Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan szedjem le a festéket...

Hogyan szedjem le a festéket a makettemről?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy használt Fujimi makettet. Az előző tulaj már lefestette az autó egyes elemeit. Mivel nekem feketében jobban tetszene, szeretném leszedni az előző festéket. Úgyhiszem egy vastagabb Enamel alapú festék van rajta (ecsettel készült). Úgy tudom denaturált szesszel le lehet szedni a festéket. Vélemény? Tippek? (Ha lehet denaturált szesszel, akkor hol találok és milyet vegyek?)

2018. ápr. 10. 17:16
 1/3 anonim válasza:
A denaturált szesz ahogy olvasom sima etil alkohol... Szinte bárhol tudsz venni, de esetleg én megpróbálkoznék a higitóval is, nem tudom leszedi-e de egy próbát megér.
2018. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is higitó a nyerő.

Illetve ha van időd akkor 200csiszoló papir.

2018. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mióta oldja az alkohol a zománctípusú festéket??

Nálam bevált:párszáz ft-ért veszel szi-ti, vagy hasonló granulátumos lefolyótisztítót.(ha van türelmed, érdemes kicsit leszitálni, mert a benne lévő alu-forgács csak a reakciót gyorsítja az eredeti használatnál)Amennyiben régebbi a makett, valamenyire szétszedhető, próbáld elemekre bontani! (pár év után egyes ragasztók kis erőbehatásra is "szépen" elengedik az alkatrészeket!)Ezután old fel a granulátumot,várd meg, amíg elpezsgi magát, aztán ebben az oldatban áztasd az alkatrészeket kb 24-30órát.A fürdőből kivéve puha ronggyal,a szintkülönbségeknél puha sörtéjű fogkefével eltávolítható a festék!

U.I.:nekem ezzel a módszerrel egy '90-es évek elején gyerekfejjel összerakott, valami sufniban talált rettenetes zománccal összekent makettet sikerült renoválnom.....Ja,a töménység:2dl vízhez én 3 kiskanál granulátumot adtam. A műanyagot nem támadja meg!

2020. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!