Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kik is azok az Assassinok?

Kik is azok az Assassinok?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok otthon az Assassin's creed játék sorozattal, de én megnéztem a filmet (ugyhallottam hogy sok köze nincs a játékhoz) és ott már bocsánat de nekem az jött le hogy azassassinok egy köcsög terorista bagázs és ott jónak vannak titulálva... Kérlek valaki elmagyarázná nekem hogy a játékokban ezek az Assassinok mennyire szolgálták a jót vagy ott is mint a filmben egy terrorista szervezet?

2017. dec. 2. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Az általuk hitt jót szolgálják. A templomosok mindig világuralomra akarnak jutni. Irányítani minden ember akaratát. Ezzel megelőzve az erőszakot és az anarchiát. Az assassinok pedig az egyének szabadságában hisznek és a templomosokat az igyekszenek megfékezni a terveik végrehajtásában. Ha jobban érdekel akkor ott a google sok mindennek utána lehet nézni.

[link]

2017. dec. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fura, de nekem mindig a Templomosok voltak szimpatikusabbak. Szerintük érdemes feláldozni az egyén szabadságát a béke és közjó érdekében, az asszaszinok szerint meg inkább dögöljön meg mindenki, csak szabadon. Ezért nem is nagyon tudtam azonosulni a céljaikkal- az AC Rogue annál jobban tetszett.
2017. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, árdekes...csak kevés az igazságtartalma.


Az Assassinok nem csak a templomosok ellen harcoltak. És ez nem is igazán harc. A bérgyilkosság, az bérgyilkosság. Aki fizet, annak ölnek.


Haszan-i Szabbáh volt "alapította" iszlám szekta.


Öngyilkos jellegű merényleteket hajtott végre. Nem volt dicsőség túlélni egí merényletet. A helyszínen maradtak - egy sikeres merénylet után, - és megvárták, mig a testőrség lemészárolja őket. Ez volt a dicsőség netovábbja.


A fiatal férfiakat, - egyes források szerint - hasissal motiválták, ám mindenképpen az iszlám hitvilág "paradicsomával " fanatizálták.


Ha emlékeztet ez valamire, az nem véletlen.


szép napot

2017. dec. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3# Válasza ügye a valóvilágra vonatkozik, a játék eléggé eltér ettől.
2017. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, az általam írt a valós helyzet.


A játék persze más.

2017. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A játékban ugye csak fekete és fehér van, mint sok másikban. Vannak a csúnya, gonosz templomosok, akik a világuralomra akarnak törni meg vannak a jók, az assassinok, akik ezt megakarják akadályozni.

A jót meg úgy szolgálták, hogy szerintük mi a jó. Elég sablonos a legtöbb AC játék sztorija már, van a főkarakter, a templomosok megölik a családját, így bosszút fogad és lemészárol minden fontosabb templomos vezetőt.

AC Rogue olyan szempontból más, hogy ott egy asszaszin tér át a templomosokhoz, miután egy katasztrófát amit előidéztünk nem kevés ember életét követeli, amikről tudtak a vezetői, de nem tájékoztatták előtte.

De többségében tényleg az a sablon sztori, mint amit írtam.

2017. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokan nem értik egyébként az érdemi történetét a játéknak. Talán pont azért nem, mert a lényeg a legelső epizódban lett megmagyarázva, ott van igazán leírva, hogy mit jelent a jó, mit jelent a rossz. Igazából csak az eszközök változnak, a cél ugyanaz.

Írta itt pl. a 2. hogy szimpatizál a Templomosokkal, amivel önmagában nincs probléma, de a magyarázata alapján nekem úgy tűnik hogy nem értette meg, mit jelent templomosnak lenni. Ezt a későbbi epizódokban már langyították meg befogadhatóbbá tették, de lényegében az AC-ban templomosnak lenni, a templomos világában élni olyan, mint a mai világunk. Kontrollált, irányított, gyilkos rendszer, ami a totális kontrollra van beállítva, minden jellegű szabadság elvesztésével, akár emberáldozatok, tömeggyilkosságon árán is. Folyamatos háború a kontrollért.

Csóró Connort is azért utálják sokan, mert nem értették meg (ez nem az én véleményem, hanem a Ubisoftté!). Ezt bizonyítja az, hogy minden róla szóló lehúzó cikkről leróható hogy azt se tudják miről beszélnek. Egyébként én nem szimpatizálok egyikkel se. Az, hogy egy alapvetően szabadnak született létezés beleszületik egy kontrollált, szegények és szenvedők által éltetett világba, az abnormális. Ebben élünk ma is. Erről szólt az Assassins Creed 1. A jelen szál nem dísznek volt ott.

A Rogue szerintem nagyon retek volt, egyáltalán nem éreztem templomosnak magam, úgy viselkedtek a templomosok mint más epizódokban az Assassinok.

2017. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Már bocsánat de nem terroristák.A szabadságot védik bár ezt elég nehéz a rend 2000-ben történt kiirtása után.
2021. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És ez már csak szőrszál hasogatás de nem bérgyilkos hanem orgyilkos.
2021. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!