Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tényleg ennyire béna Horizon...

Tényleg ennyire béna Horizon Zero Dawn lootrendszere? Miért lett ilyen sikeres?

Figyelt kérdés

10-15 óra játék után számomra kissé csalódás.


Előnyei: grafika, változatos, nagyszerű küldetések, remek animációk és zene.


Hátrány: lootrendszer tönkreteszi a teljes élményt.


- Minden egyes harc után újra kell lootolni, mert minden fegyver, kiegészítő, "töltények" teljesen kiürülnek. Ezzel nem is lenne baj, dehogy félóráig tartson minden küldetés után a teljes szett újrapakolása az már elég bosszantó. Miért is? Mert a legtöbb "töltényhez" robotalkatrész kell, azok levadszásához megit csak fegyver és lőszer kell, stb. stb.


Oké, rendben, fejlesztem a táskákat, így több lőszerem lesz.

.... dehogy 15-20 nyulat kell levadásznom órákon keresztül, mire az egyikbe talál egy darab csontot, nonszensz. Ráadásul a térkép nem is jelöli az állatokat.


- Na jó, nem baj megveszem a boltban az erősebb fegyvert,

.... de nem lehet, mert ahhoz, hogy megvegyek egy valóban erős fegyvert egy olyan alkatrészre van szükségem, amit egy nagyon erős robotból kell kiszdnem. De pont azért kellene erős fegyver, hogy a combosabb gépket likvidáljam. Mégis, hogyan szerezzek meg egy alaktrészt úgy, hogy a robot legyőzéséhez célszerű fegyvert nem tudok hozzá venni.

- Hiába van a gépeknek gyengepontja, mégha a megfelelő fegyverrel is lövök, érdemben nem sebez sokkal többet. Főleg ha többben jönnek rám, nem érdemes a gyengepontokkal pepecselni, mert addig a többi lazán szétszed.


Nektek mi véleményetek? Ez az összetet lootrendszer végigkíséri a játékot, mert akkor nem nekem való ez a game. Esetleg később azért jobb lesz a helyzet?


2018. dec. 28. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

az exkluzív-játékokat mindig felértékeli az elvakult konzolos tábor

az Unchartedeknél túlértékeltebb játékokkal még nem játszottam, az új God of War jó lett de a 9.6/10 átlagértékelés szerintem túlzás, egy 8.5 korrektebb lenne, Halo játékokat sose tudtam érteni mire a nagy felhajtás a multiplayer része valóban jó de a sztorit én halálunalmasnak találtam, inFamous a második felére iszonyú repetitív lett, ésatöbbi ésatöbbi

2018. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pozitív közértékelés ellenére ezek az exkluzív játékok nem tökéletesek, van bennük hiba. Nem szabad tökéletes játékot várni, mert nincs. Én is nagyokat csalódtam az exkluzív játékokban (nem mindben), többségének nagyobb a füstje, mint a lángja.

A konzolosok (jómagam is az vagyok elsősorban, másodlagosan PC-s, de a PC-t tartom a legjobb platformnak) mindig foggal körömmel ragaszkodnak a platformjukhoz, olyan játékokat szidnak amikkel nem játszottak, az "ellenséges" konzolt gyűlölik úgy hogy sose próbálták ki, nem igazán szabad adni a véleményükre. Csak a többségről beszélek.

Bizonyíték: Az összes részrehajló konzolos fórum ami létezik.

2018. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én éppen most játszom a Horizon Zero Dawn-al, de már többször eszembe jutott, hogy abbahagyom valami másik játék kedvéért, mert lényegében csalódtam benne.

A grafika szép, a gépekkel való harc jó, a történet is jó, sőt még az alaphangulat is tetszik. Viszont minden más csalódás. Olyan hátrányosságai vannak amit még egy előző generációban sem néztek volna már jó szemmel.

Az emberekkel való harc kész vicc. PS2-es szint. A bottal való harc is kritikán aluli. A karakterek egyike sem emlékezetes (kivéve a főszereplőt), pedig ez egy Open World játékban nagyon fontos lenne. Olyanok mintha valami viaszbábuk lennének nulla érzelemmel. Egyedül a történetnek az a szála köt le, mikor a múltban kutakodunk bizonyos helyeken. Az nagyon hangulatosra sikeredett. Mozdulatok (a harcon kívül) oké, de minden más felejthetős. Először még szerettem a gépeket becserkészni vagy elosonni mellettük vagy épen harcolni velük, de már az is unalmassá vált. A világa olyan túlságosan mű. Ezt már az előző generációban is jobban csinálták. Én sem értem mi ez a nagy hype körülötte.

2020. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!