Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A VSync a játékokban mit jelent?

A VSync a játékokban mit jelent?

Figyelt kérdés
Ha azt akarom, hogy jobban fusson a játék, illetve ne terheljem annyira a gépet ki vagy be kapcsoljam? Illetve más játékoknál Off/1frame/2frame?

2018. nov. 16. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Lekorlátozza az fps-t hogy ne legyen nagyobb annál mint amit a monitor meg tud jeleníteni.


Ha 100fps-el megy a játék, egy olyan monitoron ami csak 60-at tud megjeleníteni, ilyen lesz a kép:

[link]

2018. nov. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van abban hogy akkora FPS-re korlátozza a játékot amit a monitor meg tud jeleníteni. Tehát ha 60Hz a monitorod akkor 60fps, ha 120Hz akkor 120fps és így tovább.


Viszont a kép az elég félrevezető, elhiszem hogy van ilyen eset is hogy több fps ilyen képet ad de egyáltalán nem ez az általános. Ha kompetitív játékokkal játszol ahol sokat számít a reakcióidő akkor viszont felejtsd el a VSync-et, nem hiába játszák a profik pl a CS:GO-t 250+ fps-ekkel. A többi játéknál én is szoktam használni, ne hajtsa feleslegesen a gépet. :)

2018. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A vsync csökkenti az fps-t, viszont ronthat a látványból, mivel vertikálisan szétcsúszhat a kép hirtelen mozdulatoknál. A v sync vertikálisan szinkronizálja a képkockákat, így azok nem csúszhatnak szét, és az fps maximuma pedig a monitorod képfrissítésifrekvenciája, ami általában 59-60Hz azaz 59-60 fps a max
2018. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elírtam. A vsync nem bekapcsolása ronthat a látványon*
2018. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!