Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Dota 2-ben hogyan tudnak...

Dota 2-ben hogyan tudnak valakik olyan gyorsan fejlődni?

Figyelt kérdés
Pl. tegnap vettem észre, hogy Juggernauttal 7/1 volt a statom, Trollnak meg 0/5 és később nem tudtam megölni mert valami 7 szintel nagyobb volt mint én. Ha én bemegyek a jungle-be még ott se szerzek ennyi xp-t. Mit csinálok rosszul?

2018. dec. 3. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom, hogy a dota 2 mennyire működik másként mint a dota 1, amiben én europabajnok is voltam, de igazából több magyarázat is lehet.


A troll Warlord (gondolom rá gondolsz) 6-oson már tud rosizni. Ha hatoson ölöd rosit akkor kb 3 szintet rá tudsz pakolni (legalábbis a sima dotában, de itt persze egy profi játékosból indulok ki, egy noob nem tud vele rosizni max 16-on). A másik, hogy ugye a trollt azt folyamatosan váltogatni kell távoli-közeli viszonylatban. Közelharcosként sokkal effektívebb amúgy. Ha valakinek van esze használni az még low stattal is rád tud verni szintet. Bár aki egy trollal 0/5-ös statot tud összehozni az sanszosan amatőr, így lehet hogy az a 7 szint nem volt hét szint.


Meg azért függ attól is, hogy te az adott lanen milyen voltál a játék elején. Most ha hipotetikusan felvetem, hogy mondjuk te juggerrel én meg trollal megyek egy lanen, akkor simán rádpakolok 3 szintet, mert minden creepem ledenizem, neked meg se pénz se xp nem jön. Tehát ez is elképzelhető, hogy a lanen nem voltál annyira acélos, mint amaz a játék korai szakaszában. Meg oké, hogy 0/5, de ha mellé van mondjuk 15 assistja már attól sok xpje van. Kevés az info.


Amit felvetettél, szerintem max félmegoldás, mert a trollal ostobaság erdőzni, egy profi nem erdőzik trollal. Ha mégis akkor lehet, hogy mindkét oldalon leerdőzött. Abból már lehet annyi xp-je. Épp az a lényeg, hogy egy helm of dominator (ha van ilyen a dota 2-ben nem tudom) vagy egy armlet minél hamarabb összejöjjön. Azt viszont csak lanen lehet intézni, márha valamit akarsz is azzal a hőssel.


Másrészt meg egy tápos trollt nemigen tudsz megölni juggerral, ha már van egy vanguardja már akkor bajos ráultizni, főleg ha szintekkel van feletted.


Én trollal mindig azt csináltam, hogy közelharcos, az első creep hordát pullolni, aztán teamkill. Egyik legjobb erre a venomancer, mint segítő. Bár nem tudom hogy manapság a dota 2 hogy működik, lehet teljesen másmilyen mint az eredeti. Meg azért valljuk be dotázni, legalábbis régebben egy évig tartott normálisan megtanulni, lehet a dota 2 már eláraszt tooltipel, meg mit vegyél a hősödnek segítségekkel. Bár ha most belegondolok egy trollal egy juggert (legalábbis én) simán lecsapkodok, főleg lategameban.


Nade, hamondjuk a te játékodban a troll perma erdőzött, rosizott és assistja is volt, rád verhetett szintet. Mondjuk a te statod ismeretében hetet tuti nem, max 2-3-at.

2018. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló item buildjét nem is javítanám, mert aki játszik, az tudja, hogy mik mennek rá mostanság. Ezzel most nem foglalkoznék.


Juggerral safelane-re mentél, lealáztad az ellenséges offlanert. Összeszedtél néhány killt, de EXP-t nem olyan sokat, mivel kb egy szinten mozogtatok.

A te szinted pedig azért nem jött, mert ha megölsz 10-es szinten egy 6-os szintű enemy-t, nem fog EXP-t adni. Nem a statoktól függ, hogy nyersz vagy sem.


Troll pedig 0/5-ben elég volt neki később megölni egy hőst, vagy assistba lennie. Máris pár szintet ugrott.


Illetve ha megnyersz egy teamfightot, mindjárt beszorítod az ellenséget. Se erdőzni nem tudnak, se kijönni...semmit.

Nagyban függött a csapattól is, hogy miért lett tápos a Troll. Függ, hogy mennyi fókusz ment rá. Függ a csapattól.

Neked hiába 14/1-2 a statod, mikor a csapatod nem tud játszani. Egyébként is a Troll countereli a Juggernautot. Omnislashből pedig ha egy SB-del eltűnik. Lejár az ultit, visszafordul és vége.


Elhúztátok gondolom a gamer, a Troll combos lett. BKB, Sata, Daedalus... Esélytelen megállítani.


Az eleje pedig nem mérvadó, ha nem fejezitek be gyorsan a meccset.

2018. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan a 25. percig semmit se ért egyszer csak jó sok szintet ugrott és onnantól nem lehetett kiszedni. A játék eleje olyan volt, hogy vengeful spirit stunnolja aztán blady fury-van kiszedem, respawnol, teleporál és újra ez. Két halál között 1-2 percet töltött a lanen. Van az az item ami ad xp-t, de nem annyit és nem is lehet olyan gyakran venni. Egy másik meccsben meg egy void volt midnenki fölött. Mindenki 11-14 között volt ő meg lvl 19-20 volt kb. Nem tudom, hogy ezt hogyan csinálják.
2018. dec. 4. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
a vásárolható xp book csak az egyik fele a sztorinak, ha mindet ő veszi meg, azért az jó 2-3 szintet máris automatikusan rádob a többiekhez képest. aztán ottvan a solo lane-el járó előny. hiába ölitek meg 5percenként, ő megközelítőleg 2x annyi xp-t kap minden lecsapott creep után, gondolom egyedül volt a lanen. erre jön rá még egy jól eltalált rotation a jungle creepekre és sima ügy a lefejlődés. ha egy core hero-nak jól megy a game, akkor nem tétel elérni, hogy 5-6 szintet gond nélkül ráverjen mindenkire mert szétfarmolta magát. a fő kérdésre válaszolva tehát, egyszerűen ilyen most a meta, nem, hogy a fentebb említett dota 1-hez, de már a 7.00ás nagypatch előtti időszakhoz konkrétan semmi köze a jelenlegi metának.
2018. dec. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
CM volt mellette.
2018. dec. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!