Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet egyedi kártyákat...

Hogyan lehet egyedi kártyákat költséghatékonyan jó minőségben nyomtatni, például letölthető gyüjtögetős kártyajátékokat?

Figyelt kérdés

2018. dec. 28. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagy tételben kell akkor nyomdában, mert ár-érték arányban náluk van meg az eszköz amivel sokat olcsón nyomnak. jó minőségben. Főleg ha vastagabb papírra kell, nem csak a sima fehér A4-es másoló/nyomtatópapírra amit otthon használnak. Bár a magas fényű fotópapír az vastag és fényes is a felülete - ami kártyához jó -, egyrészt nem költséghatékony, másrészt tapasztalataim szerint fény hatására pár hónap alatt kifakulnak (bár ez minőség kérdése is lehet), plusz a kéz nedvessége és olajai valószínűleg tönkretennék ha állandóan fogdosva lenne.
2018. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetesen kartonra szeretném és persze, hogy nyomdában, csak az a kérdés hogy milyen kartont és milyen nyomtatási technikát kéne választani, mert annyira nem értek hozzá, de tudom, hogy sokféle technika és minőség van. Kevésbé tartós kártyákat kicsit merevebb fényes és teljesen sima lapra szoktak, de tartósabb a kicsit textiles hatású nem teljesen sima kártya, talán offset nyomás, nem tudom, de lehet hogy azt nem lehet kis tételben.
2018. dec. 28. 20:28
 3/5 A kérdező kommentje:
A nagy tétel egyébként áll olyan értelemben, hogy sok kártya, de ugye mindegyik más, és vannak olyan nyomdatechnikák, amikkel nem lehet olcsón ilyen egyedi igényeket, csak sok egyforma ívet. A vágást ehgyébként én magam is meg tudom csinálni.
2018. dec. 28. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:

na most már Magic kártyát nyomdában nyomtatnád? :)

Olcsóbban kijössz ha veszel 1 alap paklit meg egy-két kiegészítőt hozzá, aztán cserélgetsz, ha mindet külön nyomtatod, kb 3000 Ft/kártyára jössz majd ki, abból meg egy paklit kapsz.

A nyomdás megoldás csak akkor játszik, ha tényleg csinálni akarsz belőle pár százezer kártyát és azt utána el is adod.

2018. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a gyerek nem adja fel...
2018. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!