Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudnátok olyan PC játékokat...

Tudnátok olyan PC játékokat ajánlani, ahol a döntéseim befolyásolják a játék menetét?

Figyelt kérdés
A grafika nem is igazán lényeg, inkább a sztori és minél erősebben befolyásolhassam a történet kimenetelét. Akár csak szöveg alapú is érdekelne és ha lehet magyarul.

2018. márc. 23. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Quantic Dream és Telltale Games játékaik, emellett Life is Strange. Én azt mondanám, hogy ebben a műfajban számítanak leginkább a döntéseid.


Ami még szóba jöhet: Witcher 3, Dragon Age, Divinity Original Sin 2, Mass Effect, Tyranny

2018. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Until Dawn
2018. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az nincs PC-re.
2018. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én most vágtam bele a Fallout 1-be és szerintem megfelelne az elvárásaidnak, minden helyzetre van legalább 2-3 megoldás, de inkább több , a karaktered felépítése és képességei is befolyásolják a párbeszédeket. Illetve akkor már a 2. rész ês a New Vegas is megér egy próbát.


Illetve az rpg-k többsége ilyen:

Witcher trilógia

Divinity: Original Sins 1-2

Torment: Tides of Numera

Planescape: Torment

Pillars of Eternity

Kingdom Come: Deliverance

Mount & Blade: Warband (bár itt teljes egészében magad alakítod a sztorit)

2018. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 he84 ***** válasza:

Én például a Minecraft-ot ajánlom. Te alakítod a sztoridat, ahogy csak akarod, így nyilván a döntéseid itt szinte mindent befolyásolnak. Jó benne a nagy szabadság, az élmény. Lehet benne építgetni, neked kell megszerezni mindazt, amikből építesz ezt-azt, némelyeket meg elő lehet állítani így-úgy és ebből-abból. Stratégiázni is lehet benne, ha úgy szeretnéd attól függően. Meg akár néhány erre vonatkozó mod-ot, vagy egyéb más mod-okat is használhatsz hozzá. Plusz még itt van 3 darab videó a Minecraft lényegéről, érdemes megnézni őket:

https://www.youtube.com/watch?v=Pcm3gIzyBDc

https://www.youtube.com/watch?v=UMpDA3ZYZ6g

https://www.youtube.com/watch?v=5XZbJT8pOaE

2018. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Skyrim, Fallout 3, Fallout 4, New Vegast írták korábban.
2018. márc. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

The Suffering.

Itt s második rész kapásból úgy kezdődik, hogy az első részben hogy végeztél.

2018. márc. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Régi, de jó játékok:

* Fallout 1: elég rövidke a többi részéhez képest, viszont nehezebb, pl. a sáskák nem eltaposni való semmik, ha jön egy csapatnyi és csak pisztolyod van akkor fuss! :D

* Fallout 2: ez már bonyolult, de patch nélkül bugos.

* Elder Scrolls: Morrowind: hosszú, mászkálós, egy fantasy világban, sok a színesítő világleírás benne. Rengeteg grafikajavító és otthont adó mod van hozzá.

* Deus Ex 1: a legjobb közeljövőben játszódó összeesküvés teóriás játék. Van hozzá kitűnő magyar fordítás, bár kb. két helyen crasht okoz, de szerencsére csak apróbb kihagyható helyeken.

* Planescape: Torment: fantasy világban egy amnéziás ember vagy aki nem tud meghalni. Ebben a játékban több az angol szöveg mint az angol bibliában! Viszont nagyon jó a sztori.


Viszonylag nem régi játékok:

* The Stanley Parable: elgondolkodtató, vicces, pofátlan és rövid. A történetmesélő narrátor hangját és stílusát imádtam, annyira illik a sztorihoz.

* Fallout New Vegas: történetileg legalább olyan jó mint a Fallout 2, tehát a legjobb 3D Fallout.

* Age of Decadence: amolyan római korban játszódik, de egy kataklizmába forduló háború után amit fejlett technológiával vívtak és ma már csak legendák maradtak róla. Meg ismeretlen szerkezetek. Ezt a játékot vagy utálja vagy szereti az ember. Sima egyszerű emberként indulsz és nem is lesz belőled mindenhez értő superman, persze ha jól csinálod akkor hatalmat és hírnevet szerzel. Emiatt megfontoltan kell haladni és nem szabad hősködni. Ez élethűbbé teszi a játékot, de ugyanakkor korlátozva érzi magát az ember. Igazán az zavart benne hogy túl sokszor volt olyan rész amin azért buktam el mert nem volt elég magas egy skillem. De még is honnan kellene tudnom előre mire költsem a kevés skill pontomat?


Roguelike játékok esetleg érdekelhetnek, ezekben a történet csak a körítés, leírják és onnantól azt csinálsz amit akarsz, de a feladat adott, túl kell valahogy élni míg eléred a célodat.

* Nethack: grafika nem sok, kezelése nagyon régimódi, viszont nagyon bonyolult és érdekes játék. Az istened megbízásából át kell jutnod a Végzet Labirintusán és megszerezned egy amulettet. Sok szerencsét! :D Az első teljes verzió 30 éve jelent meg és azóta is fejlesztgetik (na nem túl gyorsan). Ha valaki végigviszi még mindig nagy tettnek számít, de a fórumain a legtöbb bejegyzés leginkább arról szól hogy milyen érdekes/vicces/ostoba halált halt az illető legutóbb. :))) Akkora tábora van hogy ami napig tartanak versenyeket, ki meddig jut el vagy mennyi idő alatt nyeri meg.

* Faster Than Light: űrhajóddal át kell vágnod a lázadóktól üldözve a csillagok között és persze a végén meg kell küzdened a lázadó vezérhajóval. Az első pár alkalommal az ember ideges hogy a véletlennek nagy szerepe van a túlélésben. Aztán rájön hogy nem is, csak túl keveset tudott a játékról.

* Unreal World: 2D sandbox, túlélés a vaskori északon, hagyományőrző finnek csinálják, ha érdekel egy valósághű túlélős játék akkor ez tetszeni fog.

* Don't Starve: Egy idegen világban kell túlélned és megpróbálnod kijutni. Ez nekem túl nehéz, pár nap alatt megöl vmi, bezzeg a neten simán vannak emberek 1000+ túlélt nappal. Eh. :D

* The War of Mine: itt egy ellenséges hadsereg által körbezárt városban kell túlélni. Gyűjtögetés/fosztogatás, élelem és gyógyszer beosztása és lehetőleg ne ölesse meg magát az ember.

2018. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! A Minecraftos ötlet nem is értem, hogy jött..
2018. ápr. 2. 18:54
 10/10 he84 ***** válasza:

Elmondom hogy jött, visszaidézem akkor a kifejezetten arra vonatkozó részeit, amit kértél a kérdésedben:

"Te alakítod a sztoridat, ahogy csak akarod, így nyilván a döntéseid itt szinte mindent befolyásolnak. Jó benne a nagy szabadság, az élmény. neked kell megszerezni mindazt, amikből építesz ezt-azt, némelyeket meg elő lehet állítani így-úgy és ebből-abból. Stratégiázni is lehet benne, ha úgy szeretnéd attól függően."

Ha ebből nem jön le, sajnálom.

2018. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!