Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A játékomat konzolra is ki...

A játékomat konzolra is ki szeretném adni, de nem tudom, hogy egy kontrolleren mi kényelmes?

Figyelt kérdés

A PC-s egér-billentyűzet kombinációval tisztában vagyok, van is tapasztalatom, stb., de a konzolok világa nekem teljesen idegen, és terveim szerint a játék "couch gameként" is élvezetes lenne.


És az a problémám, hogy nem tudom, hogy hol húzzam meg a határt, mi az a feature, ami nem valósítható meg kényelmesen kontrolleren.


A játékom alapvetően egy egy sidescroller racer game.

Az egér használatát (fegyvereknél való célzásnál) már mellőzöm, így PC-n is kényelmesebb az irányítás, és kontrollereknél is elkerültem egy veszélyt. (Bár lehet, hogy csak nekem kényelmetlen konzolon az egér funkcionalitás)


Példa kérdés:

Egy varázslattal bármelyik játékost "célozhatja" a játékban a felhasználó, helytől függetlenül. Szóval csak meg kell mondania a felhasználónak, hogy melyik játékos legyen a célpont, és máris ráhelyezi az átkot.


PC-n ezt úgy oldanám meg, hogy egy gombbal jelzed, hogy az átkot szeretnéd használni, aztán pedig 1-9-ig egy számmal, hogy melyik játékosra.


Ezt kontrolleren hogy lehet kivitelezni?


2018. júl. 7. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
őszintén, próbáld meg scrollolással, pl R irányítóval (vagy akár RT RB stb gombokra) jobbra-balra lépkedve adhatod meg, kit támadj, felül középen meg legyen egy kis ablak, ami az aktuális ellenfél nevét írja ki, vagyis hogy kire fog szállni a támadás.
2018. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma ezzel, hogy egy versenyzős, viszonylag gyors menetű játékban mennyire tudja a játékos egyszerre kiválasztani a célpontot, és közben mozogni is a karakterével.
2018. júl. 7. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!