Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van-e olyan kártyajáték, ami...

Van-e olyan kártyajáték, ami mechanikájában a régi gyűjtögetős játékokhoz hasonlít (pl. MAGUS, Star Wars), de nem gyűjtögetős, nem LCG és nem deck-builder?

Figyelt kérdés

Tehát azt szeretném, ha ugyanazt a játékélményt kapnám: egymás ellen hősökkel, tárgyakkal, módosítókkal, sok tulajdonsággal és értékkel rendelkező lapokkal, hatalmas változatos paklival játszani.

De ha megveszek valamit, akkor az komplett legyen, ne érezzem, hogy még ezt-meg ezt a kiegészítőt meg lehetne vennem és akkor teljesebb lenne.



#játék #kártya #társasjáték #M.A.G.U.S. #MAGUS #pakliépítő #deck builder
2018. máj. 11. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Éppen egy ilyen játékon dolgozok, bár ez inkább dice game mint a klasszikus card gamek (és a paklik közel sem hatalmasak), de szerintem érdekesnek találhatod. Bár még nagyon gyerekcipőben jár, a prototípus lassan elkészül de a final artwork még nincs készen. A játék 12 kaszttal (4 szerepre bontva), fejenként 15 kártyából álló paklival és két játékmóddal rendelkezik. Az egyikben két játékos vagy két csapat (6 főig) csap össze egymás ellen, a kiválasztott kaszttal és a hozzá járó egyedi 15 kártyával, ahol a cél, hogy az összes ellenfél életerejét 0-ra csökkentsük. Bár a támadási értékeket nagyrészben dobókocka dönti el, számos stratégiai döntés áll a játékosok előtt a kártyákból, csapat felállásból és a kasztok passzív képességeiből adódóan. Egyszerre 3 kártya lehet a kézben, a játékidő körülbelül 15-30 perc a játékosok számától függően. A második játékmódban a játékosok egymással kooperatív módban járják végig a táblát és küzdenek meg ellenfelekkel, ehhez a 15 kasztlapon kívül event, item és encounter paklik is tartoznak. A játék során képességeket fejleszthetnek, kereskedhetnek és jelentős döntéseket hozhatnak ami befolyásolja a játékmenetet. Ennek a módnak a játékideje 25-50 perc. Lényegében a célom a játékkal, hogy a klasszikus szerepjátékok élményét élhessék át azok is, akik inkább casual gamerek, illetve azoknak is kedvez akik szereti a hardcore-abb szerepjátékokat, de könnyedebb kikapcsolódásra vágynak (a 6 órás campaign helyett). Ne haragudj, hogy a kérdésedre objektívan nem tudtam válaszolni, de örülnék ha a foghíjas információk alapján megosztanád mennyire keltette fel az érdeklődésedet a koncepció.
2018. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Jónak tűnik, bár azt még nem teljesen érzem, hogy mitől egyedi. Bár a kártya, kocka, tábla kombinálása izgalmas lehet. Bár nem pontosan olyan, mint amit kiírtam,de érdekelne.

És nagyon jó dolog, ha magyar fejlesztő készít érdekes és jó mechanikájú játékot. Sokban fogg függni azt hiszem a játék dizájnjától, mennyire lesz sablonos.

Alapból a szokásos fantasy világban képzelted el?

Meg az is nagyon fontos lesz, hogy mennyire lesznek kiegyensúlyozottak, de mégis változatos a karakterek képességei. Bár az is jó, ha vannak hős, nagyon erős karakterek, meg "gyalogság" is.

Ha esetleg szükséged van tesztjátékokra, szívesen beszállok. :) Csak az a baj, hogy debreceni vagyok...

2018. máj. 17. 09:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú, de összevissza lett a szövegem a sok átszerkesztéstől, bocsánat! :(
2018. máj. 17. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!