Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jó stratégiai játékok?

KoRn III kérdése:

Jó stratégiai játékok?

Figyelt kérdés

Reality stratégiai játékokat keresek, nálam például a fantasy nem dominál. Cossacks 3, Age of 3, Codename panzers vagy Civilization V -hez hasonló játékok érdekelnek. Rengeteg helyen keresgéltem már, de itt biztosan többmindenre bukkanhatok veletek. Lehet rts, körökre osztott bármi ami stratégiai játék és nem fantasy.


Gépigény nem lényeg, grafika sem számít a jó stratégiai játékoknál.


Várom mindenkinek a válaszát, ha valami fontosat kihagytam szóljatok és pótlom mire gondoltam :D



2017. dec. 10. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jagged Alliance 2

Men of War

Panzer Corps

Company of Heroes

Rise of Nations

Unity of Command

Crusader Kings II

2017. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sudden Strike és Blitzkrieg sorozat.

Total War sorozat (a Warhammer-es részeken kívül, mert az fantasy)



Company of Heroes

Theatre of War

Hearts of Iron

Combat Mission


Aztán nem tudom, hogy sci-fi is kizárva-e. Ha nem, akkor:

Galactic Civilizations 2-3

2017. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jóóóóó :D

Az első kapásból egy klasszikus

A másodikról még nem hallottam de képek alapján tetszik

A Company of Heroes-t is szeretem

A Rise of Nations-ről hallottam már, de nem tudtam hogy az ilyen, abból is kipróba lesz.

És az utolsó is ígéretes.


Köszönöm!!!

2017. dec. 10. 22:01
 4/13 A kérdező kommentje:

Woow, második kommentelő is meglepett. Ezek nagyon jók, tudtam hogy ide kell írnom ;) Köszönöm neked is!


Háááát, scifi. Nem szeretem annyira de belefér.

2017. dec. 10. 22:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy scifi játékot próbálsz ki, az a Supreme Commander legyen. Én sem szeretem annyira a műfajt, de számomra minden idők egyik legjobb valós idejű stratégiai játéka. Kár hogy a 2. részt elszúrták.
2017. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

World in Conflict, se rossz, ráadásul ingyenes holnapig:

[link]

Tehát siess.

2017. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3-mas, egész jónak tűnik. Kipróbálom! Egyébként nem tudom hányan ismeritek a "Hold hadművelet" -> The moon project nevű játékot. Hatalmas alkotás, és klasszikusnak kellene lennie az rts világában.


4-es, tetszetős, ez is sorra kerül!


Köszönöm a sok kommentet, mindenki jókat írt és mindenkinek jár a zöld pacsi ;)

2017. dec. 10. 23:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán jó stratégiai játékokat szeretnél, akkor a Paradox Interactive grand strategy játékaira vess egy pillantást :)


Crusader Kings II - A megfelelő DLC-vel akár 769-től, anélkül pedig 1066-tól egészen 1453-ig játszhatod végig a középkort.


Europa Universalis IV - Az 1444-es várnai csatától kezdődik a játék és egészen 1821-ig tolhatod a választott országoddal.


Victoria II - Az 1836 és 1936 közötti száz évet öleli fel.


Hearts of Iron IV - Itt a II. világháborút harcolhatod végig akár egész hajmeresztő végkifejletekkel (Horty királlyá koronázza magát, Hitlert megbuktatják és restaurálják II. Vilmos hatalmát, Angliában Mosley fasiszta diktatúrát épít ki stb.)

2017. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is!!

Nagyon tetszenek ezek is és imádom a történelmet, így ezek is betaláltak.

A Hearts of iron-t nagyon kipróbálnám, de több helyen olvastam, hogy felhevíti a videokártyát, és inkább nem vállalom.

Jár a zöld kéz neked is ;)

2017. dec. 11. 18:51
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld csak ki nyugodtan a HOI-t is :) Egyszer kétszer próbáltam én is és eddig nem tapasztaltam problémát.
2017. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!