Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha ebayrol rendelek xbox1/ps4...

Ha ebayrol rendelek xbox1/ps4 jatekot, kell vamot fizetnem amikor Magyarorszagra er?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez a vamos dolog, hogy mukodik ilyen teren.

En ugy tudom, hogy 20.000 ftig ingyenes, vagyis csak az arat fizetem ki es nincs vam. De tegnap meg azt mondtak ismerosok, hogy a konzol jatekokra, es tech eszkozokre mas szabaly ervenyes.

Rendbe tudna tenni valaki ezt nekem?



2018. júl. 11. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
nem mindegy, hogy EU-n kívül vagy EU-n belül érkezik a csomag..olvasd el ezt: [link]
2018. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ha jol ertem es mondjuk 5000 forint ertekben rendelek egy jatek lemezt kinabol akkor semmit sem kell fizetnem(vam, afa) csak az arat a termeknek.
2018. júl. 11. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:

22 euróig áfa mentes, 150 euróig vámmentesek a termékek, ha az EU-n kívülről érkezik.


Ebbe az összesítésbe viszont beletartozik a szállítási díj is (mert valami hülye ezt így találta ki).

Tehát ha veszel egy 20 eurós terméket, aminél 3 euró a szállítás, az már 22euró felett van és fizetned kell áfa-t is.

Ha EU-n belüli raktárból hozzák, akkor nincs gond (pl német raktárból szállítva). Ajánlom figyelmedbe az ebay.uk-t, Angliából még áfa és vámmentes a behozatal.

2018. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!