Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » World of Warcraft-ban mennyi...

LeonScottKennedy kérdése:

World of Warcraft-ban mennyi különbség van a PVE és PVP szerverek között?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel már igen rég óta tervezünk elkezdeni eredeti szerveren játszani, és úgy gondoltuk, hogy ennek a legmegfelelőbb időpontja a Battle for Azeroth indulása lesz.

De amit sosem értettem a WoW-ban, hogy mennyivel lesz kevesebb a játék, ha PVE szerverre megyünk. Mert PVP szerveren tudtommal ott van minden PVE tartalom is, szóval az csak annyiban különbözik, hogy ott szabad PVP is van, míg PVE szerveren nincs. Mert engem nagyon érdekelne a játék PVE része is, viszont nem akarok lemaradni a PVP-ről sem, és remélem ezért nem kell váltogatnom két szerver között, csak hogy mindkettőben részem legyen.


2018. júl. 29. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

PVP szerveren kb bárhol kinyírhatnak. Vagyis nincs békés küldizgetés, ha ellenséges területre kerülsz, akkor ott szabad a vásár.

Én emiatt fáradtam bele nagyon hamar a pvp szeróba, alapvetően nincs bajom vele, de hogy épphogy kikerülsz a nagyvilágba, felfedeznél, véletlenül áttévedsz egy rossz területre... és puff, meghaltál. És megint. És megint. Te kicsi vagy, a nagyok ellen esélyed sincs.

Mondjuk én szeretem minden játékban a pve tartalmat is, szeretem a történeteket, fejlődni, küldizgetni. Ha nektek ez nem akkora élmény, akkor maradj a pvp szerónál.


(Nem akarok butaságot mondani, elég régen nem játszottam, de úgy emlékszem, pve szerókon is van pvp, csak korlátoltan, aréna jelleggel.)

2018. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem, PVP szerveren úgy volt, hogy a saját frakciód területein csak akkor tudnak megtámadni, ha kb azonos a szinted, ha túl kicsi vagy, akkor nem tud, kivéve ha megtámadod. Ellenséges területen mindegy a szinted, mindenképp meg tudnak támadni. A semleges területtel nem vagyok tisztában hogyan működik. PVE-vel meg annyira sem, mivel sosem játszottam olyanon, ezért kérdeztem, hogy ott hogyan működik a PVP rendszer a rendes világban, nem aréna zónákban.
2018. júl. 29. 09:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Pve-ben nem tudnak megtámadni csak úgy, pont ezért PVE. :)
2018. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amúgy már nincs olyan, hogy pve vagy pvp szerver.

Csak normál vagy RP szerver van.


A 8.0 bevezetésével már minden szerver egyben pve és pvp is.

Már csak war mód van.

Ha azt bekapcsolod akkor olyanokkal találkozol a világban akiknek szintén be van kapcsolva (ez a pvp mód).

Tehát bárki üthet bárkit. Akár sokkal kisebb színtüeket is.


Ha kikapcsolod a war módot akkor meg nincs pvp. Nyugiba tudsz questelni vagy bármi.

----

De ha bekapcsolod a war módot akkor több xp-t kapsz fejlődés közben ill jobb lootok eshetnek. Ezzel jutalmaznak a pvp-ért.

Tehát már mindegy melyik szerverre mész, mindenhol lehetsz pvp on vagy offba. Csak olyan szervert válassz ahol van élet, vagy sok a magyar.

Ha horda akkor ragnaros szerver, ha alli akkor arathor. Ezeken vannak a magyarok.

2018. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Plusz már úgy vannak megoldva a szerverek, hogy több van összekapcsolva. Tehát ha a ragna hordán játszol és kimész egy zónába akkor találkozhatsz olyanokkal is akik más szerveren játszanak. Nem mindegyik szerverrel, de 3-4 szerver van általába összekapcsolva. Vagy több.


Ezzel ellensúlyozzák azt, hogy manapság már kevesebben játszanak a wowwal és ne legyenek annyira kihaltak a zónák.

2018. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Épp az imént mentem fel wow-ra és láttam hogy csak normal és RP szerverek vannak. Tudom, hogy a Ragnaroson vannak a magyarok, játszottam már azon :) De most gondolkozom hogy olyanra megyek majd ami nagyon tömött, egy high szerverre, a Sylvanast néztem ki mert hát... Sylvanas :). Pontosabban most lehet, hogy hülye kérdés, de ezzel sem voltam tisztában soha, a new player, low, medium, high arra referál, hogy mennyire vannak sokan a szerveren, vagy hogy mennyire nehéz a fejlődés? Én eddig a populációra értettem, akkor hazugság volt az egész életem? Ha nem az, akkor hol lehet nyomon követni, hogy melyik szerveren mennyien játszanak?
2018. júl. 30. 00:18
 7/8 anonim ***** válasza:

A ragna is high szerver, sőt többen játszanak ott mint a sylvanas-on. Plusz a sylvanas ally többségű szerver, 10:1 az arány. :D


A wowprogressen van ilyen stat, hogy hol mennyien játszanak és milyen arányba vannak a frakciók.

Bár ez nem teljesen pontos mert nem accountok számát mutatja, hanem hány max lvl szintű karakter van a szerveren, abból meg ugye kb senkinek nem 1 db van.


itt a link, de vigyázz ez score alapján rakja sorba alapból a szervereket, nem population alapján.

Arra külön kell rákattolni.


[link]


A high, low, medium stb jelzés a player számra mutat a szerveren, hogy akkor épp mennyien aktivak, de ez már nem számit annyit, mert a világon mindenhol találkozhatsz más szerveren lévőkkel a connected szerverek miatt. Tehát nincsenek már kihalt szerverek.

2018. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jah, azóta én is megtaláltam. De a Sylvanas szerveren miért van több allis? Nem értem. Azért ennyire nem nehéz elolvasni a szerver nevét szerintem, hogy melyik frakció felé hajlik. Az a baj, hogy én szeretnék World PVP-zni is, viszont az olyan szervereken, mint a Ragnaros vagy Sylvanas nem igazán lehet, mert az egyik frakció éppen hogy csak nincs kihalva. És ez majdnem az összes szerverre igaz. Hogy működik ezeken a PVP?
2018. júl. 31. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!