és soha többé felé sem néz.

Az adósodról szólva: tudod bizonyítani, hogy kölcsönadtál neki? Ha nem, akkor buktad. Igaz, 12 ezer forintba került, de megtudtad, hogy az illető egy becstelen patkány, és többé nem számíthatsz rá. 12 ezer forintért a rendőrség meg sem mozdul, inkább a szüleinél próbálkozz, persze ha nem tudod bizonyítani, akkor annak sincs sok értelme, úgyis a fiacskájuknak fognak hinni.

2017-et írunk, kötelező, hogy legyen bankkártyád! A hét éves fiamnak is van, de 14 éves kortól legalább tíz hazai banknál igényelhetsz internetes fizetésre alkalmas kártyát. Az OTP Junior ráadásul teljesen ingyenes.

2017. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj barátom... Ne próbáld megérteni a nőket... nők megértik a nőket és ezért utálják is egymást.
2017. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Te vagy a bunkó, már csak azért is mert kiemelted, hogy ők lányok. Ha egyszer-kétszer megkérdezed és kitérő választ kapsz, vagy egyszerűen csak elutasítják, akkor az oké. De ha akár havonta egyszer állandóan megkérdezed, akkor igen, az már zaklatás és engem is idegesítene. Másik dolog meg, hogy én sem haverkodnék egy ilyen hisztis kisgyerekkel. Meg kellene értened, hogy a nem az nem. Egyik lány szánalomból játszott veled és gondolta, hogy így majd nem zaklatod őt tovább.
2017. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: Anyja ott volt amikor adtam neki pénzt. Szóval ő egy szemtanú, de amilyenek tudnak lenni egyes emberek, egyértelmű, hogy kb én leszek a semmirekellő rossz ember, aki erőszakkal akar pénzt kizsarolni a fiából és börtönbe velem több tíz évre.


A bankkártya: Anyámmal élek, mert nem áll módomban elköltözni, és beleadok a számlákba. Épp ezért mivel egész életemben vele élek és adok a közösbe, nem gondolkoztam soha még azon, hogy saját kártyám legyen, meg nem is láttam értelmét, hiszen ha utalok is, az postán van intézve, kártya nélkül, másrészről pedig mindenért készpénzben fizetek.

De ettől függetlenül igazad van. Ideje beszereznem egy bankkártyát.


Kettes: Egyetértek veled. Már van egy csalódás az életemben (egy lány ismerősöm netről). Több nem is kell. Ezért nincs barátnőm szerelmi szinten.


Hármas: Figyelj csak ide. Nem vagyok lány és nőgyűlölő, de nehogy már ők legyenek a felsőbbrendűek. Persze mi férfiak se, de elvégre a nők követeltek egyenjogúságot, erre meg elkezdenek felsőbbrendűsködni hogy "Ezt meg ezt nem teheted velem, mert lány/nő vagyok, de mi megtehetjük egész nyugodtan veled". Persze tisztelet a kivételnek a lányok és nők körében.


"Ha egyszer-kétszer megkérdezed és kitérő választ kapsz, vagy egyszerűen csak elutasítják, akkor az oké. De ha akár havonta egyszer állandóan megkérdezed, akkor igen, az már zaklatás és engem is idegesítene." > Ez nem egészen pontos. Az a zaklatás, ha szünet nélkül nyomom a témát. Havi egy rákérdezés NEM minősül zaklatásnak. Pl téged szüleid/barátaid havonta egyszer közös programra hívnak. Az zaklatás, hm? Ja az nem, mert a te hiper-szuper menő barátaid hívnak akik talán totálisan nem érdekbarátok. -_- A tudtodra adom, hogy manapság már igen ritka az igaz barátság, mert csak azt nézik az emberek, hogy hol használhatják ki a másikat, mennyire sikeres a szociális élete + menő, és így már készen is vannak az álbarátságok.


" Másik dolog meg, hogy én sem haverkodnék egy ilyen hisztis kisgyerekkel" > Szóval ha valaki nem hagyja, hogy lehordják a sárga földig, az hisztis gyereknek minősül? Furcsa az életfelfogásod, nagyon furcsa. Mellesleg megsúgom, hogy 27 vagyok. Ja és bocs, hogy vannak érzéseim mint MINDEN normális embernek -.-


"Nem az nem" Ha valaki, hát én tudom. Szinte egész életemben csak "nem", "haggyá má", "menjé má innen te ***" reakciókat kaptam másoktól, többnyire úgy, hogy egy szalmaszálat nem tettem keresztbe az illetőknek szándékosan, csak alapból kőbunkó idióták. És ez nem önsajnáltatás!


"Szánalomból játszott velem" Figyu, fogalmad sincs, hogy ismerkedtünk meg. És értékelném, ha nem mondvacsinálnál indokot, hogy a lányok miért játszottak velem, mielőtt beütött a hülyeségük.

2017. aug. 13. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megsérteni, de fel kéne nőnöd. Hiába vagy 27, az írásod alapján nekem is az volt a benyomásom, hogy maximum középiskolás lehetsz.


Kölcsönt pedig ne adj senkinek! Ha én kérnék, felhatalmazlak, hogy elküldj a p... ;)

2017. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5:

"Kölcsönt ne végy, ne adj: mert a hitel

Elveszti önmagát, el a barátot;

Viszont, adósság a gazdálkodás

Hegyét tompítja."


William Shakespeare: Hamlet, dán királyfi (Első felvonás, 3. szín)


Örök érvényű szavak.

2017. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

*sóhaj* Értem már... Egy felnőtt legyen rideg mint a kő, tűrjön és tilos kimutatnia az érzéseit. Valamint választékosan, művészlélek módjára kell írnia, beszélnie. -.- Mellesleg hová jutott a világ, ha írásstílus alapján ítélünk el valakit jóval fiatalabbnak a koránál?


Veheted nyugodtan kötekvésnek is ötös, nem érdekel!

2017. aug. 15. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!