Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nem rég kaptam egy PS3-at és...

Nem rég kaptam egy PS3-at és azon be szeretném aktíválni a playstation store-t és ha én veszek egy Ps4-et azon is meg maradnak a játékaim? A playstation store olyan mint a gépeknél a steam?

Figyelt kérdés
bocsi ha hülye kérdés de nem igen értek hozzá :D

2018. máj. 28. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Játszani biztos nem tudsz majd velük ps4-en.
2018. máj. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Az accodon marad a játék, de nem fogsz tudni velük játszani. Legalábbis PS4-re nem viheted át őket. A PS4 az csak PS4.


Erre a célra csak a PC, és az Xbox való.

2018. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

akkor miért van ps store? hát akkor ennek így semmi értelme nincs :D

Akkor psre cdn éri meg játékot venni?

2018. máj. 29. 14:16
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

CD-s PS3 játékot sem támogat a PS4. Ez igazából ilyen idejét múlt konzolos dolog, hogy a konzolok nem kompatibilisek egymással visszafele. Megéri a Sony-nak, mert egy játékot így többször eladhat. Tehát pl. a Shadow of the Colossusból van PS2, PS3, és PS4 változat is, de mindegyik csak az hozzárendelt gépen működik. Hiába vetted meg a PS2-es Shadow of the Colossust, de a ps3-on, se a ps4-en nem fog működni. Ahhoz külön kell ps3-as, és ps4-es verzió. Mindenki döntse el magának, hogy ez jó e neki.


Ez alól konzol téren az Xbox One kivétel, az visszakompatibilis, de ott sem minden, de hónapról hónapra bővítik a listát. Most vittem végig Xbox One-n egy Xbox 360-as játékot, gyönyörűen futott, jobban mint Xbox 360-on.

2018. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azt vágom hogy a régebbi pshez nem jó a másik cd

engem az érdekel hogy ps store-on éri meg játékot venni van cd-n? vagy mind 1 hol veszem?

2018. máj. 29. 22:43
 6/8 A kérdező kommentje:
meg hogy ha a ps3 játékot ps store-on nem tudom át vinni ps4 re akkor mi értelme a ps store-nak?
2018. máj. 29. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Én csak tapasztalatból és vizsgálódásból tudok választ adni.


Amikor PS4 és Xbox One mellett viaskodtam, nagyon sokáig olvasgattam, fórumokat keresgéltem, utánanéztem melyik a jobb konzol számomra, illetve rákeresgéltem milyen játékok vannak rajtuk, amik a másikon nincsenek. Először én is PS3-at vettem, még most is meg van, van is rá pár játékom, legalább 20-30 digitális cím. Ezután tudtam csak meg, hogy ezeket a játékokat PS4-re át se vihetem, nem lejátszhatók, eléggé felbosszantott a dolog. Írtam a magyar supportnak kétségbeesésemben, megkérdezve hogy a jövőben a Sony (akár a PS5-re) tervez e kompatibilitást korai konzoljaira - tudván hogy erre úgy sem kapok értelmes választ - és erre a válasz az volt, hogy nem tudják, de érdemes inkább lemezen venni a játékokat, hogy ha borul a bili, el tudjam adni. Megfogadtam, soha többet egy darab digitális PS Networke-os játékot nem vettem. Xboxra esett a választás. Nem is bántam meg.


Az hogy tervez e a jövőben a Sony kompatibilitást korai konzolokkal, nem lehet tudni. Pletykák, média analízises emberkék azt mondják tervezik, csak épp a Sony nem szól róla semmit, illetve meg se érné nekik. A PS Now-os újszerű szolgáltatásukkal havi bevételt kapnak (ez a válaszuk a vissza kompatibilitásra), illetve az újonnan eladott ilyen olyan remaster a 2. legnagyobb bevételi forrásuk a Playstationből.


A Sony-nál 2018-ban azért van digitális platform, hogy az aktuális konzolodon használhasd, semmi másra. Nem olyan mint a Steam, vagy az Xbox Live.

2018. máj. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
(Megvan pl. a God of War 3 PS3-ra, és ha akarnék vele játszani PS4-en, meg kéne vennem a PS4 verziót. Engem ez hergel.)
2018. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!