Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem tudom magyarítani a...

Miért nem tudom magyarítani a the walking dead játék 2. évadát?

Figyelt kérdés
miután kijátszottam az elsőt nagyon akartam folytatni, letöltöttem a másodikat és hozzá a magyarítást és hiába telepítgetem fel már kb mindenhova nem működik, mit tegyek?
2018. nov. 1. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Ott lehet a baj, hogy te se beszéled a nyelvet. Milyen szó az a "magyarítás"??
2018. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Csak te nem beszéled a nyelvet, mert képzeld, a "magyarítás" az általánosan elfogadott forma, helyesen írta a kérdező.


Rossz napod volt? Itt próbálod levezetni a feszültséget?

2018. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Ez kb olyan mintha megrágnád a nyelvet és kiköpnéd. Az magyarosítás, nem pedíg magyarítás. Elhiszem, hogy elfogadott forma. De attól még lehetne ragaszkodni a szép nyelvünkhöz. Köszönöm, hogy érdeklődsz. Egészen jó napom volt ma.
2018. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha annyira fontos neked a magyar nyelv, akkor tiszteld meg azzal, hogy a jelentésüknek megfelelően használod a szavakat.


A Magyar Tudományos Akadémia értelmező kéziszótárából:


Magyarít: 1. Idegen szót, kifejezést magyarral helyettesít

2. régies: Idegen nyelvű szöveget magyarra fordít


Magyarosít: 1. más nemzetiségű személyeket nyelvben, érzésben magyarrá igyekszik változtatni

2. Idegen eredetű családnevet hatósági engedéllyel magyar(os)ra változtat.


További szép napot :)

2018. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit tegyél? Tanulj meg angolul. Millió ingyenes program van rá, csak akarat kell hozzá.
2018. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!