Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért van az, hogy Minecraft...

Miért van az, hogy Minecraft shaders használata esetén, amikor ablakban van megnyitva a játék micro fps drop-okat észlelek, viszont teljes képernyő esetében pedig mindenféle micro fps drop nélkül megy a játék? [Bővebben lent! ]

Figyelt kérdés

Ez az fps drop egyáltalán nem vészes, pl. 60fps-re mikor beállítom (vsync-et bekapcsolom) és ablakban van megnyitva, akkor néha azt tapasztalom a játék során, hogy 60 és 55 érték között ugrál az fps. Viszont ezt abban az esetben, mikor a játék teljes képernyőben ki van rakva, akkor szépen tartja a 60 fps-t.

Erre most a legtöbb válaszoló írná, hogy akkor hagyjam teljes képernyőben a játékot és akkor hiba megoldva. Ezt igazából meg is értem és ténylegesen úgy használom a programot, de azért emellett érdekelne, hogy miért van ez? Gondoltam hátha tudja valaki és az még jobb lenne, ha meg is lehetne valahogy oldani, de ha mégsem sikerül, akkor kénytelen leszek (mint ahogy eddig is) teljes képernyős módban játszai.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. aug. 28. 19:10
 1/4 A kérdező kommentje:

Számítógépem: (Gondoltam leírom ezt is.)

Processzor: Intel i7 6700

Videokártya: GIGABYTE GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC 8GB

Alaplap: Gigabyte GA-H170-D3H

Memória: Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2133MHz

Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Tápegység: XFX Pro 550W

Processzor hűtő: XIGMATEK Loki II 9cm

2017. aug. 28. 19:18
 2/4 anonim ***** válasza:

ablakos módban a többi háttérben futó programot is tölti, ha úgy van rá tudd vinni az egeret, ez több erőforrást igényel, így egy-egy pillanatra előfordulhat az fps leesése, de ezzel nem érdemes foglalkozni, főleg nem 5 fps esetében.


Ha zavar, rakd korlátlanra, akkor 200-ról lemegy 150-re de a monitorod gondolom 60 Hz-es, így 60 fps-t képes mutatni és probléma megoldva.

2017. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ludvi01 válasza:
Ide illő kérdés miért lehet az hogy gondok egyet a shades és leáll fps mindig 60
2017. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Ludvi01!

Kérlek ezt ne ide írd, mert én igaz nem bánom, de a weboldal Moderátorai nem lesznek szerintem lelkesek, mert úgy tudom, hogy nem látják szívesen, ha egy kérdésnél egy másik személy megint feltesz egyet. Értem én, hogy hasonló a Te kérdésed témája is, de akkor is szerintem az lenne a legkorrektebb, ha egy új kérdésként írnád ki.

Emellett kérlek magyarázd el egy kicsit részletesebben a problémádat, mert így sajnos nem tudok segíteni, mert nem értem, hogy mit akarsz. Ha így kiírod külön kérdésként egy picit részletesebben elmagyarázva, hogy mi a problémád és tudni fogom rá a választ, akkor szívesen segítek, csak ne itt kérlek.

Köszönöm szépen!

2017. aug. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!