Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen számítógépes játékokat...

Milyen számítógépes játékokat ismertek tudnátok ajánlani, amik - mai viszonyokhoz mérten - nagyon kicsi hardverigényűek, ahhoz képes mégis vagy jó grafikával, vagy nagyon jó játékélménnyel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolnék, mint a "Heroes IV" (vagy "Heroes III"), "Homeworld" (ld.: [link] "Populous: The Beginning" (ld.: [link] úgy talán mondhatjuk, a '90-es évek legvégéről, 2000-es évek legelejéről származó igazán jó játékok.


Vagy a grafikájuk (3D) legyen magával ragadó (pl. 'Heroes IV' vagy 'Homeword'), vagy(/és) játékélményben/játéktérben nyújtsanak egyedit, igényességet, élvezetességet.


Számomra feltétel, hogy SEMIKÉPPEN SE legyen DOS-os játékról szó, sőt 16 bit-es se, csakis 32 bites rendszeren működő Windows játékról legyen szó.


Alacsony hardverigényről az elképzelésem:

Processzorigénye ne ugorja meg a 800 MHz-et ill. Pentium III/IV szükségességét, max. 64 (de inkább 32) MB RAM memóriát, ill. DirectX 9 és valami alap videokártya igényét.

Előny, ha Windows 98-on is képes futni és 1-2 száz MB-nál többet nem foglal a lemezen - de igazából modernebb OS-en tervezek vele játszani.


Ahhoz lenne jó, hogyha éppen renderelésre, vagy valami hosszabb automatikus munkafolyamat/konverzió lefutására várok, vagy csak szükségem van arra, hogy egy kicsit kizökkenjek a munkából, akkor valamit el tudjak indítani, ami annyira nem fogja belassítani a gép más teendőit.


(értelem szerűen jóval modernebb gépet használok, de minél kisebbek a játék erőforrásigényei, úgy (nagyjából) arányaiban annyival kevésbé fogja meg a rendszert)


Előre is köszönöm!



2018. júl. 13. 03:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Warcraft 3 ha más a felsoroláshoz hasonlót nézünk.

De tulajdonképpen ott vannak FPS-ek között a régi id Tech 3 engine-re épülők is, MoH, CoD, RtCW stb, azok is elfutnak egy vasalón kb.

2018. júl. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A játék műfaja igazából mindegy : lehet FPS, oldalnézetes, logikai elemeket tartalmazó (sőt, utóbbinak is kifejezetten örülök, ha nem kell felette órákig gondolkodni).

Nem kifejezetten stratégiait keresek, csak a részemről megírt 3 név, amiket össz-vissz ismerek, pont ebbe a kategóriába esnek.

2018. júl. 13. 04:16
 3/9 A kérdező kommentje:

Warcraft 3 még pont belefér :)


Mondjuk annak ellenére, hogy stratégiai, 1GHz-et is simán el tud fogyasztani - a tapasztalatok alapján, amiket most fórumokban láttam -, de az még elmegy : mondjuk úgy, ez legyen a felső határ referenciája. ;)

2018. júl. 13. 04:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Syberia 1 és 2, ezek point and click játékok de jó történet és van benne pár logikai feladvány.
2018. júl. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Age of Wonders

Disciples 2

Myth 1, 2

Total Annihilation

Age of Empires 2

Jagged Alliance 2

Sid Meier’s Alpha Centauri

Diablo 2

Worms Armageddon

Rollercoaster Tycoon

Panzer General 2

2018. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Populous: The Beginninget említetted, pedig azt tuti ajánlottam volna most :D


De még egy pár akkori irdatlan jó játék, bármiféle sorrend nélkül:

The Neverhood

Worms Armageddon

GTA 2

Half-Life

Powerslide

Age of Empires 1-2

Abe's Exoddus / Odyssey

Tony Hawk's Pro Skater 2

Dungeon Keeper 2

Thief: The Dark Project

Black & White

2018. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Worms Armageddon-ról olyan emlékeim vannak, hogy valami durva (talán DirectX-es?) kompatibilitási probléma volt vele, mert Windows XP-n sem indult el.


Az sajnos probléma lehet :/


De amúgy nem gond, mert szééép hosszú listát kaptam! =D

Köszönöm Nektek!

2018. júl. 13. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Armageddont azóta patchelték, én a gog-ról vettem meg és tökéletesen fut Win10 alatt.


Egyébként a legtöbbhöz kell valami (többnyire nem hivatalos) javítás, hogy hiba nélkül fussanak modern rendszereken.


Pl.


Thief 1 - Tfix

Thief 2 - Tafferpatcher

Myth 1, 2 - Project Magma patches

Rollercoaster Tyccon - OpenRCT2

Jagged Alliance 2 - JA2-Stracciatella

The Neverhood - ScummVM

stb.


Ha bármelyik futtatásához segítség kell, írj és szívesen segítek.

2018. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Windows XP-t használok amúgy a kérdéses gépen - zenélésre és zenei modulok fejlesztésére, emiatt is kell az XP (SP3-al) -, szóval kompatibilitásban annyira nem vagyok távol a 2000-es évek első játékaitól.

Az Armageddonról emlékeztem, hogy az még XP-n sem indult el, a legelső betöltőkép után (rádióaktív gombafelhő) azonnal összeomlott, akkor még csak Win98-on lehetett vele játszani.

De ezek szerint azóta megoldották.


Köszönöm a segítőkészségedet még egyszer. Holnaptól megyek 1 hét nyaralásra, az esti órákban - ha lesz WiFi - majd nekilátok a végigpróbálgatásra.

2018. júl. 13. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!