Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek is olyanok a...

Szerintetek is olyanok a Fallout játékok, hogy csak egyszer jó végigjátszani őket?

Figyelt kérdés

Ugye alapjaiban véve,azért jó,mert több fajta kimenetel van,nem csak a végén,hanem még bizonyos küldetéseknél is. Aztán ott van,hogy kivel vagy jóba kivel rosszba,milyenek az embered tulajdonságai,szóval millió egy dolog van

Viszont másrészről meg pont ezekért van meg a varázsa annak,hogy egyszer játszod ki,mintha a való élet lenne,nem tudod visszafordítani,a tetteidnek vannak következményei stb stb. De nem is ezért gondolom,hogy rossz többször kijátszani,ha valaki kíváncsi,persze hogy jó,legszívesebben én is többször kivinném,csak azért gondolom másodjára rossznak,mert sok ugye a párbeszéd,amiket egyszer már láttál,amiket még egyszer át kell futni,továbbá a nagy területek,azért a játék nagy része mendegélésből áll ami másodjára már unalmas lehet.

Sok részletre is figyelni kell amihez nekem mondjuk nem lenne már türelmem.(Mondjuk a 3 lenne az amit még egyszer kivinnék,onnan hiányzik pár karakter akikkel szívesen találkoznék újra :)) )

Szóval összességében nem egy akció dús játékról beszélünk és csodálom azokat,akár youtube-on is akik megint végigtolják ugyanolyan lelkesedéssel. Elsőre még visz előre a kalandvágy,hogy fedezz fel új helyeket,ismerd meg a részleteket meg hasonlók,másodjára ez elveszik. TI hogy vagytok ezzel?


2018. júl. 26. 23:00
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem csak egyszer jó végig játszani, mert nagyon hosszú.

De ha lenne időmrá biztos hogy többszöris végig vinném.

2018. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerepjátékoknak pont ez a lényege, hogy többször, más karakterjellemzőkkel vidd végig a játékot :)
2018. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen,már akinek van sok ideje

De még ebben az esetben sem éri meg szerintem,inkább videókban meglehet nézni más fajta kimeneteleket,párbeszédeket fontosabb jeleneteknél. Sok rövidke vidi van ilyenekről,hogy pl.nagyon magas a karizmád és tudsz befolyásolni valakit egy furcsa dologra

2018. júl. 27. 00:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet, jobb többször is végigvinni az ilyen játékokat. Így Te magad hozod meg azt a bizonyos döntést másképp, nem pedig egy tag mutatja meg videóban, hogy mi lenne, ha... Így van meg az izgalom, hogy mit fog reagálni az NPC, hogyan változik a játék.
2018. júl. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de én sem tudok egyet érteni veled. A szerepjátékokban pont az a jó, hogy az egyes feladatokat többféleképpen meglehet oldani, különböző karaktereket lehet megalkotni...

Tehát adja magát az újrajátszás, ahol más döntéseket hozol meg, más jártasságokat/képességeket használsz, és ezáltal egy más (új) élményt kapsz.


Az sem mellékes, hogy az ilyen méretű játékok esetében egy végigjátszás alatt egész biztosan nem tudunk mindent megtapasztalni, vannak részletek, melyek felett átsiklunk, akár még abban az esetben is, ha használunk segítséget (Wikia, game guide).


Egyébként abban az esetben, ha ügyesen mentesz ne feltétlen kell teljesen előről kezdeni, a New Vegas esetében több mentést csinàltam ajáték különböző szakaszaiban, és vissza tudtam tölteni, így minden frakció oldalán meg tudtam csinálni a befejezéseket, de még így is kimaradtak apróságok, így biztos bele fogok kezdeni teljesen előről 4. alkalommal is. (Ez a taktika a 4. résszel is működik.)


Most a 2. résszel játszom, de egészen biztos, hogy ennek is újra neki fogok kezdeni. (Igaz, nem egyből, mert más játékok is érdekelnek.)

Egyébként én sem játszom végig minden rpg-t, több alkalommal, mivel nincs, és nem is lesz ennyi időm, de a kedvencemet, szeretem alaposan megismerni, és nem csak videót nézni és olvasni róla, hanem magam is megtapasztalni mindent.

2018. júl. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy végigjátszással gyakorlatilag csak a felszínt karcolod meg. Egy rendes RPG esetében az első végigjátszásból csak annyi derül ki, hogy rossz-e, vagy sem. Többszöri végigjátszás kell viszont ahhoz, hogy kiderüljön, mennyire jó. Tényleg van-e súlya a döntéseknek, hogy működnek a különböző buildek, partyk, stb. Arról nem is beszélve, hogy a világot sem tudod rendesen felfedezni egy végigjátszásra, ha nem valami guide-ot követsz.
2018. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem játszanám ki másodszorra. Nekem nagyon hosszú, és ahogy mondtad, a valóéletnek sem tudunk többször nekimenni. Mindig a saját személyiségemet tükröztem a karakteremre.
2018. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen logikával akkor minden játékot csak egyszer lehet kivinni, mert utána már ismered, ami meg hülyeség. Falloutot is sokszor végigjátszottam már.
2018. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen de mondjuk egy GTA-ban vagy bármiben gyorsabban történik minden

Ezekben sok az "üresjárat" és beszéd amit csak az csinál vegig újra akinek tengernyi ideje van. De ez csak az én véleményem örülök hogy sok részletes válasz jött

2018. júl. 28. 18:45
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Üresjáratot nem igazán tapasztaltam a Fallout részekben, leszámítva a 4-et. Ha valamihez nincsen kedved általában átugorhatod, maga a sztori végigjátszása, általában nem hosszabb mint egy GTA részé. A mellékküldetések pedig arra szolgálnak, hogy általuk jobban megismerd a világot, és a karaktered is magasabb szintre tudod feltornázni, ezek teljesítésével.


A párbeszédek is változhatnak, ha más tulajdonságokkal, jártasságokkal rendelkező karakterrel indulsz útnak. (Fallout 1-2, ben speech check-ek, a 3-ban és a New Vegas-ban pedig speech challenge-ek vannak.)


Szerintem itt inkább az a gond, hogy kevésbé kedveled a lassabb játékmenetet, vagy annyira mégsem szippantott magába a Fallout világa.

2018. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!