Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Angolul minden puzzle, de mik...

Angolul minden puzzle, de mik a legjobb szavak a fejtörő feladványokra és az ördöglakat-típusú egyszemélyes logikai játékokra?

Figyelt kérdés
Szóval alapvetően két részre osztanám a puzzle-öket: vannak azok, amiken fejben kell gondolkodni, csak elmondják és alapvetően neki is kezdhetsz megoldani. Például ilyen a farkas a kecske és a káposzta, de ide sorolnám még a gyufafeladványokat is, mert eszköz nélkül is lehet rajta gondolkodni, ill. az eszköz bárhol beszerezhető. Vagy ide tartozik egy IQ-teszt is, amihez csak eléd rakják a kinyomtatott feladatot, amin esetleg ábra van, de azt bárhova máshova is lehetne rajzolni. Aztán a másik kategória az eszközös feladványok, amiknek a legnagyobb csoportja az ördöglakatok, de más is ide tartozhat, titkos dobozok, tangram feladványok, Rubik-kocka, stb. Angolul ezek is puzzle, és nincs szerintem az ördöglakatokra külön szavuk. Mármost engem az érdekelne, ha ezt a felosztást teszem egy adatbázisban, vagy könyvben stb. akkor mi lenne a legjobb szó vagy kifejezés az egyikre vagy a másikra, és érdekelne angolul és magyarul is. Angolul egy csomó kifejezés van még, de nem tudom melyik lenne a legkifejezőbb, vagy valami más? burr, mathematical recreations, brain teasers, logical problems, enigmas, puzzles, ...

2018. jan. 4. 13:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!