Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Random FPS droppok mitől...

Random FPS droppok mitől csinálhatja?

Figyelt kérdés

Régen is volt ilyen probléma de egyszer csak megoldódott magától. A lényeg hogy bármilyen játéknál random ledroppol 5-10 fps re 2-3 másodpercre és ilyen 1-2 percenként csinálja. Sajnos nem tudom régen ez hogy oldódott meg nem de eléggé idegesítő tud lenni.


AMD FX-6100

Gigabyte gtx 970

8GB ram DDR3 1600Mhz



2018. szept. 27. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szedd le az MSI afterburnert, indítsd el, kapcsold be az OSD-t és tartsd szemmel játék közben.


Az eredménnyel tessék rendelési időben visszafáradni.

2018. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen problémáim. Hosszas forumozás után kiderült, hogy a processzorom volt gyenge, hiába volt erős kártyám, droppolt egy csomó játék. Nem biztos, hogy nálad is ez a helyzet, de érdemes utánajárni.
2018. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nos megfigyeltem msi afterburnerrel és amikor bedroppol az fps a videókártya 80% rol leugrik 10-20% ra a processzor 50% rol felmegy 80-90 re
2018. szept. 27. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért azt is jó lenne tudni, hogy mit értesz "bármilyen játék" alatt, illetve ezeknél milyen beállításokat használsz. Nem mindegy, hogy egy 10 éves játéknál is ezt csinálja, vagy csak a pár éveseknél, persze magas beállítások mellett.


De első körben én is a gyenge processzort okolnám.

2018. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezekből az adatokból egyértelműen úgy látszik, hogy proci, akkor pedig kevésbé lényegesek a beállítások. Ha régen jó volt, meg kell nézni, milyen háttérban futó alkalmazások eszik a procit.


Bár az s igaz, hogy az FX sorozat kifejezetten gyenge volt, főleg játékok alatt, a 6100 pedig abból is a korai, rosszabb fajta változat. Tuninggal meg lehet próbálkozni, ha az alaplap és a hűtés módot ad rá, vagy cserélni.

2018. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Általában amivel játszok rocket league, gta v, csgo, deceit, for honor,cuisine royale. Legtöbbször rocket leaguenél fordul elő pedig nincs valami nagy gépigénye. For honor és cuisine royalenál ritkábban. Kicsit húztam a procit de változás nem történt ha lejjebb vettem a grafikát akkor se.
2018. szept. 27. 16:28
 7/9 A kérdező kommentje:
És ezt rögtön nem szokta csinálni csak olyan 15 perc játék után kezdi el és utána egyre sűrűbben.
2018. szept. 27. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Pasztát mikor cserélted a hűtő és a proci közt? Sanszos hogy ki van száradva és túlmelegszik.
2018. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy takarítás és pasztázás megoldotta a problémát.
2018. szept. 29. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!