Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Lego miért ilyen drága?

A Lego miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

7000-8000 is simán van kg-ban, de most néztem a jófogáson, van 60kg 600 ezerért :D. Engem az érdekelne, hogy ezeket ki veszi meg? 8500-ért rakott fel vki 90kg-t, arra azt mondtam, na, ez egy jó ár, aztán persze rájöttem, hogy ez kilóár :D. Hiába 90 kg, én nem tudom ki fizet ezért 765 ezer ft-t, azt eltudom képzelni, hogy vkinek ez 80 ezerért megéri egybe. Kg-ként 1000ft nekem kb. a reális ár.


Azért tartom viccesnek mert belegondolunk, hogy az ember vesz egy játékkonzolt, pláne ott tud azzal trükközni, hogy használtat vesz, adnak hozzá játékokat, vagy némelyiken elég könnyű (khm) ingyen is beszerezni (úgy hallottam :D). De egyébként régebbi játékok vannak nagyon olcsón... Szóval belerak ott 50-100 ezert és ugyanúgy megvan sok órányi szórakozása. Persze nem kell senkinek 90kg lego az igaz, de ha 5000/kg-val számolunk, akkor is egy terebélyesebb gyűjtemény már simán 100etől KEZDŐDIK.



2018. dec. 7. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Kit érdekel, hogy neked mi a "reális ár"??? Az számít, hogy mennyiért lehet eladni.
2018. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Magunk közt beszélgetünk, miért neked mi a reális ár? Ne csak az számítson már, hogy a piacon valami mit ér, attól lehet annál értékesebb, értéktelenebb.


Akkor kérdezem úgy, ahogy egyébként részben tettem is, pld. ezt a 90kg-t 765 ezerért, a 60kg-t 600 ezerért, ezeket ki veszi meg? Én elképzelhetetlennek tartom, hogy abban az országban, ahol azért az emberek nagy része ki van számolva a pénzével (mert aki 300 ezret keres, az épp annyira elengedi magát, hogy végül ő is ki lesz számolva), valaki komoly arccal lerak egy kisebb vagyont játékért, amit felnőtt ember ált. már nem is élvez, csak gyerek :D. Ennyiből jó használt autót lehet venni, kimagasló kategóriájú versenykerékpárt, vagy egy csocsó/billiárd asztalt is sztem már kaphatni elég jó minőségben ennyiért. Oké, ott van az, hogy nem 90 kg-t veszel, 10-20-al jól el lehet lenni. De egyrészt ilyet ír a 90 kg-s, hogy csak is egyben, és személyesen, persze Szegeden lakik. :D. Elképzelem, ahogy valaki leautózik oda, kifizet 700 ezer forintot, és hazahoz 90 kg legót, szóval ennél abszurdabbat én még nem láttam a jófogáson :D Másrészt pont ebből adódóan elég problémás, ezért se akarhatja ő se külön-külön eladni, mert kiméregeted, kiválogatod?, és akkor 10-15 ember majd elviszi egyesével a gyűjteményed? Ha van ötleted, hogy erre ténylegesen van-e kereslet, vagy akkor mi leli az embereket, hogy ilyen hirdetéseket raknak fel (mert én eltudom képzelni a magyar emberekről, hogy felraknak valamit olyan áron, amiért soha senki nem viszi el, de ő ink. árulja, hátha egyszer megkapja érte), ha van, akkor hogy-hogy, hogy, hol van ennyi pénze az embereknek, mert a környezetemben nincs ilyen, az érdekelne :)

2018. dec. 7. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

"Ne csak az számítson már, hogy a piacon valami mit ér, attól lehet annál értékesebb, értéktelenebb."


Ha venni akarsz valamit, akkor az számít. Ilyen egyszerű.

2018. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Bárcsak ez lenne a legnagyobb problémám...


Az meg hülyeség, hogy felnőtt ember nem élvezi. Mai napig imádom a legót..

2018. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általános iskolás anyag, kereslet-kínálat, ha megveszik annyiért, akkor annyiért árulják. Ha adnának kilojáért 100.000-ret akkor annyiért árulják. Ha neked sok ha nem, ennek ennyi az ára, a piac mindent beraz szépen.
2018. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!