Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » The Sims 2 Laggol. Mi okozhatja?

The Sims 2 Laggol. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Windows 10 64 bites operációs rendszeren futtatom 4GB rammal, de abból 256mb-t leszív az integrált kártya (Radeon HD4250). Processzor egy Amd Athlon II X2 260 dual core 3.2GHz-s proci... A gép megfelelő bőven az elvárásoknak talán a videókártya ami necces, de az nemsokára pótolva lesz egy HD7350-re addig is ezzel kell beérnem... A játék eléggé lassulni szokott és laggolni főképp mikor a játékmenetben nappal van... Amikor éjszaka van ilyen 1-2 óra érdekes módon nem akad a játékmenet... Próbáltam minimum beállítások mellet az eredmény ugyan ez volt... A driverek a legfrissebbek... A gép nem viseletes sőt a Fifa 08-at fix 60-70 fps-el viszi... Még a NFS:Carbon-t is kipróbáltam és elég magas grafikán néha észrevehető FPS droppot tapasztaltam... A játék lenne rosszul optimalizálva? A kompabilitás meg van oldva így az nem lehet gond... Nem dob ki hiba üzenettel se semmi... Viszont a lagg az megy. Esetleg optimalizálás probléma lenne? Kompabilitás be van állítva... 1024x768-as képpontba futtatom... próbáltam 800x600, de ugyan ez volt... Élsimítás a játékba nincs felvéve... Próbáltam azt is, de nem javított semmit. Én a kártyára gyanakszom... Okozhatja más?

2017. okt. 9. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Na hát már hogy integrált már ott nagy baj van.


Ha nappal rosszabban megy akkor kapcsold ki az árnyékokat az hátha segít rajta.

2017. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de változatlan. Jövőhónapban sikerül megszerezni a bővítőkártyát... Alig 2 hónapja van meg ez a gép szóval még nincs kihasználva, de akkor ezek szerint nem tévedtem, hogy a kártyával van a gond... Sok helyen olvasom, hogy rossz a kártya bár eddig nekem annyira nagyon nem tűnik rossznak, mert sok mindent jól visz pld a cs-t fix 100fps-el meg ilyenek viszont ezt nem akarja és zavar.. köszönöm a választ!
2017. okt. 9. 17:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Érdekes most kíváncsiságból kipróbáltam a Sims 4-et és érdekes az egy ilyen Low-Medium grafikán 50-60FPS-el lagg mentesen fut csak néhány vizuális hibát veszek észre a kártya miatt... Még mindig a HD4250 integrált kártya van használatban és érdekes, hogy a Sims 4 2014-es játék fut a TS2 meg 2004-es és laggol... Ez olyan mint a The Witcher E.E. Az is laggol... A NFS:MW(2005) alig mediumon fut néha fps droppol a NFS:Carbon meg full grafikán futott lagg mentesen... Most akkor, hogy működik ez? A játék van rosszul optimalizálva vagy minimum egy i5 gép kéne, hogy egy 2004-2009 játékot futtasak (összes kiegészítővel). Vagy a 64 bites win10 lenne az oka? Minden esetre érdekes, hogy van ami lagg mentesen fut és újabb játék és van ami régebbi és laggol mint az bánat és élvezhetetlen...
2017. okt. 22. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető kompatibilitásbeli probléma is, Sims 2 13 éves játék, alapvetően XP-re optimalizálva. Vista sem volt még 2004-ben, nem hogy Windows 10.


Én lehet váltanék Windows 7-re, ha nem fontos a Windows 10.


Sims 4 meg 3 éves játék, Win 10 meg 2.

2017. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Win xp sp3 kompabilitásba futtatom. A win10-t jobban megszoktam mint a 7 illetve 8-at :) épp minap raktam fel haverom gépére a 8.1-et és a dizájn hasonló, de teljesen más mint a 10 emiatt kicsit nehezebb volt kezelni, de ez megoldódott... Most töröltem le nemrég az összes stuff kiegészítőt kivéve a paloták és parkok cuccot hátha a sok kiegészítő miatt van ez mert sims 3nál olvastam, hogy sokaknak az alapjáték szépen fut minden gépen kiegészítőkkel meg i5-ön is megakad így hátha a sok kiegészítő miatt akad... Amint lesz időm kipróbálni leírom mit tapasztaltam... Egyébként a válasz a kérdésedre igen fontos a windows 10 mert ugye ez a legfrissebb és ha már bírja a gép persze hogy a legújabbat tettem rá illetve már hozzá szoktam és tetszik szóval marad ez...
2017. okt. 25. 17:45
 6/8 A kérdező kommentje:
UI: A videókártyát még nem sikerült beszereznem még mindig a HD4250 fut.
2017. okt. 25. 17:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra esetleg nem nincs vírus a gépened?


Vagy esetleg egy olyan program ami "gyorsítja a gépet"?


Alapvetően az alap játék nincs rosszul optimalizálva ámde ha tört játékról beszélünk akkor az is lehet a ludas.

2017. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudtommal nincs vírus a gépen legalábbis semmi rá utaló jel nincs és a vírusirtó se jelez semmit. A játék tört, mert már semelyik boltban nem lehet kapni... Pedig erre a játékra még költenék is. Annak idején meg nem vitte a gép azért nem vettem meg :) Nem nincsenek boosterek a gépen. Az alapszolgáltatásokon kívül néha az instagram fut (de nagyon ritkán) illetve a Daemon Tools ugye a mountolt dvd-k miatt és ennyi... Még nem próbáltam ki a stuff kiegészítők nélkül. Majd leírom miket tapasztaltam... Köszönöm a válaszod még mindig az integrált kártyára gyanakszom bár még mindig fura, hogy a Sims 4 nem szaggat low-medium grafikán :)
2017. okt. 27. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!