Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit gondoltok a Blood Rage...

Mit gondoltok a Blood Rage nevezetű társasjátékról?

Figyelt kérdés

Milyen nagyobb kaliberű játékot ajánlanàtok nekem?

Szeretem a fantasyt de a szerepjatekokat kevesbe!

A Blood Raget érdemes megvenni?

Ilyen 10,maximum 25 ezer forintos jatekra van penzem!



2018. jan. 15. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Heló!


A Blood Rage nagyon jó játék, de elsősorban azt kell megnézned, hogy tetszik-e a mechanikája.


Kicsit írd le bővebben, mik az igényeid (legyen benne figura, milyen korban játszódjon, lehessen egyedül játszani, mekkora mennyiségű szerepjáték az, ami már nem jönne be...)

2018. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Hú nem gondoltam hogy ilyen gyorsan valaszol valaki:)

Hát leginkabb a tesveremmel jatszanek!(Ő 16 én 14 vagyok)

De nem szeretnek 2 szemelyes jatekot mert ha jonne mas is jatszani akkor nem akarom behatarolni magunkat!

Igazabol azert nem szeretnek szerepjatekot mert azt egyszer ketszer kitolod aztan meguntad!

Szoval ugymond "vegtelen" ujrajatszhatosagi jatekot keresek leginkabb, de nem irtozok a szerepjatektol!

2018. jan. 15. 23:51
 3/11 A kérdező kommentje:

Szeretem a kozepkort,tudod elfek, torpok...

Nem szeretnek benne egyaltalan szerencsefaktort, vagy csak nagyon kicsi reszben!

Lattam amugy Boardgamegeek-en a Gloomhavent de az mar tul draga a 40.000 ezer forintjaval :)

Sajnos csak egy tarsara van penzem.

Ezert fontos hogy jo jatekot valasszak es ne olyat amit 5-10 meccs utan megunok!

2018. jan. 15. 23:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Heló!


Kint volt a kezdőlapon, pont megláttam :D


Ha nézted a Gloomhavent, akkor gondolom az angol nyelv nem gond, szóval ennek megfelelően ajánlanék. Még annyi, hogy szerepjátékokat nem fogok, csak szerepjátékos elemeket tartalmazó társasokat, ezért is volt fontos, mik a feltételeid a játékkal kapcsolatban.


Eldirtch Horror: 1-8 fő, angol nyelvű, horror és kalandjáték, játékidő 3-5 óra,, csapatjáték(megjelent magyarul, de a kiegekre sokat kellene várni). Választasz egy főellenfelet, magatoknak karaktert, és egy, az egész világot ábrázoló pályán kell megállítanotok a főellenséget. Maga a játékmenet voltaképp egy olyan, mintha egy történet részese lennél, ami kapcsán van beleszólásod a dolgok alakulásába, hova megy a karaktered, mit csinál, kivel harcol..., viszont a történések jelentős része az alapján dől el, mit dobsz a kockákkal.

FFG (Fantasy Flight Games) társasokhoz mérten kiváló minőség a játék anyagaiban és megvalósításában. Az alapjáték több tucat meccsre elég, ez alatt bőven eldöntöd, tetszik-e, szereted-e..., ha igen, akkor az első kis kiegészítő (ami a játék alapdolgait bővíti), valamint egy kicsi vagy egy nagyobb megvásárlása esetén voltaképp több száz játékra elegendő anyagod lesz, az újrajátszás nem lesz önismétlő. Maga a játék nem könnyű, viszont ennek megfelelően a győzelem értéke magas. A keigészítőkkel akár elképesztően nehéz szinten is lehet játszani.Nincsenek figurák benne.


Lobotomy (ezt magyarban pont megkapod 26000ft-ért: 1-5 fő, játékidő 2-6 óra (attól függ, mennyi scenarioval játszotok), horror-akció csapatjáték játék. Egy elmegyógyintézetből kell kiszabadulni, ahol őrült betegeken és nővéreken kívül egyéb rémségek jelennek meg. A karakterke ismert horrorfilmek karaktereit idézik, kis csavarokkal.

A pálya egy (néha 2) elemet leszámítva random. Többféle főellenség közöl lehet választani, illetve a célok ilyenkor mások a játékban. Fontos az összedolgozás, másképp nem nyerhettek, mert a játék nem egyszerű. Nagyon sok remek ötlet van játékban (cooldown a felszereléseken, saját emlék pakli minden karakternek...), a játékosok meg finomították a szabálykönyvet, így minden adott egy remek játékhoz. A figurák nagyon jó anyagból vannak, és szépen kidolgozottak, festetlenül is jó velük játszani.


Dungeon Saga: Voltaképp azt kapod, amit a Glomhavenben, csak kicsit kevesebbet. 1-5 játékos, dungeon játék, tehát mész a karaktereddel, felfedezed a járatokat, legyőzöd a gonoszt. A figurák hangulatosak, ráadásul kapukat, bútorokat is találsz az alapdobozban. A játékidő remekül laakítható annak megfelelően, milyen kalandra vágytok. Nem nehéz játék, könnyű belecsöppenni.


Zombicide: Ha bírjátok a zombikat, akkor ez lenne a legjobb számotokra, akár a középkori, akár a modern verzió. A játék alapja az, hogy éld túl a zombiinváziót.

A figurák pazarok, a játék - főleg a netes közösségnek hála - rengetegszer újrajátszható a nélkül, hogy unalmas lenne, folyton érkeznek küldetések, hozzá (főleg, ha meglesznek a kiegészítők is)

Ha bejön a játék, akkor a kiegészítők mellett akár kis épületeket is be lehet szerezni (ali expresen például, ott nem drága), és akár filmbe illő hangulatban játszhattok.


Húúú, még legalább 50-70 játékról lehetne írni, utána meg még több tucatról :P BoardGameGeek-en nézz még körül (7-nél jobb osztályzatot keress), ott toplistákba szedik és ha találsz valamit, akkor nagy esélylel tudok segíteni vele kapcsolatban.

2018. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Igazabol azert nem szeretnek szerepjatekot mert azt egyszer ketszer kitolod aztan meguntad!"


Ööö... Szerintem itt fogalomzavar esete forog fenn-tudod egyáltalán, mi az a szerepjáték? A szerepjátékot nem lehet "kitolni", nincs vége soha. Én idestova 28 éve játszom különböző szerepjátékokat, és csöppet sem unom, sőt, szeretnék még sokkal többet játszani! Az egyik csapatommal 12 éve játszunk ugyanabban a világban, a mostani karaktereink az eredetiek dédunokái, abban a városban élnek, amit a nagyszüleik alapítottak, stb. Hogy lehetne ezt a kampányt "kitolni"?


"Szeretem a kozepkort,tudod elfek, torpok..."


Hűha! Tudom, hogy gyenge az oktatási rendszerünk, de középkor=elfek és törpök? Ajaj... Hívjuk inkább a nevén a stílust, fantasy-nek, jó?


"Nem szeretnek benne egyaltalan szerencsefaktort, vagy csak nagyon kicsi reszben!"


Vagy öt éven keresztül rá voltunk kattanva az eurogame-ekre, fújfúj véletlenfaktor, éljen a taktika és a tudás! Aztán szép lassan meguntuk, hogy az esetek többségében mindig ugyanaz nyer (a 63 éves anyámat "Catan telepesei"-ben még sosem tudtuk megverni). Annál nincs jobb érzés, mikor a társaság legfiatalabb tagja győz (még ha a szerencsének köszönhetően is), de egy eurogame-nél ez kizárt.

Kedvenceim a kockadobálós műfajból:

Descent

Gloomhaven

HeroQuest

Talisman

Mechs vs. Minions

Legends of Andor


Az unalom sajna nehezen definiálható. Vannak ,akik a világ legváltozatosabb, legtartalmasabb játékát is pillanatok alatt megunják, de közben ugyanazon a Counter-Strike pályán lövöldöznek már 10 éve.

2018. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló.

Leírom neked akkor, hogy eddig melyik játékokat néztem ki BGG-n.

Így a top 100-as listából szemezgettem !

Ezeket a játékokat legszívesebben megvennem az osszeset de nem tudom ezert kell választani !

War of the ring(sec edition)

Dead of Winter

Twilight struggle

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Islandnek tetszik nagyon a kinézete!

És akkor ott volt a Blood Rage is!

A dead of winter mennyire hasonlít a zombicide-hoz?

Ezek a játékok kozul te melyiket ajánlanád?

A Zombicideon pedig el fogok gondolkodni mert az is megtetszett.

Ninja All star és a Tail Feathers mennyire jó?

2018. jan. 16. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Tail Feathers csak kétszemélyes így az kiesik.


Dead Winter nagyon jó játék, de nem mindenkinek jön be, hogy van "áruló" a játékban.


War of the ring remek választás, ha tényleg érdekelnek a stratégiai játékokat és a gyűrűk urát.


Twilight struggle ugyancsak kétszemélyes, viszont nagyon jó játék és remek stratégiai-észjáték (magyarul és angolul is elérhető).


Robinson Crusoe ugyancsak kiváló játék, bár elsőre talán kicsit nehéz lesz, szval több próbajáték kell, mint a többivel.


Egyébként a Lord of Helals msot jelenik majd meg, rengeteg figurával és többféle lehetőséggel a győzelem megszerzéséhez, érdemes ránézni arra is.


A Ninja all-hoz nem értek sajnos.


Egyébként bármelyiket választod ezek közül, biztos, hogy minőségi játékot kapsz.


Egyet viszont ne feledj, kártyavédőt venni hozzájuk!

Én nem a legolcsóbbat javaslom, hanem a Fantasy Flight Games védőit, vagy ahhoz hasonlóakat. Ez +2000-4000ft költség pluszban, de mindenképp megéri.

2018. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben!

Nagyon szépen köszönöm a sok segitseget es a hasznos tippeket :)

2018. jan. 16. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg melyikre esett a döntés és a játékbeli tapasztalatokat!:)
2018. jan. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben ha sikerül valasztani akkor majd szólok!

Nem tudom ismered e a Summoner wars-t és a Mage wars-t de valószínű, hogy az egyik lesz :)(Meg megkerdezem a batyamat, hogy o melyiket preferalna)

2018. jan. 19. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!