Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Amatőrként végig fogok tudni...

Amatőrként végig fogok tudni játszani egy xbox játékot?

Figyelt kérdés

Középkorú férfi vagyok, nem sokat játszottam életemben. Volt egy ősrégi ps2, azon 2-3 játékot végigvittem. Most készülök venni egy xbox-ot. Nem vagyok hülye, de ezeket az új játékokat nem ismerem. Angol tudásom minimális.

Mi a véleményetek, sokat fogok szenvedni, vagy majd belejövök?



2018. szept. 23. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos belejössz. Mindenki bele tud jönni. Szerintem először érdemes neked a legkönnyebb fokozaton játszanod. Milyen játékokat néztél ki?
2018. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb játékot szerintem ki lehet játszani komolyabb nyelvtudás nélkül.
2018. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nem szerepjátékokkal akarsz játszani akkor a nyelvtudás szerintem nem fog problémát okozni (bár Witcher játékokhoz Xboxon is van magyar felirat ha jól tudom)
2018. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlat teszi a mestert, de a mai játékoknál az easy fokozat úgy van kitalálva, hogyha nem csinálsz abszolút hülyeséget, nem tudsz meghalni.

Kérdés milyen játékot néztél, ahogy írták szerepjátékokat leszámítva elég jók a tutorialok is. Igen, witcher 3-hoz van magyar felirat és nagyon jó szerepjáték, én 2 végigjátszással raktam bele 280 órát, szóval ja, el lehet vele lenni :)

Lehetőleg az elején az úgynevezett rouge-like játékokat kerüld, vagy készülj fel a folytonos bukásra, ilyenek a Dark Souls, Bloodborne (ez csak ps4), meg egyéb játékok, ahol van 1 szint és kész, vagy megtanulod, vagy meghalsz, sokszor.

2018. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lövöldözős játékokra gondoltam. Nem a meghalástól félek, hanem inkább, hogy eltévedek, elakadok, nem jövök rá mi a feladat, és nem enged tovább.
2018. szept. 24. 11:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Játéktól is függ, de a mai népszerű játékokban szinte lehetetlen elakadni vagy meghalni (vagyis hogy újra kell kezdened egy szakaszt) könnyű/kezdő fokozaton.

Például jellemzően az FPSek (amikor olyan mintha a fejedből látnád az eseményeket), a TPSek (amikor a karaktered hátát/vállát látod folyatosan), a sport (egyértelmű) és autós játékok (ugyancsak) 99% át úgy is végig lehet vinni ha kínaiul van a menü. Ugyanis ezekben a játék kategóriákban a sport kivételével mindenhol valami feltűnő csillag vagy jelzés mutatja merre kell menned és mit kell csinálnod folyamatosan. Ráadásul a pályák legtöbbször egy irányúak, tehát vagy előre vagy visszafelé mehetsz. Vannak úgynevezett "sandbox" játékok (legtöbbször TPS) ahol elvileg el lehet akadni ugyanis ott arra mész amerre akarsz a térképen, de ott is mindig szokott lenni valami jelzés a következő fő feladat irányába.


Emellett a legtöbb játékban van egy univerzális "használ" gomb ami az A vagy X szokott lenni xboxon. Ennek a nyomva tartásával vagy megnyomásával a megfelelő helyen - a gép ki szokta írni a képernyőre hogy itt lehet ha odamész valami feltűnő dologhoz - tudsz minden fontos feladatot intézni.


Ma már ráadásul a youtubeon szinte minden játéknak fent van a teljes végigjátszása tehát ha nagyon elakadnál valahol, csak beírod hogy "játék neve" + walkthrough és csak oda kell pörgetned ahol tartasz.

2018. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy hasznos apróság, a legtöbb játék pont az esetleges nyelvi problémák miatt különböző színekkel szokta jelezni a különböző típusú feladatokat.

Ami piros azt általában meg kell semmisíteni

Ami zöld azt általában meg kell védeni

Fehér általában azt jelzi, hogy oda kell eljutni.

A kék / sárga színek általában valami extra dologra utalnak, pl használni/felvenni valamit vagy valami speciális képességet benyomni (amit megtanítottak előtte)

2018. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!