Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért kérnek ilyeneket a...

Miért kérnek ilyeneket a google play-ről letöltött játékok/alkalmazások?

Figyelt kérdés
Mikor letöltök valamit, engedélyezni kell olyan dolgokat, hogy fénykép készítése, hívások indítása, hozzáférés a készüléken lévő fájlokhoz...stb. Ezeket én sosem fogadom el, de mégis miért akarja ezt az alkalmazás? Miért akar hozzá férni ezekhez?

2017. nov. 30. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudnál írni egy konkrét alkalmazást akkor meg tudnánk válaszolni, hogy miért kellenek neki ezek :) Nagy általánosságban beszélve a fent leírt engedélyekre kb minden csevegő alkalmazásnak szüksége van. Messenger, Skype, Viber stb


Fénykép készítése: Minden nagy csevegő és közösségi alkalmazásban nemcsak fényképet lehet kiválasztani és elküldeni / feltölteni, hanem ott rögtön képet készíteni és azt egyből elküldeni


Hívások indítása: Például a Skype nak van olyan funkciója, hogy nem pénzért nem csak Skype partnereket hívhatsz hanem egyenesen telefon számokat. Ilyen funkciója van tudtommal még a Vibernek, a Messengerről nem tudok nyilatkozni


Hozzáférés a készüléken lévő fájlokhoz: Ha ne kapnának a közösségi alkalmazások (FB, Instagram, Messenger stb) ilyen engedélyt akkor nem tudnál fotókat feltölteni / elküldeni, fájlokat elküldeni a partneteidnek.


Ha még szükséged lenne segítségre szólj nyugodtan.

2017. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Hasznos volt a válasz. Én csak azt hittem, hogy random akar fotókat készíteni. :D Ezek szerinte ez teljesen biztonságos.

Amúgy legutóbb egy zseblámpa alkalmazást töltöttem le és az kérte a fénykép készítése dolgot. Bár ahhoz nem tudom minek, de végül is mindegy. :)

2017. nov. 30. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a zseblámpa alkalmazás kérte a fényképek készítése engedélyt, de nem kért külön engedélyt a kamera használatára akkor ez természetes mivel a telefonok zseblámpa funkciója a kamera alkalmazáshoz van csatolva ezért kéri a fényképek készítését :) Persze azért vannak olyan Zseblámpa alkalmazások háát amit számomra elég gyanúsak :D Pl: Flashlight a Happy Hollow, Inc től: Hozzáférést kér a helyhez (Mi a rákért?), a médiaelemeim (Szóval nézegetheti a fotóm, videóim), a kamerámhoz (ez normális), a wifi imformációit amire épp csatlakoztam (Ez komoly?...) és az Eszköz és hívás azonosítomhoz (Legfeljebb statisztikákhoz lehetne szüksége erre egy alkalmazásnak, de egy zseblámpa alkalmazás biztos nem készít statisztikát, magyarul hozzáfér a teledonom adataihoz, a telefonszámomhoz, éppen beszélek e valakivel és ha igen az ő telefonszámához is..)


Lehet, hogy a vége már kicsit OFF nak számít, de végeztem a dolgommal szóval unatkozok :D

2017. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segítettél vele. :)

Igen, nekem is elég gyanúsak ezek, ezért nem érzem mindig biztonságban a fájlokat a mobilomon. De legalább már ez tiszta. :D

Még egyszer köszi!

2017. dec. 1. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!