Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » The Sims 2 vagy The Sims 3?

The Sims 2 vagy The Sims 3?

Figyelt kérdés

Igazábol ez a kérdésem annyira nem életbe vágó csak kiváncsi vagyok más emberek tapasztalataira esetleg véleményére. Részemről szeretem ezt a játékot sok évet öltem már bele próbáltam a 3-at az 1-et a 4-et még nem.. A 2-t nagyon szeretem bár már elavult meg stb... Az 1 hát ugyebár látszik régi játék szóval nekem annyira nem volt élvezetes ugyanis én a 2-vel játszottam először tuti ezért is lehet, hogy nem tetszik.. 3.. Nos igen pár órát játszottam rajta akkor is low grafon, mert az akkori vasam még annyira se bírta mint ez... Az open world és egyéb ilyen ötletek tetszettek benne viszont, hogy nagyon lassan lehetett legalábbis nálam felvinni a szükségleteket az kiakasztott meg az, hogy a simek arca tökre kínais (bocsánat érte, de számomra ők jutnak az eszembe a TS3-ban készített Simekről) Bár lehet én voltam béna mikor Simeket kellet kreálni, de valahogy mindig olyan kínais/ázsiais arcuk volt... A TS2-ben viszont egész szép arcok vannak, bár ott tényleg látszok, hogy nincs annyira fejlett a dolog mint a 3-ban.. Először is a lényegre térek, mert igazából 3 kérdésem lenne...


1: Nektek Simsből melyik a kedvencetek? És a hozzájuk tartozó kiegészítőkböl melyik tetszett a legjobban? (külön-külön)


2: Az én gépemen (nagyon régi és gyenge) az alapjáték (Sims 2) és az Ikea-t használom sokszor szaggat meg egyebek.

konfig: Ati Radeon 128mb 9550

Intel proci 2,8Ghz

1GB DDR ram

AsRock P4VM800 alaplap..

Esetleg a videokártya lenne a probléma? Low illetve High grafon is akad.. Az fps-t ha valahol meg tudom nézni majd kommentbe leírom..


3: Nemsokára tervezek egy gép vételt nem egy erőművet, de számomra az is sokkal erősebb mint ez az ócskavas.. A kérdés, hogy a TS2 az összes kieggel elmegy rajta vagy akár merészen a TS3-at is már feltehetem rá?

Konfig:

Proci: AMD Athlon II X2 250 2x3.0Ghz (2Mb cache)

Chipset: AMD 880G

320Gb Sata (nekem a gépbe most 250GB sata van szóval ha megtudom oldani akkor számoljunk 570GB-vel)

4GB DDR3 ram

Ati HD4250 Integrált videókártya (egyenlőre ezzel a kártyával fogom használni később persze egyértelmüen veszek bele bővítőkártyát, de egyenlőre még nincs tervben)

Szóval szerintetek, hogy menne ezen a gépen a TS2 összes kieggel? Vagy ha a Sims3 menne akkor milyen grafikán és esetleg hány kiegészítővel? A Sims 4-et nem merem megkérdezni, mert ahogy a GÉPIGÉNY.HU-t néztem egyértelmü, hogy gyenge hozzá. A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. aug. 14. 20:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a Sims 4 jobban fut ugyanolyan gépen, mint a Sims 3.
2017. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És mit gondolsz a 3-as kérdésben említett gépen elfutna?
2017. aug. 14. 21:19
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minimum, vagy ahhoz közeli grafikai beállításokkal igen.
2017. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Sims 2 összes kiegészítővel.


Sims 3 csúnya nagyon látszik hogy rajzolt.


a videó kártyád édes kevés a 4hez a 3 meg talán nagyon akadozva el indul.

2017. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen én is néztem, hogy semmit nem fog érni a 4-nél ez a kártya a 3 meg ugye nem nagy kedvenc nálam a 2-höz vagyok szokva az meg ugye a jelenlegi roncson alig fut az újabbikon remélem akadás mentesen fog menni az alaplapi kártyával utána meg majd veszek egy erős kártyát hozzá. Csakhát pont ezek a drága dolgok.. És ugyebár nem mindenki teheti meg, hogy 70-80 ezer forintért vegyen egy videókártyát. 4# válaszoló. Igazad van a 3 tényleg csúnya az a fura még, hogy a fű mármint a talaj a 3ba mikor videót néztem róla olyan volt mintha egy zöld lap lenne az egész a 2-be meg egész jó a textura legalábbis szerintem szebb a texturája mint a 3-ba
2017. aug. 14. 22:00
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

személyes vélemény de Sims 2 + minden kiegészítő

az első rész jó volt, de a második rész hatalmas ugrás volt

a harmadik rész nekem két dolog miatt nem jött be:

- a grafika mint már említették, szerintem is csúnya, vagyis inkább a karakterek azok

- az irányítása nagyon nem jött be

a negyedik rész pedig amellett hogy meg van csonkítva a korábbiakhoz képest (nem jönnek autók a simekért, tök kicsi a világ, eredetileg nem voltak tipegők, stb.) szerintem lelketlen, nem tud beszippantani úgy mint az első vagy a második rész

2017. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6#

A sims 3al én is egyett értek, hogy csúnya a karakterek is meg minden viszont nálam ezaz open world meg a különböző lehetőségek ötletesek pld van benne ez az eszköz amivel egyedivé tudom tenni a bútoraim pld a kocsi texturáját szerintem ez ötletes.. A TS2-ben is szívesen elfogadnám egész kreatív dolgokat lehetne vele kreálni.. A karakterek tényleg rosszak meg az, hogy csak egy szomszédság van nálam az nagyon zavaró volt, mert a TS2-ben mindig indítottam egy saját szomszédságot és ott engedtem szabadjára a képzeletem.. Építettem templomot stb. :D :D Vissza térve a Sims3-ban lehet én nem fedeztem fel eléggé, de pld mikor találtam egy boltot csak be ment a simem de én nem láttam a bolt belsejét ami szerintem elég zavaró.. Van egy épület és bemegy a simünk és azt se látjuk hogy néz ki vagy ilyesmi.. Picit egyszerűsítésnek tűnik pedig az Openworld-be jobb lenne ha minden épületnek látnánk a belsejét..

Sims 2 nos igen nálam ez a meghatározó.. Az első sims amivel játszottam eszméletlen jó volt persze ócska vason játszottam gyengébb gépen mint most kb 9-10 éve.. Vicces volt semmit nem tudtam a játékról meghát ugye 8 évesen az ember nem is nagyon gondolná mire képes egy ilyen játék nagyon keveset játszottam rajta inkább a szabad levegőn voltam stb.. De tetszett.. Emlékszem akkoriban olyan cd-s verzió volt meg amiben nem lehetett építeni csak berendezni :D 2009-be vettünk először internetet a gépekhez egy mobilnet modemet.. akkor már idősebb voltam nagyábol kapizsgáltam a sims játékot, de akkor se tudtam sok mindent róla.. Egyszer véletlenül megkarcoltam a cd-t amelyiken az 1-2cd volt huhh mekkora botrány volt mikor tesómmal veszekedtünk emiatt :D :D mivel volt netünk így elkezdtük letölteni találtam egy magyar nyelvüt egy egész napot rá szántunk ugyebár a 7,2mb-s mobilnet nem épp egy hypernet volt akkoriban és hát kb 16 órába telt az alapjáték letöltése.. Huhh amikor letöltődött feltelepítettük és tudtunk építkezni annyira örültünk neki meg stb szerintem kevesen tudják ezt elképzelni ahogy teltek az idők azzal a gagyi nettel több nap elhasználásával töltöttük le a kiegészítőket szépen lassan minden egyes kiegészítőt egyenként próbáltunk ki.. Akkora örömünk volt, hogy az nem igaz :D csak sajna amikor elértünk az utolsó kiegészítőhöz a Mansion G. S. Igen a gép már nagyon szaggatva vitte (ma is így lenne :( ) szóval sose tudtuk az összes kiegészítőt egyszerre játszani csak 1-2 kiegészítővel volt türhető a játék menet.. most sincs sajna másképp.. Ha meglesz az új gép remélem azon már akadás nélkül fog menni az összes kiegészítővel :) nekem nagyon sok hónapot vett el az életemből ez a játék és nem bánom eszméletlen jó.. Fura mikor nincs rajta a gépen mindig rajtam van ez a sims láz, hogy ezt fel kell telepítenem így ha most tehetős lennék és mondjuk lenne egy modern gépen pld mondjuk egy i7-es mondjuk egy titan X videókártyával akkor is játszanám a Sims 2-t vicces volt mikor nekem az 5500-asomon kicsit csúnyácska volt a grafika tesóm gépébe ekkor egy 6200-as volt és tükröződött a medence csak az a gép nem bírta a játékokat a processzor miatt pedig azon tök szép volt tényleg.. Ezért is várom már hogy vajon azon az AMD kártyán is ilyen lesz-e nagyon imádnám..

Sims 1: hát igen én azt kb 2012 környékén próbáltam ki.. Kíváncsi voltam rá.. De mivel a 2-vel hamarabb játszottam így egyértelmű miért nem tetszett annyira.. ha azt játszom először biztos vagyok benne, hogy az is kedvencem lenne :)

Sims 4: Még nem próbáltam, de igazad van sok minden hiányzik belőle.. Látszik, hogy hasznot akarnak húzni ugyebár direkt csinálják mint a többi játéknál, hogy DLC-k meg stb csak, hogy az ember rá fizessen.. Van ott ész csak mi felhasználók szívjuk meg.. Talán egyszer kipróbálom videón tetszik főleg ezaz érzelem rendszer hogy pld szomorú meg ispirált stb.. Eddig videókon láttam (Csonti jóvoltábol) és a játékmenet tetszett.. Csak tényleg a hiányosság meg, hogy ott is van 2 szomszédság és ha jol tudom nem lehet egyedit csinálni legalábbis magában a játékban nem.. De pld a karakter készítésnél szerintem jól megcsinálták a dolgokat.. Az ötletes valamivel szebbek a karakterek mint a TS3-ban.. De akkor is a TS2 marad nálam az igazi! :) Köszönöm a válaszod! Megy neked is a zöld!

2017. aug. 15. 15:01
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
+ 4. részbe nem lehetett több családot iránytani rendesen mivel ha játszol az egyikkel akkor a többi család is éli az életét öregednek dolgokat vesszek, adnak el stb és ez meg is marad szóval igazán 1 családos a játék.
2017. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nahát erről nem is hallotam még :O az öregedés jó dolog mármint a sims 2-ben ott csak a mi karaktereink öregednek amikor játszunk velük senki más nem.. De ez, hogy eladnak vesznek dolgokat szerintem belerondíthat a mi álltalunk megvalósított dolgokba.. Ez számomra egy ellenérv a 4-el szemben :) Köszönöm az infót!
2017. aug. 15. 15:06
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

a Sims 2-ben volt ez jól megcsinálva

ott eredetileg csak a te karaktereid öregedtek

később egy kiegészítővel bekerült, hogy opcionálisan eldöntheted öregedjenek e az ismerősök (tehát ha a tini simed legjobb barátja a szomszédban lakó tini, amikor a tini simed felnőtt lett, a játék megkérdezte akarod e, hogy a szomszédban lakó legjobb barátja is felnőtt legyen)

2017. aug. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!