Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van itt valaki, aki jól tud...

Van itt valaki, aki jól tud sakkozni? Mit lehet ez ellen tenni sakk játékban?

Figyelt kérdés

Szeretek sakkozni kb. olyan 1700-1800 közötti szinten vagyok valahol, nagyjából elvagyok a játékkal. Van egy olyan problémám, amit nem tudok kiküszöbölni! És nem találom meg sehol, hogy mit lehetne tenni ez ellen!


Megnyitásnál világossal vagyok, vagy sötéttel nem számít legyen most világos. Ennél az állásnál szinte mindig elvesztem a partit:

1. d4-d5, 2. Hb3-Hf6 3. e3-Ff5


Ez az a pont, amikor a futóval beugrik az F5 mezőre és nem tudom onnan kikergetni az Istennek sem! Ilyenkor általában h1-et lépek ő mondjuk Hc6.


És kijövök a futóval Fd3 és természetesen nem veszi le a futóm, inkább HF6-He4-et játszik és nem lehet onnan elkotorni az nyomorult futót! Később persze kinyit h6-ra és behúzza a futót teljes biztonságba!


h Kb. Erre az állásra gondolok, ötletek esetleg?


[link]



#sakk #megnyitáselmélet
2018. márc. 3. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt az egész megnyitást nem értem, miért akarnál 3. e3-at lépni világossal? ezzel bezárod a sötét mezejű futódat, jobb előtte Ff4 és úgy e3. Ha meg b3 és Fb2 a terved, az se a legjobb ebben az állásban, mert a c3-huszár elállja a c-gyalog útját és nem tudsz c4-et húzni és centrumot robbantani, vagyis Fb2 után az e4-gyalogod miatt megint ott tartasz hogy rossz futód van. Ha előbb Ff4 és úgy e3, akkor az a sötét futó ott F5-ön a világon semmire nem lesz jó sötétnek, csak simán Fd3, és ha behúzza elé a huszárt (He4) akkor Vf3-mal kb már nyertél is. De ez mondjuk akkor is igaz ha nincs Ff4 csak 3. e3 van, tehát ha mindenképp ragaszkodsz a képen látható álláshoz akkor is 4. Fd3 He4? 5. Vf3! a nyerő folytatás.
2018. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebből nem lehet jól kijönni, hogy dögöljön meg az összes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018. márc. 4. 14:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez ellen bármit csinálsz semmit nem érsz hogy az a menyköves tetves rohadt betyát k élet verné már meg azt szajbahúzós mocskos büdös aljadék fszkalopkat!!!! Hogy egyéb nyitást nem ismernek csak ezt a sz*rt és nem lehet onnan az f5 mezőről vagy arról a diagonálisról a büdos kvaisten futót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018. márc. 17. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Már leírtam egyszer. Fd3 az jó ellene, sötéttel He4? az hiba, arra ott van vezér d3 és világos ezerszer jobban áll. Vagyis ha nem cserél az ellenfeled futót, még te jársz jobban. Nem értem mitől idegesít ez téged ennyire, tök egyértelmű és egyszerű helyzet, vagy akkor ne játssz e3-d4-es gyalogstruktúrát, hanem válts 1.e4-es megnyitásokra, vagy ha tényleg ennyire idegesít, 1.d4 2.Fd3 és máris nem tud oda jönni sötét. Nem olyan bonyolult, mit idegeskedsz.
2018. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!