Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szeretnék egy "rendes" vasútmo...

MateSomogyi kérdése:

Szeretnék egy "rendes" vasútmodelles terepasztalt készíteni. Tudnátok segíteni benne?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, mert internetem nemigen találtam részletesebb leírásokat. Először is digitális vezérlésű pályákat szeretnék majd építeni, viszont nem igazán tudom, hogyan is lehetne ezt kezdeni, miket hova is kéne bekötni stb. Ha tudnátok írni erről egy-két hasznos információt, azt nagyon megköszönném. Például azt, hogyan lehet vele elektronikusan kezelni a váltókat, elindítani a vonatokat. Ezen kívül láttam mozdonyokhoz hangdekódereket. Ezeket hogyan lehet bekötni, s mi fontosabb, digitálisan hogyan kell használni (pl. dudáljon a mozdony)? Ha ezek már mind meglesznek, akkor szeretnék a hitelesség kedvéért felsővezetéket rakni a pályák fölé. Ezek csak dísznek szolgálnak, vagy a mozdonyok az áramszedőikkel tényleg tudják róla venni az áramot. Ha igen, akkor ezt hogyan lehet beiktatni a rendszerbe? Tudom, hogy mindez elég sok pénzbe kerülne, de annyira vonzz ez az egész, hogy mindenképp szeretném megvalósítani a terveim.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. aug. 23. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csak annyiban tudok segíteni, hogy a múltkor láttam egy fórumot "vasútmodellezés" néven. Ott biztos mindent tudnak a témáról.
2018. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nikolas Kidman válasza:
77%

Menj el egy vasút modell kiállításra. Én voltam egy olyanon ami egy egész emeletet elfoglalt. És gyönyörű volt.

Ott láthatsz olyan megoldásokat ami a kérdéseidre biztos választ ad majd.

2018. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!