Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Emlékszik valaki a Tajpán...

23csucsu99 kérdése:

Emlékszik valaki a Tajpán Kommandó társasjátékra?

Figyelt kérdés

1998 környékén tesóm hazahozott egy Tajpán Kommandó (vagy valami nagyon hasonló) nevű társasjátékot. Nem pontosan emlékszem már a játékmenetre, csak arra, hogy zsetonszerű (lapos, kerek) "katonákkal" kellett játszani. Mindegyik zsetonon valami katona arca volt. A játéktér valami téglalap alapú dzsungel volt, négyzetráccsal behálózva.


Valakinek rémlik? Az istenért sem találok róla semmit infót a neten.



2017. aug. 27. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt hittem, minden magyar társasjátékot ismerek, de ezek szerint mégsem. A Boardgamegeek-en sem találom, pedig ott aztán tényleg a világ összes társasjátéka fent van.
2017. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy magyar gyártasú volt-e. A neve is lehet, hogy "taipan" volt. Legalább 20 éve volt már :)
2017. aug. 28. 10:38
 3/12 anonim válasza:

Szia!


Ha dobsz egy mail címet elküldöm a szabályokat.

Csak ezért regisztráltam be.

Boldog karácsonyt!

2017. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3: Akkor elárulnád, mi volt a címe?
2017. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Tajpán-kommandó. 1995-ös a kiadás ami nekem megvan, és amúgy igen a játék magyar :)
2017. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy gyakorlatilag az összes magyar társasjátékból rendelkezem egy példánnyal, de erről még nem is hallottam, a neten sincs róla semmi.
2017. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Nem tudom, hogy ez segíthet vagy sem:

SZOTI Kft. volt a kizárólagos forgalmazó.

Gyártó: W. Farkas-Color és Madarász Plast.


Egy kis ízelítő a játékszabály bevezetőben:

“A TAJPÁN-KOMMANDÓ egy veszélyes, dél-amerikai dzsungelben játszódó kalandjáték, ahol hemzsegnek a méregfogú kígyók, medvék, leopárdok és más fenevadak. Az országhatárt átlépő gerilla csapatok és az ellenük kivezényelt tajpán-kommandó egység között zajlik a harc. Nevüket egy veszélyes mérgeskigyóról kapták, akinek mérgébe mártják fúvócsővel kilőtt nyílvesszőiket. A 8 fős alakulatnak át kell verekedniük az esőerdőn, és bevenni az ellenfél bázisát.”

2017. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Bocsánat: “ 8 fős alakulatoknak”
2017. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kicsit későn ugyan, de észrevettem, hogy jött egy válasz! Ment a privát üzenet, remélem figyeli a fiókját a válaszadó, aki rendelkezik ezzel a játékkal :)
2018. febr. 26. 17:40
 10/12 anonim válasza:

Sziasztok

Engem is érdekelne a játék mert nincs belőle példányom pedig anno én rajzoltam :) 95 körül. A szabályt is mi írtuk át, hogy használható legyen. Egy házaspár "találta ki" a játékszabályt, ahhoz kellett alapot és figurákat rajzolni.(Szerintem sohasem modellezték le, így eléggé játszhatatlan lett. Ha van valakinek egy példánya elküldene belőle egy fotót vagy scannelt változatot? A játéktáblából és a figurákból.

Köszönöm - Üdv Gergő

2019. szept. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!